תוצאות חיפוש

מדעני האקלים של האו"ם פסימיים מתמיד. זו הסיבה

יפתח כרמלי

זה מה שיש לנו לומר על דו"ח ה-IPCC בנושא משבר האקלים

יער מלא בגזעי עץ כרותים
כריתת יערות. שאטרסטוק

שירה ליברטי, מנהלת תחום האקלים בחברה להגנת הטבע: "אם זה לא היה עצוב, זה היה מרגש – הדו"ח המיוחד שנחשף היום קורא לשיקום הגנה ויצירה של מערכות טבעיות כצעד חובה במאבק על יכולתנו לחיות על פני כדור הארץ, ובמילים אחרות – צעד חובה ביכולת של האנושות להגבלת התחממות הטמפרטורה ל -1.5 מעלות בלבד.עורכי הדו"ח מדגישים כי פתרונות מבוססי טבע למשבר והתמודדות עם משבר האקלים חייבים לשלב את הקהילה המקומית והתעשייה ויש לנו פחות מעשור לעשות את השינוי ההכרחי הזה.
בשנים האחרונות אנחנו, החברה להגנת הטבע, פועלים באופן נחוש לקדם פתרונות מסוג זה, להביא להכרה במערכות הטבעיות כגורם בעל חשיבות מכרעת ביכולת שלנו להמשיך ולהתקיים במציאות של אקלים משתנה.

עשן יוצא מארובת מפעל
מפעל מזהם. צילום: דב גרינבלט

אנחנו קוראים לממשלה, למקבלי החלטות ברשויות המקומיות ולכל פעיל.ת סביבה, להפנים את המסר של החוקרות והחוקרים המובילים בעולם ולקדם הבראה ואיזון של המערכות הטבעיות בישראל, בכל דרך.
החברה להגנת הטבע תמשיך להילחם על חקיקת חוק אקלים המכיר במערכות טבעיות ומשובים אקלימיים, כשחקן מפתח ביכולות שלנו להתמודד עם המציאות החדשה, לדחוף ולדרוש מיסוי פחמן אמיתי וסובסידיות מתקדמות על ספיחה גזי חממה ובעיקר – להרים את הראש, לתכנן קדימה לאור החימום והייבוש האינטנסיביים ולצד הפסקת פליטות מזהמות – להוציא לפועל פתרונות מבוססי טבע, בקנה מידה לאומי.
זה העתיד שלנו – ומהיום זה מגובה מחקרית ומדעית, על ידי טובי החוקרים בעולם".

מדעני האקלים של האו
מדעני האקלים של האו"ם: "משבר האקלים קשה משחזינו"

רוצים להצטרף למאבק במשבר האקלים?

בואו להיות חברים להגנת הטבע

הצטרפו עכשיו