תוצאות חיפוש

שביל ישראל מקטע 22:
מצפה מודיעין – לטרון

שביל ישראל עובר דרך יערות קק"ל, בשולי אזור המסחר של מודיעין, ודרך שדות חקלאיים – אל אתר הזיכרון של חיל השריון במבנה היסטורי של המשטרה הבריטית מתקופת המנדט.

למקטע הקודם למקטע הבא

אורך המסלול כ-25 ק"מ, יש אפשרויות קיצור.
עונה מומלצת חורף – במיוחד בשיא עונת הפריחה בינואר-פברואר, אביב, סתיו.

אופי המסלול מתון, עליות וירידות קלות, נקודות צל מים ומנוחה לאורך השביל.

נקודת התחלה (מצפון לדרום) מצפה מודיעין.
נקודת סיום (מצפון לדרום) יד לשריון בלטרון.
נגישות לתחבורה ציבורית כביש 443 ליד מצפה מודיעין. צומת לטרון ממזרח לתחנת דלק אלון לטרון.

📌 לרכישת אוגדן המפות של שביל ישראל באיכות הדפסה מעולה ובאריזה נוחה וקלילה

מפת המקטע להורדה
מידע על מלאכי השביל
מדריך שביל ישראל בשפלה וירושלים 
(מקטעים 21-30)
העמוד הראשי של שביל ישראל

חשוב לדעת

  • זהירות בחציית כביש הכניסה לקיבוץ שעלבים.

תיאור המסלול

מתחילים ללכת במצפה מודיעין ומתקדמים דרך יער אורנים. עוברים בסמוך לפגודה יפה שבנו התאילנדים לכבוד המלך, וחוצים את הצד הדרומי של יער בן שמן לכיוון מחלף ענבה בפאתי העיר מודיעין.

בדרך, יוצאים מדי פעם אל השמש, וחולפים דרך שדות חקלאיים – איים בתוך היער הגדול. השביל עובר בעליות וירידות קלות.

חולפים ליד פסגה שעליה קבוצת עצי זית – זוהי חורבת רגב, נקודה יפה להפסקה. בשולי כרם הזיתים הקטן, בצידו המערבי, יש תצפית יפה מערבה – אל הערים לוד ורמלה ובמרחק אל תל אביב וערי החוף.

מחורבת רגב מגיעים בהליכה קצרה אל מחלף ענבה – הכניסה המערבית למודיעין מכביש 1. עוברים מתחת לגשרי כביש ורכבת ענקיים בערוץ נחל ענבה. מייד לאחר מכן חולפים לצד אזור המסחר של מודיעין לקראת חצייה של כביש הכניסה לקיבוץ שלעבים.

עם חציית הכביש, נכנסים לאזור החקלאי של הקיבוץ – שדות של גידולי שדה, בדרך, כמה נקודות מנוחה בצל עם ספסלי ישיבה ואפילו ברזי מים – יוזמה נחמדה של אנשי הקיבוץ לטובת מטיילי השביל ועוברי אורח בכלל.

השביל יוצא אל דרך עפר לבנה שחוצה חורשת אורנים וממשיכה דרומה בשולי שדות. השביל יורד עם דרכים חקלאיות אל ערוץ נחל איילון, ובדרך עובר מתחת לגשר הרכבת שמחברת את ירושלים עם תל אביב ועוברת מעל עמק איילון על אחד הגשרים הארוכים בארץ.

חוצים את כביש 1 במעבר מתחת לכביש, וממשיכים בשולי שדות ומטעי שקדים אל מתחם אנדרטת השריון בלטרון. עובריםלצד מאגר מים גדול שמשמש את החקלאים להשקיית השדות בעמק, ונכנסים לתוך חורשת ברושים ואורנים שנטועה מסביב למתחם ההנצחה לחיילי השריון.

השביל עובר לצד אנדרטאות אל רחבה גדולה, שבה שער הכניסה לאתר ההנצחה ולמוזיאון השריון. אם נגיע בשעות שבהן הכניסה לאתר אפשרית, מומלץ להיכנס לסיור במוזיאון השריון הפתוח ובאתר ההנצחה לחללי חיל השריון. עוד במתחם: מבנה משטרה מתקופת המנדט עם הזדמנות לתצפית יפה מהגג.

המלצות בסביבה נאות קדומים. יער לח״י. פארק קנדה.

נקודות עניין לאורך המסלול מצפה מודיעין. הפגודה התאילנדית ביער בן שמן (מרחק קצר מהשביל). תצפית יפה בחורבת רגב. שדות קיבוץ שעלבים – פינות מנוחה. אנדרטת השריון בלטרון.

📌 לרכישת אוגדן המפות של שביל ישראל באיכות הדפסה מעולה ובאריזה נוחה וקלילה

מפת המקטע להורדה
מידע על מלאכי השביל
מדריך שביל ישראל בשפלה וירושלים 
(מקטעים 21-30)
העמוד הראשי של שביל ישראל

כתב: איציק בן דב, רכז סימון שבילים, החברה להגנת הטבע.

רוצים לשמור יחד על השפלה?

בואו להיות חברים להגנת הטבע

הצטרפו עכשיו