תוצאות חיפוש

הכי יפות בטבע
התמונות הנבחרות
שלנו במרץ

מערכת החברה להגנת הטבע

אנשי החברה להגנת הטבע מתעדים את הנופים, חיות הבר, הים והחופים של הטבע הישראלי 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. אלה התמונות היפות ביותר שצילמנו בחודש מרץ.

גם אתם מתעדים את הטבע הישראלי? מוזמנים לשלוח אלינו את התמונות הכי מדהימות שלכם ל-yuvals@spni.org.il

כרם ליד מושב אדרת בחבל עדולם
כרם ליד מושב אדרת בחבל עדולם. צילום: אופירה סבן

ירוק בוהק

״הגעתי לאזור חבל עדולם ביום שישי, במסגרת קורס מלאכות קדומות, ואז המשכתי לשוטט באזור הבוהק בגווני ירוק, עם רקפות, כלניות ומרבדים של חרדל״, מספרת אופירה סבן, רכזת טכנולוגיות למידה ופרויקטים באגף חינוך של החברה להגנת הטבע.

״לפתע, הכרם צץ בצידי הדרך. השילוב בין הצהוב, הירוק והשמיים הכחולים משך את העין. ירדתי לצלם כדי לנצור את התמונה״.

דבורנית בפארק השרון
דבורנית בפארק השרון. צילום: איריס ארבל

עוקצת את העין

איריס ארבל תיעדה דבורנית בשולי פארק השרון בדרום חדרה, ומספרת כי ״הדבורניות באזור חדרה צומחות על סלעי כורכר, הן נדירות למדי ופריחתן קצרה מאוד״.

צבייה ארץ-ישראלית מלקקת עופר שזה עתה נולד בעמק הצבאים בירושלים
צבייה ארץ-ישראלית ועופר שזה עתה נולד בעמק הצבאים בירושלים. צילום: אבנר רינות

שמירה צמודה

אבנר רינות, מיחידת סקרי טבע עירוני של החברה להגנת הטבע, תפס איילה עם עופר שזה עתה נולד. ואם אתם תוהים למה האמא מלקקת את אחוריו של הרך הנולד – המטרה היא לסלק סימני ריח שיעזרו לטורפים לאתר אותו.

להקת עגורים בדרכה צפונה, ליד ראש העין
להקת עגורים בדרכה צפונה. צילום: נמרוד עצמון

חץ בשמיים

במסגרת מיזם צבא הגנה לטבע, קהילת תל אביב-מודיעין של החברה להגנת הטבע שותפה לפרויקט המתנהל בבסיס צה״ל נחשונים, שנמצא סמוך לקיבוץ באותו השם.

נמרוד עצמון, רכז קהילה ופעילות ציבורית, מספר כי ״הבסיס נמצא בתוך שמורת טבע רגישה, ובתוכו יש אתר ארכיאולוגי מהתקופה הממלוכית. סיירנו בשטח במסגרת הכנות לפעילות מעניינת ומורכבת שתיערך במקום, וראינו בעלי חיים רבים, לטאת קמטן, נחש זעמן שחור ועוד פרוקי רגליים וחרקים. ואז הרמנו את הראש למעלה וראינו את להקת העגורים נודדת צפונה במבנה מרשים״.

מרגישים את זה

״ריגשת הנדידה – זהו הכינוי לדחף הטבוע בעופות נודדים״, מספר יובל דקס, הצלם הראשי של אתר החברה להגנת הטבע, שצילם להקת חסידות ועגורים מתרוממת מעל עמק החולה. 

החל מאמצע פברואר, העגורים באגמון החולה מתחילים ״להתאמן״, ובכל פעם מרחיבים מעט את טווח מעופם. ימים של חום גובר מעוררים את הדחף שלהם לנדוד, וענני גשם מורידים אותם בחזרה אל הקרקע – עד שמגיע הרגע לצאת שוב אל הצפון.

להקת חסידות ועגורים מתרוממת ליום נדידה מעל עמק החולה
להקת חסידות ועגורים מעל עמק החולה. צילום: יובל דקס
להקת חסידות ועגורים מעל עמק החולה
להקת חסידות ועגורים מעל עמק החולה. צילום: יובל דקס

רוצים לשמור יחד על הנופים, חיות הבר והצמחים?

בואו להיות חברים להגנת הטבע

הצטרפו עכשיו