חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

נושאים מיוחדים

חדשות התכנון - מאי 2019
תכנית רש/800-1 בדרום גלילות הגיעה לשלב ההתנגדויות.
קהילת תל אביב יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע הגישה גם היא התנגדויות הקשורות לשמירה על השטחים הפתוחים ורציפות אקולוגית עם השטחים הסמוכים לתכנית.
חדשות התכנון - מרץ 2019
בשבועות הקרובים תגיע תכנית דרום גלילות לדיון בהתנגדויות וקהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע הגישה התנגדות לתכנית על שלושה נושאים עיקריים.
בנוסף, קהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע ממשיכה בפעילות נגד הרחבת מעגנת רידינג ובפעילות התכנונית של רובע שדה דב.
חדשות התכנון - דצמבר 2018
בשבועות הקרובים תגיע תוכנית מעגנת רידינג, שמיועדת למרינה לכ-300 סירות, לוועדה לשמירה על הסביבה החופית, והחברה להגגנת הטבע תומכת בה. במקביל מקודמת תוכנית גדולה יותר, להפיכת השטח הזה למעגנת ענק שתתאים לכאלף סירות, מה שיפגע בשטחי החוף הפתוח למתרחצים, בחופי הים הצמודים לה, ויגרע חולות מהאזור.
חדשות התכנון - אוקטובר 2018
שדה דב: ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת המליצה לא לפנות את שדה דב לפני שיש אישורי בנייה. נכון לעכשיו, התוכנית שאושרה בוועדה המקומית של תל אביב-יפו, ולפיה שדה התעופה יסיים את פעילותו ביולי 2019 - תקפה, אף שהוועדה אישרה גם את תוכנית חולדאי, ולפיה השדה אמור היה להמשיך ולפעול, ומספר יחידות הדיור שיוקמו יצומצם.
חדשות התכנון - ספטמבר 2018
המאבק להצלת העצים בשדרות ירושלים נמשך, ולאחר פגישה טובה בין נציגי התושבים וקהילת ת"א-יפו לבין נציגי נת"ע והעירייה, הוחלט לבחון את התוכנית החלופית שגיבש פיליפ ברנדייס, מתכנן ערים תושב יפו. פגישה נוספת צפויה להתקיים אחרי החגים. במקביל, הוועדה המחוזית של מחוז תל אביב אישרה את תוכנית שדה דב, לפיה יפונה שדה התעופה ויוקמו שכונת מגורים, שטחי מסחר ופארק חופי.
חדשות התכנון, יולי 2018
נציגי נת"ע נפגשו עם אנשי החלה"ט ותושבים מיפו והבטיחו לבחון את התוכנית החלופית של אדריכל פיליפ ברנדייס שנועדה להציל עשרות עצים בשדרות ירושלים. החלה"ט גם מנסה למנוע את תוכנית הבזק שמקדם חולדאי, כדי להשאיר את שדה התעופה שדה דב במקומו ולצמצם משמעותית את מספר הדירות שאמורות לקום בפרויקט המתוכנן.
מצילים את העצים בשדרות ירושלים
העבודות של נת"ע על נתיב הרכבת הקלה בשדרות ירושלים מתקדמות, ועל פי התכנון יעקרו עצים ותיקים רבים. קהילת תל אביב-יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע יחד עם תושבים ואנשי מקצוע מנסים לצמצם את הפגיעה בעצים, וכן לקדם תוכנית חלופית של המתכנן פיליפ ברנדס.
חדשות התכנון - סתיו 2017
כמה מילות פרידה מעידן עמית, המתכנן הסביבתי של קהילת ת"א-יפו והסביבה, שעוזב אחרי 3 שנים. ועדכונים על הנעשה בגבעת קוזלובסקי, בחופים, בדרום גלילות, בחוף הצוק, בפורום לתכנון מקומי, וכן סקירה על מדיניות הצל בתל אביב, על תכנית גבעות תל השומר ועל תכנית המתאר של הרצליה.
התנגדות לתוכניות המתאר של הרצליה ובני ברק
קהילת תל אביב-יפו מכינה התנגדויות לתוכניות המתאר של הרצליה ובני ברק, בשל חוסר התייחסות לשטחים פתוחים, פגיעה בערכי טבע והיעדר שקיפות. התוכנית של הרצליה תכפיל את אוכלוסיית העיר ותכלה את השטחים הפתוחים שסביבה. ההתנגדות לתכנית של בני ברק עוסקת במחסור החמור בשטחים פתוחים.
איך שומרים על השטחים הפתוחים של בני ברק?
תכנית המתאר של בני ברק, שעליה עובדת העירייה בימים אלה, מציבה אתגרים לא פשוטים בשמירה על השטחים הפתוחים ואיכות החיים לתושבי העיר. על פי התוכנית תגדל אוכלוסיית העיר, ותוספות הבנייה ייעשו באמצעות ציפוף העיר הקיימת והתרחבות צפונה.
מי מכיר את תכנית המתאר של הרצליה?
תוכנית המתאר של הרצליה, ולפיה תוכפל אוכלוסיית העיר עד שנת 2030, עומדת להיות מופקדת בחודש הבא. קהילת ת"א-יפו מזמינה את הציבור ללמוד את התוכנית ולהתנגד לה, שכן היא נעשתה ללא שיתוף ציבור, ועולה חשש כי אין בה מספיק התייחסות להיבטים תכנוניים מורכבים ולאתגר הגדול שניצב בפני העיר.
רצועת הנופש המטרופולינית - בעקבות ההתנגדות שלנו, התוכנית תכלול שימור של אתרים נוספים
ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית תל אביב פרסמה את עיקרי ההחלטות בהתנגדויות לתכניות רצועת הנופש של רמת השרון. אנו שמחים לבשר כי ההתנגדות שלנו התקבלה כמעט במלואה, ובתכנית יוטמע שימור של אתרים נוספים, תישמר חורשת אקליפטוסים שסומנה לכריתה, ונציג שלנו יהיה שותף בוועדה שתתכנן את הפארק המטרופוליני העתידי.

  1. לעמוד הבא