תוצאות חיפוש

הולכים על פתוח: קיץ 2022
פסטיבל סיורים ללא תשלום בשטחים הפתוחים של ישראל

הפעילות הסתיימה!

תודה רבה לאלפי המשתתפים שבאו ליהנות מסיורים ללא תשלום בהדרכת החברה להגנת הטבע, באתרי טבע מוצלים, במעיינות מרעננים ובסיורי לילה מרתקים באתרים ששוקמו וטופחו לטובת הציבור על ידי רשות מקרקעי ישראל.

נתראה בפעילות הבאה…

מתי זה קורה?
יום שלישי ויום רביעי, ה-23 וה-24 באוגוסט 2022.
בכל אתר טבע מתקיימים מספר סבבים לאורך שעות הפעילות, מהבוקר ועד הערב.

איפה אפשר לטייל?
הסיורים והטיולים נערכים בשבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ, מהדרום ועד הצפון.

כיצד נרשמים וכמה זה עולה?
ההשתתפות בסיורים אינה כרוכה בתשלום, אך נדרשת הרשמה מראש, בקישור כאן למטה.

רשימת הסיורים

אזור צפון

⌛מכונת הזמן של עין נון | 23/8-24/8 |
  כרטיסים אחרונים!
בואו להכיר את נפלאות עין נון בהדרכה מרתקת ופעילות חווייתית לכל המשפחה. נחקור ונגלה את סודות המעיין בפעילות, משחק ויצירה מהטבע. נחשף לסיפוריו העתיקים של האתר, מה בנו הרומים סביב המעיין וכיצד העותמאנים ניצלו את מימיו. נדבר על חשיבותה של הכינרת, נכיר את החי והצומח במקווי מים מתוקים ונענה על השאלה מדוע חשוב שנשמור על מקורות המים הטבעיים שלנו. ואיך אפשר שלא, נסיים בטבילה מרעננת במעיין!

🌊הסיור הרטוב: מסלול הליכה מרענן בנחל הקיבוצים | 23/8-24/8 |   כרטיסים אחרונים!
את זה אתם חייבים לעשות לפני שהקיץ ייגמר – לשחות במי נחל טבעיים, כשאתם מוקפים בטבע מהפנט! בואו לבקר באחד מהנחלים הקסומים והמיוחדים בעמק – נחל הקיבוצים. סמוך לסחנה ולניר דוד עובר לו נחל שופע מים. בסיור מרענן הכולל שחיה במימי נחל הקיבוצים. נפגש מקרוב עם החי והצומח של הנחל ונכיר את חשיבותו. נדבר על ניצול המים על ידי האדם וכיצד אנו משפיעים על הטבע.

🐟"סיני הישראלית"- חופים, נופים וכפר דייגים | 23/8-24/8 | SOLD OUT
נופי החופים הסלעיים, טיילת נעימה, מטע דקלים ושקיעות מרהיבות, כל אלה נמצאים בג'יסר א-זרקא, מרחק שעה נסיעה מתל אביב. ניפגש בחנייה של הגן הלאומי החדש בהקמה, כפר הדייגים ג'יסר א-זרקא. נכיר את "טבלאות הגידוד" – המערכת האקולוגית המסתורית של החוף הסלעי, בה חיים בעלי חיים מיוחדים שנעלמים עם הגאות ומתגלים עם השפל. נטפס על קרוקודינופוליס, הלא הוא תל תנינים, נצפה בנוף המרהיב של הים מהתל ונרד אל שפך נחל תנינים. נחצה את הנחל בעזרת הגשר המשוקם, נכיר בחשיבות השימור על הנחלים, ונסיים בצפייה בציפורים.

אזור ירושלים

🌳טיול לכל המשפחה ביער השלום | 23/8-24/8 |   כרטיסים אחרונים!
מזמינים אתכם לגלות את הטבע שבתוך העיר ולטייל בעקבות המים, הטבע והמורשת בירושלים. נפגוש את המדריכים בטיילת ארמון הנציב בתצפית מדהימה לכיוון ירושלים העתיקה, נחל קידרון ורכס הר הזיתים. נדבר חשיבותם של אתרי הטבע הנמצאים בתוך העיר.נראה שרידים למפעל האדיר של אספקת המים לירושלים, נשמע מדוע היה צורך במפעל זה ומאין מגיעים המים. נמשיך לטיול ביער השלום, נהנה מהטבע המסתתר מתחת לאף,בירושלים, נכיר את הצמחים השונים ונשמע הדרכות מרתקות על הימים ההם!

אזור דרום

🌃מגלים את הלילה במצודה – סיור עששיות במצד עתרת | 23/8-24/8 |  כרטיסים אחרונים!
כשהלילה יורד והשמים נוצצים, הטבע מתעורר. מצויידים בעששיות נצא לגלות את מצד עטרת ואת הטבע הפראי של הירדן ההררי. בסיור נכיר את הדמויות שפעלו באזור לאורך ההיסטוריה, נשמע כיצד קיבל המבצר את שמו ומי חי בו. נבחין בשרידי תזוזות בקע ים המלח באיזור, נקשיב לקולות הלילה ונתחקה אחר בעלי החיים הפעילים בשעות הללו. את כל התשובות והסיפורים תשמעו בטיול שכולו היסטוריה, גיאולוגיה, נוף וכוכבים.

🌃סיורי עששיות לכל המשפחה במצודת אשדוד | 23/8-24/8 | SOLD OUT 
בשעות הערב, בין שבילי הבוסתן, ישנם בעלי חיים שרק מתחילים את היום. נצא לגלות אותם בסיור לאורן של עששיות. נשמע על חיי הלילה במצודת אשדוד, על התקופות השונות, הדמויות הצבעוניות שעברו במצודה וההשפעה שלהן על העיר ותושביה. שרידי הבוסתנים של החקלאות המוואסית, הצמחיה ורחש הגלים יוצרים יחד אווירה מושלמת ונעימה של טבע פראי בתוך העיר.

🌌פסטיבל כוכבים באגם ירוחם! 23.8-24.8 | כרטיסים אחרונים!
תמיד רציתם לראות את הכוכבים אבל פנסי הרחוב סינוורו אתכם? תמיד הסתקרנתם לדעת מה קורה שם למעלה באין סוף של שמי הלילה? הגעתם למקום הנכון! הצטרפו אלינו למסע בין כוכבים. נשקיף על קבוצות מרכזיות בשמים, נלמד על התנועה של הכוכבים ועל ההיסטוריה של האסטרונומיה. נצפה מבעד לטלסקופ בגרמי שמים מיוחדים ועמוקים ונחלום יחד הכי רחוק שאפשר אל היקום אין סופי שלנו שרק הולך ומתפשט… את הפעילות יובילו מדריכי הכוכבים המנוסים של החברה להגנת הטבע.

פסטיבל הולכים על פתוח יחזור בשנה הבא!

עד אז, הצטרפו לפעילויות ולטיולים המודרכים שלנו

להזמנת טיול בקליק לחצו כאן