חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 
פייסבוק
ניוזלטר

שביל ישראל - הטרק של המדינה

 

 

שביל ישראל הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, ליצירת שביל הליכה רגלי לאורך מדינת ישראל. אורכו של שביל ישראל כיום הוא כ – 1,100 ק"מ, הוא מתחיל בבית אוסישקין שבקיבוץ דן ומסתיים בבית ספר שדה אילת. שביל ישראל עובר בהרים, יערות, ערים, כפרים, יישובים, נחלים, מעיינות, לצד כבישים ובשמורות טבע, לאורך אתרים היסטוריים ותופעות טבע ייחודיות, הוא מסומן בשטח בצבעים לבן, כחול וכתום, במדורג. "השם וסימון "שביל ישראל", הם סימנים רשומים של החברה להגנת הטבע"

 

            

 

 

           

 

 

 

 

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה (משה) פקמן: "שביל ישראל מקרב את כלל הציבור, מישראל ומהתפוצות, למדינת ישראל ולנופיה, הוא מהווה מעין עמוד שדרה, עליו נשענים ומחוברים כאחד, דרכים ושבילים רבים, המסומנים בכל רחבי הארץ. הוא מגלם בתוכו ערכי טבע ונוף, מורשת, מסורת ודת, רב תרבותיות, מפגש עם מגזרים שונים ומגוונים ומהווה חווייה בלתי נשכחת של פסיפס ישראלי מרהיב ומרתק של החברה הישראלית. שביל ישראל מספר את סיפורה של הארץ הזו, על אנשיה ומורשתם, מגוון נופיה, בעלי החיים שבה, הצמחים וההיסטוריה שלה. לאורכו של השביל צועדת ההוויה הישראלית על רגליה: תלמידי בתי הספר, בני תנועות הנוער, חיילים, תיירים מכל העולם, משפחות וכל אוהבי הארץ והטבע. לא בכדי נבחר שביל ישראל כאחד מ - 20 השבילים היפים ביותר בעולם, על ידי המגזין "נשיונל ג'יאוגרפיק."

 

 

 רוצים להיות חלק מזה? בואו לעבוד איתנו >>

 

עצות להולכים בשביל ישראל ♦ חדשות ועדכונים  ♦  מפות סימון שבילים  ♦ רשימת מלאכי השביל ♦ הצעות ללינה תחת כיפת השמים  ♦  פירוט מסלול שביל ישראל  ♦  תולדות שביל ישראל  ♦  טריוויה שביל ישראל ♦  תעודות וסמלים לצועדים בשביל ישראל  ♦  חלוקת קטעים בשביל מאת צבי גילת  ♦  חלוקת שביל ישראל להליכה ברצף

תדרוכים ל"שביליסטים"  ♦ מבצע מפות טיולים וסימון שבילים - 03-6388620

לטיולי שביל ישראל של החברה להגנת הטבע, חייגו טל. 03-6388688

 

 

הלוגו של שביל ישראל לפניכם.

לחצו על התמונה וגלו 5 עובדות מרתקות 

 

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך