תוצאות חיפוש

לכבוד שבוע הספר: 4 ספרים שמומלץ לקחת לטיול הבא

גל רוה

מתח, דרמה או רומנטיקה – את כל אלה אפשר למצוא בטבע הישראלי אם רק עוצרים להתבונן בו, ואין ספק שזה מקור מעולה להשראה. אספנו עבורכם ארבעה ספרים ישראליים, שכולם שאובי השראה מהנופים, הצמחים והמסעות שאפשר לראות רק כאן. אז תבחרו ספר שמתאים לכם, תארזו אותו איתכם וצאו לקרוא אותו בטבע. קריאה נעימה!

אישה שוכבת על ערסל וקוראת ספר בחצר בית ספר שדה גולן
חצר בית ספר שדה גולן. צילום: יוס סטייבל
גינת בר מאיר שלו
כריכת הספר

גינת בר - מאיר שלו

את גינת בר כתב מאיר שלו על גינת ביתו בעמק יזרעאל, בה נטע עצים ושיחים, שתל וזרע פרחי בר רבים, ובה הוא מתרועע עם בעליה האמתיים: ציפורים, קיפודים, פרפרים, חזירי בר ועוד חברים.

באהבה ובהומור מספר מאיר שלו על הצבעים, הריחות והקולות העולים מגנו, על מחזורי העונות וחליפת הזמן, על מחשבותיו בעת הנביטה, הכמישה, הלבלוב, העישוב. הוא מתאר את איסופם וזריעתם של זרעי הנורית והפרג, את מלחמתו בחולד, את האדמה והאדם.

לא משנה איזה ספר של מאיר שלו תבחרו לקרוא, הטבע הישראלי יחכה לכם בו במלוא תפארתו. בספר הזה, הטבע הוא הגיבור הראשי.

שבוע הספר
כריכת הספר

אשה בורחת מבשורה - דויד גרוסמן

אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה הרעה, שאין לה ספק כי תגיע. כסרבנית-בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ולהציל את בנה.

בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על-פני הארץ, ברגל, ועושה את הדבר היחיד שיש ביכולתה לעשות כדי לגונן על בנה ולתת לו כוח: היא מדברת עליו, היא חיה את סיפור חייו.

זהו סיפור שמתלכדות בו השבריריות והחרדה של הקיום הישראלי כולו עם אלה של תא משפחתי אחד.

הספר הזה, הוא ברובו ספר מסע – לאורכו של המקטע הצפוני של שביל ישראל, עוברים הגיבורים מסע פיזי ונפשי כאחד.

שבוע הספר
כריכת הספר

מאחורי כל זה - נירית הלבני

שני גיבורים יוצאים, כל אחד בנפרד, למסע בשביל ישראל

גיורא בן דוד חולה ב-ALS. הוא יודע שיש לו רק שתי אפשרויות: להיכנע למחלה או לנסות להכתיב לעצמו את עלילת חייו. עמיחי סגל מתאהב בעל כורחו בתמר, מדריכת ספורט שפגש בצבא. הוא חובש כיפה, היא קיבוצניקית חילונית. הוא יוצא למסע שנועד לקרב אותו לעצמו. שני גברים שונים לחלוטין ושביל ישראל אחד שיחבר אותם זה לזה, צעד אחרי צעד.

זה סיפור מסע. מסע בשביל ישראל, בין חילוניות לדתיות, בין נעורים לזִקנה, בין בריאות לחולי, בין נופי הארץ המשתנים. הוא גם סיפור על אהבה. אהבה מבוגרת ואהבה צעירה, וכוחה להניע את גיבוריה ולטלטל את חייהם. אבל יותר מכול הוא סיפור על תקווה ועל אומץ לב, המתאר את יכולתו של האדם למצוא בתוך השביל המסומן את הדרך האישית שלו.

שבוע הספר
כריכת הספר

איש הולך את ארץ ישראל - משה אורן

כמה שנים לפני שביל ישראל, יוצא אדם בודד למסע רגלי ארוך ואינטימי שחוצה את הארץ כולה ב-18 יום, מתל דן בגבול הצפון ועד למפרץ אילת. מסע סימבולי מאד ויחודי מסוגו במחוות הדרך, בזיכרונות, בסיפורים ובאגדות. חתך אורך עמוק, לעיתים כואב, לעיתים משעשע ומפתיע, בבשר החי של ארץ ישראל.

רוצות הצטרף אלינו לשמירה על הטבע?

בואו להיות חברות שלנו!

כל הפרטים כאן