חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סיורי עששיות עם החברה להגנת הטבע

5/12/2019
    

צילום: עמרי שקתאי

 

 

האור שלהן רך ושופע, והן עוזרות לנו לחוות את הטבע גם בחושך, מבלי להפריע לסביבה. זה סוד הקסם של העששיות. החברה להגנת הטבע מדריכה טיולי עששיות לגנים ולבתי ספר כל השנה, ובחגים יש לנו סיורי עששיות מיוחדים לכל המשפחה.   

 

הצטרפו אלינו לטיולי עששיות בחנוכה לכל המשפחה:

 

21.12 בדיונה הגדולה באשדוד: בין השעות 16:30 ל-20:00. לפרטים נוספים והרשמה

 

23.12 בחולות קיסריה: ב-17:00 סיור עששיות לכל המשפחה, ב-20:00 סיור עששיות למבוגרים. לפרטים נוספים והרשמה

 

24.12 סמוך לפארק נחל חדרה: ב-17:00 סיור עששיות לכל המשפחה. לפרטים נוספים והרשמה

  

לפעילויות נוספות שלנו בחנוכה לחצו כאן 

 


במרווח הקצר שבין האור לחושך, הטבע נהיה שונה לגמרי: לא רק שהשמיים משנים צבעיהם בהדרגה וכל שקיעה שונה מקודמתה, גם הפרחים נסגרים לאט לאט, בעלי החיים מתכנסים לפינתם, וחוויה שונה לגמרי לפנינו, של שקט, קולות ליליים וכוכבים. בסתיו ובחורף כשמחשיך מוקדם, או לחילופין בימים חמים - הטבע בחושך יכול להיות מרתק לא פחות מאשר ביום.

   

שימוש בעששיות בזמן הטיול

 

 

השימוש בעששיות כתאורה רכה ומספקת לא רק שהוא פחות מסנוור אותנו ואת הסביבה, הוא גם חוסך לנו את השימוש בסוללות ומחבר אותנו אל הטבע בדרך הכי טהורה ופשוטה, ממש כמו פעם, לפני שהיה חשמל. אפשר לקנות עששיות או להכין אותן מכלי פח עם ידית, חול ונר, לצאת אל הטבע הקרוב לבית - לחוף הים או לכל סביבה חולית אחרת יש יתרונות כמו מגוון גדול יותר של טבע או עקבות שרואים יותר בקלות.

 

                                                     

                                                                              

סיורי עששיות בל"ג בעומר: לא חייבים מדורה

 

אם כשהיינו ילדים מדורות ל"ג בעומר עם הקרשים ותפוחי האדמה היו קונצנזוס, בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות לאיכות הסביבה, נשמעים יותר ויותר קולות בציבור לפעילות ל"ג בעומר אלטרנטיבית.   
יציאה אל הטבע לסיור לילי, בליווי עששיות או פנסים, יכולה להיות דרך מצויינת לחגוג את החג.  
בל"ג בעומר, החברה להגנת הטבע מציעה טיולי עששיות מודרכים שמותאמים לגילאי הגן ובית הספר היסודי. יוצאים אל הטבע בלילה, מקשיבים לקולות החיות, מדברים על המקום של האדם מול הטבע, על האחריות של האדם לשמר את הסביבה, מספרים על מקורות החג ועל מרד בר-כוכבא, וחוגגים את החג מכל הלב ובכיף!       

 

  

סיורי עששיות בחג החנוכה

אין מושלם מחג האורות לסיור עששיות , תקופה הזו גם מחשיך מוקדם וגם אפשר לקשור את הסיור לנושא האור והמשמעות שלו בחיינו. החברה להגנת הטבע מציעה טיולי עששיות מודרכים לגילאי הגן ובית הספר היסודי גם בחנוכה, עם הדרכה על מקורות החג וחוויה של הטבע לאור ירח ומה מיוחד בו בתקופה זו של השנה. 

  

רוצים סיור עששיות לכל הכיתה או לגן? החברה להגנת הטבע מציעה לכם כל השנה סיורי עששיות עם הדרכה מותאמת נושא וגיל. לפרטים נוספים והזמנת סיור  פנו לקהילת החברה להגנת הטבע הקרובה לביתכם.  

 

 

 

 

 

צילומים: עומרי שקתאי, אביטל יוגב, הדס ילינק

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך