חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בית ספר שדה חצבה

בית ספר שדה חצבה שבלב המדבר, ממוקם בסמוך למושב חצבה - ארץ הקיץ הנצחית ומציע אירוח בלב הטבע המדברי, אטרקציות ומסלולים נפלאים לאורך כל השנה. ממערב אלינו משתפלים רכסי הנגב, ממזרח מתנשאים הרי אדום, מדרום נפרשת שמורת שיזף הייחודית ומצפון ערוצי הנחלים המבותרים בתצורת הלשון. ועוד חוויה שאסור לכם לפספס: תצפית זנבנים בשמורת שיזף- ציפורים מרתקות בעלות אורח חיים קבוצתי היררכי.

 

 

 

  

 

     

 

 


כשהטבע מארח…


• 30 חדרים ממוזגים
• מקלחת ושירותים צמודים בכל חדר
• חדר אוכל המציע מטבח ישראלי כשר
• בית כנסת וספר תורה
• פינת קפה בחדרים
• כיתות לימוד
• מועדון
• מגרש כדורגל מואר
• מדשאות ופינות ישיבה בלב הטבע
• חניון לילה ללינת שטח - בתיאום מראש
• שירותי ייעוץ והדרכת טיולים, במסלולי הטיול שבאזור.

מועדון ובו מסך גדול להקרנת סרטים, מתחם מדורה עם עצים וציוד להכנת תה בדואי

.
הזמנות ליחידים ומשפחות:

טלטבע 03-6388688


הזמנת חדרים לקבוצות  (12 חדרים ומעלה) ואירועים:  03-6388734 talid@spni.org.il


חצבה : 08-6581576 תורן 052-4843781

 

הדרכת טיולים

 

צוות מדריכים מקצועי, בוגרי קורסי מדריכי טיולים,  עומד לרשותכם בהדרכת טיולים בנגב, בערבה, ובמדבר יהודה. ניתן גם להתאים הדרכות על ידי חוקרים ואנשי מדע המומחים לתחומי מדבר, אקולוגיה וצפרות.

 

פעילויות ערב

 

 • מצגת על אהבה בטבע. ערב היתולי ומשעשע המתאים לכל המשפחה על זוגיות ואהבה בטבע.
 • ערב סביב המדורה עם תה, פיתות, סיפורים ואגדות.
 • פעילות odt- חבלים וסנדות לגיבוש הקבוצה.
 • טיול עששיות בחווארי עידן
 • פעילות עקבות וסיורי עקרבים בעין עופרים (כולל קומזיץ לילי) (כרוך בנסיעה בת 10 דקות).
 • חדר בריחה בטבע בתמר המקראית.
 • פעילות חדר בריחה –הכרות עם ביס"ש חצבה.

הרצאות נוספות

 

·        מחקר הזנבנים ועיקרון ההכבדה: פרופסור אמוץ זהבי חוקר כבר קרוב לארבעה עשורים את הזנבנים בערבה. הזנבן הערבי הוא מין של ציפור החיה בקבוצות היררכיות ומקיימת יחסי שיתוף ותחרות מרתקים. בעקבות המחקר פיתח פרופסור זהבי את "עיקרון ההכבדה"- תיאוריה אודות חברה ותקשורת בעולם החי אשר חוללה מהפכה של ממש בעולם המדעי. משך ההרצאה: כשעה וחצי, אוכלוסיית יעד: מבוגרים (ונוער מתעניין). ההרצאה תשולב בסרט בן חצי שעה על עולם הזנבנים (ניתן לראות את הסרט בלבד ללא תשלום נוסף).

 

 • עודד קינן- חיות וחוויות בשמורת שיזף. עודד קינן הוא ד"ר לביולוגיה ומתמחה בעולם ההתנהגות של בעלי חיים. את מחקרו הוא ערך על החנקנים הגדולים ועל הזנבנים בשמורה. במסגרת המחקר מבלה עודד ימים רבים בשמורת שיזף ומצלם תמונות וסרטונים אודות בע"ח המיוחדים בשמורה. משך ההרצאה: שעה עד שעה וחצי. אוכלוסיית היעד: משפחות (ילדים מגיל חמש ומעלה).

פעילויות יום בעלות ערך מוסף:

 

 1. הכרות עם המופ האקולוגי ותחנת המחקר. הכרות עם המחקר הייחודי שמתחולל שם, כגון מחקר על מאובנים, צמחי מדבר כצמחי מרפא ועוד. ניתן לשלב עם פעילות מודרכת במייק ערבה וסיור בויידור.
 2. התנדבות בשמורת שיזף, בשיתוף עם הרט"ג. בין מושב עידן למושב עין יהב משתרעת שמורת שיזף, מטרתה של שמורה זאת היא לשמר את נוף הערבה והמערכות האקולוגיות שהיו כאן טרם ההתיישבות באזור. בשמורה זאת ניתן לפגוש במגוון רחב של צומח מדברי האופייני לאזור, בעלי חיים ומרחבים לא מופָרים. ההתנדבות תכלול עבודות סידור אבנים, ניקיון ושיקום. בנוסף יש אפשרות לשיקום מעיינות על ציר המעיינות ולשלבם עם טיול (כנ"ל גם בשמורה).
 3. השבת עצי שיטים לטבע. פעילות נטיעה ואיסוף זרעי עצי שיטה ביחד עם צוות "אמץ שיטה". עצי השיטה בערבה מהווים מערכת אקולוגית בפני עצמה, לצערנו בשנים האחרונות הן מתייבשות בשל שימוש גובר של בני האדם במי התהום. במסגרת הפרויקט אנחנו נוטעים עצי שיטה באזורים טבעיים, אוספים זרעים להנבטה ומטפלים בשיטים הקיימות. במסגרת הפעילות נסייר בשמורה ונראה עצים שהתייבשו, ננטע עצי שיטה ונשמע על תפקידם החשוב והמרתק.
 4. סיור זנבנים- במהלך ארבעת העשורים האחרונים מתקיים בשמורת שיזף מחקר על ציפור בשם זנבן, על מנת שיוכלו החוקרים לתצפת בקלות על הזנבנים, הרגילו החוקרים את הזנבנים לנוכחות בני אדם ולכן הזנבנים אינם מפחדים ממטיילים בשמורה ואף מתקרבים אליהם. במהלך הסיור (הסיור מתחיל השכם בבוקר או אחרי הצהריים) נצפה בזנבנים ואף נאכיל אותם מעט מכף ידנו, נשמע את סיפורם המרתק ועל החיים שלהם בקומונה (הם חיים קצת כמו ב"יפים והאמיצים"...). הסיור מתאים לקבוצות של עד 30 משתתפים בקבוצה.

עלות הפעילויות משתנה ותלויה במשך הזמן ויכולה להשתלב בטיול יומי של צוות המדריכים שלנו.


08-6581546 או  08-6581546 >hazeva@spni.org.il

חוברת מסלולים בערבה

עכשיו, בשיא החורף, זה הזמן לרדת דרומה! ביס"ש חצבה ממליץ לכם על המסלולים הכי שווים בערבה
31/12/2018
ליל שיטפונות מדברי

ליל שיטפונות מדברי

השמיים בירכו לקראת סוף 2013 את הערבה הצחיחה בשיטפונות שהוציאו את אנשי בית ספר שדה חצבה לשטח, להירטב. צפו
31/12/2013
בואו לחוות איתנו עולם טבע מופלא - עולמם של הזנבנים

בואו לחוות איתנו עולם טבע מופלא - עולמם של הזנבנים

ביה"ס שדה חצבה מזמין אתכם למפגש מרתק וייחודי עם הזנבנים - ציפור השיר של המדבר

ynet ממליץ: ריקוד הציפורים

כתבה שניה בסדרת 'עושים לכם בי"ס לטיולים' והפעם: בית ספר שדה חצבה. אתר ynet: ציפורי זנבנים מרקדות, פרויקט להצלת עצי שיטה ומרחבי המדבר בליווי זריחות נדירות מחכים לכם בערבה.
17/01/2013
שירת המדבר של הזנבנים

שירת המדבר של הזנבנים

מפגש מרתק עם ציפור השיר של המדבר