תוצאות חיפוש

פסטיבל פרא בגולן
טיולים ללא תשלום

הפסטיבל הסתיים, תודה לכל המבקרים והמבקרות! מוזמנים לקרוא כאן מה אנחנו ממשיכים לעשות כדי לשמור על הטבע הפראי של הגולן.

החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם להנות מטיולי פסטיבל פרא בגולן לכל המשפחה – ללא תשלום! 💚

 

מה בתכנית?
הכנו לכם ולכן את מיטב הטיולים מהיפים באזור. בכל טיול תפגשו במדריכי החברה להגנת הטבע ותיהנו ממסלול קליל עם הדרכה חוויתית.
נקודות היציאה למסלולים יהיו פזורים בעשרה מוקדים ברחבי רמת הגולן. במוקדים אלו יתקיימו גם עמדות הסברה והפעלה למשפחות. לכם ולכן נשאר רק לבחור את הטיול ולהירשם ללא תשלום.
רוצים להירשם כבר עכשיו? לחצו כאן!

מתי זה קורה?
בחול המועד פסח, ה-9 וה-10 באפריל 2023 (ימים ראשון ושני).
הטיולים יצאו במספר סבבים בכל יום, בשעות קבועות (סיור ראשון ייצא ב-9:00).

כמה זה עולה?
הסיורים המופיעים בעמוד זה הינם ללא תשלום, אך מותנים בהרשמה מראש.

איפה נערכים הטיולים?
הסיורים נערכים בכל רחבי רמת הגולן – מחמת גדר בדרום, עד החרמון בצפון וכל מה שביניהם!
הטיולים יצאו מהמוקדים הבאים:

  • מצפה לשלום – מבוא חמה
  • אמפי גולן
  • מצפה אופיר
  • יער דליות
  • פארק העורבים
  • הג'ובה הגדולה
  • עוז 77 
  • בנטל
  • מצפה קונטרה/רונן

מי מדריך את הטיולים?
המדריכים הטובים והמנוסים של החברה להגנת הטבע! 

איך נרשמים?
עוברים על רשימת הסיורים כאן למטה, לוחצים על הקישור המתאים בסיור הרצוי ועוברים לעמוד הרשמה, שם בוחרים תאריך ושעה וזהו! אתם רשומים 🙂
לרשימת הטיולים המלאה גללו מטה👇🏽

רשימת הטיולים

⛰️מעל פסגת החרמונית
הצטרפו לתצפית מרהיבה על הגולן הסורי והרי הגעש הרדומים בקרבתנו ותפגשו באחות הקטנה והאדמונית של הר החרמון!
הר חרמונית הוא אחד ההרים הצפוניים ביותר ברמת הגולן. מיקומו למרגלות הר החרמון, וגובהו הנישא לכ-1,200 מטר מעל פני הים, הקנו לו את הכינוי "חרמונית", כלומר החרמון הקטן. נתחיל באנדרטת פלס”ר חטיבה 7 שהוקמה לזכר 24 חברי הפלוגה שנפלו במלחמת יום הכיפורים. נטפס על שביל הגולן  להר חרמונית, המאופיין בצבע האדמדם של אבני הסקוריה הבונות את התל הגעשי, ונעפיל אל התצפית הכי מרהיבה על החרמון.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

⛰️מגלים את יער אודם
הצטרפו אלינו לסיור מעגלי על שפת המכתש במהלכו נפצח את התעלומה הגדולה של היווצרות הג'ובה!
הג'ובה הגדולה הינה אחת מעשרים ג'ובות ויותר, הפזורות במרחבי יער אודם. היא נראית כמו מכתש קטן המקושט בסבך עצים ושיחים, עומקה כ- 70 מ' וקוטרה 250 מ' – זה די עמוק לג'ובה. לא נספר לכם כיצד היא נוצרה, את זה תגלו בטיול, רק נרמוז שהתשובה מחביאה בתוכה גזים געשיים שעלו מבטן האדמה. טיול לאוהבי תעלומות ופריחה – סביב הג'ובה נוכל לראות רקפות,ואולי אפילו סחלב!
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

תמונת נוף של שטח פתוח ברמת הגולן
רמת הגולן

🍃גולן 360°
הצטרפו לסיור באחת התצפיות היפות בארץ, כשלידכם מוצב ישן ומתחתיכם מתפתל לו בונקר מלא סיפורי גבורה! הר בנטל הוא הר געש רדום בצפון-מזרח רמת הגולן, שפסגתו מגיעה לגובה של 1,165 מטרים מעל לפני הים. כשעומדים בראש ההר, לא ניתן לדמיין מה התרחש ממש מתחתיו, בבונקרים שהיו פעילים במהלך מלחמת יום כיפור. ההר ומהווה נקודת תצפית מצוינת לעבר סוריה, מורדות החרמון וכן לשאר רמת הגולן.
בואו לחוות תצפית עוצרת נשימה שכולה ירוקה ופורחת, עם נופים שפותחים את הלב והדמיון.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🍃אל פריחת הדובדבן בעמק הבוסתנים – שביל חדש!
מסלול צבעוני וריחני בעמק הבוסתנים בעקבות פריחת התפוח והדובדבן. הצטרפו לסיור פריחה בשביל חדש ולא מוכר הנמצא בעמק הבוסתנים, ושיוצא ממצפה רונן (מצפה קוניטרה). במסלול נטייל בשביל רחב ונוח העובר בין עצי פרי וטרסות חקלאיות עם נקודות תצפית יפות וציוריות. בין השאר נוכל לראות את עמק קוניטרה, את מטעי התפוח והדובדבן של קיבוצי האזור, את הגבול הסורי ואפילו את העיירה קוניטרה הישנה. לאורך המסלול נמצא ספסלי ישיבה ופינות מנוחה פסטורליות בטבע.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🍃עמק הבכא (קפה טורבינה)
נתחיל באנדרטת עוז 77 על שביל הגולן לכיוון צפון, נעצור בתצפית יפהפיה ונשמע את סיפור הקרב המרתק שהתרחש במלחמת יום כיפור. עד כמה מרתק? מדובר על קרב הרואי שנמשך כארבעה ימים (!) בו חטיבה 7, חטיבה 188 וגדוד 405 בלמו את הסורים. לאחר מכן, נמשיך למרגלות הר חרמונית על שביל הגולן שם נשמע על ארץ הרי הגעש הייחודית של צפון הגולן, וגם נעבור במטעי תפוחים ודובדבנים, נשמע על החקלאות העתיקה באזור ועל החי והצומח באזור ייחודי זה.
בבית קפה כזה עוד לא ביקרתם! קפה טורבינה הוא עגלת קפה עם מקומות ישיבה שהקמנו בלב הטבע, כדי שנוכל להכיר, לדבר אבל גם ללמוד על אחד האיומים המפתיעים על הגולן. הרמז – הוא מסתתר בשם.
כן, הטורבינות, כמה שהן מרשימות, ככה הן מזיקות. עד שכוס הקפה תהיה ריקה והבטן מלאה, תהיו כבר בקיאים לגמרי בנושא.  מי שירצה יוכל לנצל את האנרגיה מהקפאין לטיול קצר.

קפה, אנשים, שמירת טבע, היסטוריה, נוף, גיאולוגיה – מה צריך יותר? הצטרפו אלינו!
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

מפל דליות בגולן
מפל דליות בגולן. צילום: אתי בן שמעון

🌼אל הארמון הנסתר

טיול מהאגדות בין שרידי ארמון אמיתי! ארמון האמיר, שייך לאמיר מחמוד אל פעור שהגיע לאזור במאה ה-19. במקום לבנות את בית הקיץ שלו בהמפטונס, הוא בחר לבנות אותו בלב הגולן.
אנחנו לא מאשימים אותו, כמו שתגלו בעצמכם בטיול- הנוף מהפינה הזו הוא ציורי, מרגיע, ירוק ועם בריזה מצוינת.

נתחיל את הטיול בפארק העורבים, נסייר בארמון ואפילו נבקר במפעל המים של הארמון. לאחר מכן, נעלה למאגר עורבים ונחזור לציוויליזציה – נשמע על מאגרים בגולן ועל האנרגיה המתחדשת שמפיקים מהם בעזרת לוחות סולאריים צפים.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🌼מפלים בנחל דליות
הצטרפו לטיול פריחה אל מפל בזלת למול נוף מרהיב של מישורי הגולן, הכנרת והרי הגליל. נחל דליות הוא אחד הנחלים החשובים והמרשימים בגולן. עם האביב ולאחר הגשמים, הפריחה באזור קסומה והזרימה של הנחל חזקה במיוחד. הנחל גם יוצר קניון עמוק על ידי מפל גבוה ומרשים.את הטיול נתחיל בחניון דליות, משם נלך לצפות במפל הבזלת המרשים ובדרך נראה נוף מרהיב ביופיו. מרחוק, נשקפת הכנרת ומעליה רכסי מזרח הגליל. בנוסף נוכל גם ליהנות מאחו גולני בשיא פריחתו, נגדיר את הפרחים שנפגוש בדרך ונלמד על חשיבות השטחים הפתוחים בגולן.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🌼כינרת בשיא תפארתה – מצפה אופיר
הצטרפו למסלול קליל ומרתק באחד מחלקיו היפים ביותר של שביל הגולן! תצפית מרהיבה על הכינרת, הכירו את סיפורה וגלו מה השאירו כאן הסורים. את הסיור נתחיל במצפה אופיר, שהוקם לזכרו של אופיר שעל, ממושב גבעת יואב הסמוך. ממצפה זה אפשר לראות את הכינרת בשלמותה ובשיא תפארתה. משם נרד אל שביל הגולן ונמשיך דרומה על קו הרכס אל תוך שמורת סוסיתא.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🌼בוסתן בקצה הנוף
טיול הכולל את אחת התצפיות היפות בגולן, מעיין נסתר ופריחת אביב במיטבה.
מצפה השלום הוא אחד המקומות המרהיבים ביותר בגולן שמאפשרים ליהנות מנוף פנורמי עוצר נשימה של הכינרת. משם נוכל לראות את עמק הימה.  לאחר שנשאף פנימה את הנוף, נצא לטייל בשביל הבוסתנים בין עצי הפרי והפריחה האביבית על מצוקי האון. בדרך נעבור גם במעיין השלום – מעיין מקסים ונסתר מן העין ששווה להכיר.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

🌼אמפי גולן וטיילת המצוק – פעילות לכל המשפחה
מנקודה זו ניתן לצאת איתנו לטיול במסלול מונגש לכל המשפחה בטיילת מצוקי האון. טיילת מצוקי האון היא טיילת הצופה במבט על כל אזור דרום רמת הגולן והכינרת היפהפיה. לאורכה נפרש נוף ירוק ופורח.
נצא מהאמפי ונלך לאורך הטיילת עד שנגיע לנקודה אסטרטגית במיוחד לחובבי הצילום. זו הזדמנות מושלמת לסלפי משפחתי על רקע נוף חלומי.
לפרטים ולהרשמה – לחצו כאן!

להרשמה לכל הטיולים והפעילויות

בפסטיבל פרא בגולן

לחצו כאן!