תוצאות חיפוש

עוזרים לבני הנוער המפונים מהצפון במסע בטבע הישראלי

מערכת החברה להגנת הטבע

מתחילת המלחמה, החברה להגנת הטבע מארגנת מסעות אתגריים בטבע לבני נוער שנפגעו הכי קשה. עכשיו אנחנו מבקשים את עזרתכם בארגון מסעות ייחודיים ל-210 בני נוער מיישובי קו העימות בצפון – ועד כה הצלחנו כבר לאסוף כמעט חצי מסכום של 180,000 שקל >>

מסע חוסן לבני נוער
אתגרים בטבע. צילום: החברה להגנת הטבע

🙌 אתם יכולים לעזור ולחזק בני נוער ישראלים מיישובי קו העימות בצפון שמתבגרים בצל אירועי ה-7 באוקטובר, ולהעניק להם בדיוק את מה שהם צריכים עכשיו. לתרומה מוכרת במס לחצו כאן

החברה הישראלית כולה נמצאת מאז ה-7 באוקטובר בעיצומה של טראומה מתמשכת ומורכבת שמשפיעה על כל אחת ואחד מאתנו. ההשפעה הגדולה ביותר של המצב הקשה היא על בני נוער, במיוחד אלה שנעקרו לבתי מלון. לפי הערכות, 47% מהם פנו לסמים או אלכוהול כדי להתמודד עם קשיי המצב.

אנחנו בחברה להגנת הטבע מקדמים את שמירת הסביבה בישראל  כבר 70 שנה, כי אנחנו יודעים שחיות בר מוגנות, ים נקי ונחלים זורמים משפרים את איכות החיים של כולנו. אנחנו מאמינים בכוחו המרפא של הטבע, וביכולת שלו להעניק לנו אוויר לנשימה ומרחב לרגיעה, ולכן אנחנו פועלים כדי שכמה שיותר ישראלים יזכו ליהנות מכך, במיוחד בימים אלה.

אנו מבקשים את תמיכתכם במסעות החוסן, שתוכננו במיוחד על ידי אנשי החברה להגנת הטבע יחד עם מומחים מתחום החינוך, כדי לתת לבני הנוער את הכלים הנכונים להתגבר על התקופה הטראומטית הזו ולפתח זהות עצמית חיובית וכוח פנימי להתמודד עם הקשיים.

מסעות החוסן הם השלב הבא בפעילויות של החברה להגנת הטבע, שנמשכות מאז תחילת המלחמה וכבר העניקו ליותר מ-102,000 ישראלים הזדמנות לצאת לטבע וליהנות מהכוחות המרפאים שלו, ללא כל עלות הודות לתמיכה המסורה של החברים והתומכים שלנו.

טיול של בני נוער מפונים בים המלח
טיול של בני נוער מפונים בים המלח. צילום: החברה להגנת הטבע

מה זה מסע חוסן?

מסעות החוסן יימשכו 4 ימים, בהשתתפות 35 בני נוער בכל מסע. המסעות כוללים לינה ויתקיימו בשיתוף מערכת החינוך הפורמלית. בני הנוער ישהו בטבע האוצר בתוכו כוחות הריפוי מיוחדים,, כשהם רחוקים מהיסח דעת כמו מסך, מדיה חברתית וחדשות, ויכולים להתמקד בעצמם ובחוויה העמוקה שאותה יעברו.

בכל מסע, בני הנוער יצאו לטיולים מאתגרים, יפגשו נופים עצרי נשימה, וייהנו מחוויות מלאות אדרנלין, כמו לינה ,הכנת אוכל והישרדות בתנאי שטח, וניווט. לצד תחושת ההרפתקה והחופש, הפעילויות נועדו לחזק את תחושת הזהות ולבנות את החוסן של בני הנוער.

תוכנית מסעות החוסן פותחה יחד עם ד"ר יעל אברהמי, מרצה בכירה במכללה האקדמית לחינוך אורנים, על בסיס שישה עקרונות ליבה לחיזוק החוסן והזהות העצמית של בני הנוער. עקרונות הליבה, נועדו להעצים את בני הנוער ולהעניק משמעות למציאות הקשה סביבם, והם:

* פריצת גבולות, * השתתפות פעילה, * אתגרים ובחירה, * טקסים, ת* יעוד וידאו, * חוויה.

הנערות והנערים יחוו סדנא לצילום דוקומנטרי בווידאו בהנחיית ד"ר אוהד אופז , יוצר דוקומנטרי עטור שבחים שילמד אותם היבטים שונים של צילום דוקומנטרי כדי לעזור לנוער לתעד לעבד ולשתף את החוויות שלהם.

כך סיפר הורה של נער שהשתתף במסע חוסן: ״החברה להגנת הטבע אולי לא נראתה בהתחלה כמו מי שתעזור לנו, אבל המסע נתן לנו בדיוק את מה שהיינו צריכים".

אנא עזרו לנו לגייס 180,000 ש"ח כדי שנוכל לאפשר ל-210 נערות ונערים מיישובי הצפון לצאת לחוויה סוחפת ומשקמת בטבע, שתעניק להם כלים חיוניים ותחזק אותם.

🙌 אתם יכולים לעזור ולחזק בני נוער ישראלים מיישובי קו העימות בצפון שמתבגרים בצל אירועי ה-7 באוקטובר, ולהעניק להם בדיוק את מה שהם צריכים עכשיו. לתרומה מוכרת במס לחצו כאן

מסע חוסן לבני נוער בדרום
חוויה מלאת אדרנלין. צילום: החברה להגנת הטבע

שומרים על הטבע - והוא שומר עלינו

בואו להיות חברים של הטבע

הצטרפו עכשיו