תוצאות חיפוש

ארץ אהבתי: המדריכים והמדריכות שלנו

בואו להכיר מקרוב את המדריכות והמדריכים שלנו ולקבל הצצה על החוויות שתעברו בהדרכתם!

מיהם המדריכים והמדריכות?

המדריכים והמדריכות של סדרות ארץ אהבתי הם מורי דרך מוסמכים ומדריכים מנוסים וותיקים, שמדריכים בחברה להגנת הטבע כבר שנים - וכל טיול איתם הוא חוויה אחרת.

המדריכים שלנו אוהבים את הארץ ומכירים אותה היטב, חלקם בעלי תואר ראשון, שני ואפילו שלישי בתחומים מרתקים ומגוונים שמתבטאים בכל הדרכה. הידע והתשוקה שלהם לטבע הישראלי יסחפו אתכם - כמו גם האישיות הצבעונית של כל אחת ואחד מהם. עם המדריכים שלנו, תהיו בטוחים שאתם הולכים לחוות את הטבע בדרך מהנה, מעשירה ומעניינת.

אמרו על המדריכים שלנו

עדנה אשד

"ההדרכה של עדנה אשד היא אחת הסיבות העיקריות להשתתפותי. היא מדריכה בחסד עליון, מעניינת, מיקצועית ומלאת חיים והומור ובעיקר קשובה לכל הגחמות שלנו".

שרה רוטנברג

"שרה מדריכה יוצאת דופן - נחמדה ונעימה, מנהלת במקצועיות רבה את הקבוצה, לא חשוב הגודל, מתמצאת בחומר, מסבירה יפה ויודעת להתאים את עצמה למצבים לא צפויים״.

צחי גלובין

"צחי מדהים מכל הבחינות, אנושית ומקצועית, עם ידע רב ורגישות לכלל המשתתפים".

דודו קצין

"דודו קשוב לצרכי הקבוצה וליכולותיה, לא לוקח סיכונים מיותרים, מזהיר מפני סכנות ומסביר על אופן ההתנהלות במסלול".

אסנת אייל

"המדריכה אסנת אייל מעולה, ידענית ומיומנת. נעימה, נינוחה ומשקיעה בגיבוש הקבוצה ומוצלחת ביותר".

גלעד תלם

"גלעד קשוב למטיילים שלו, בעל ידע רחב ועם מומחיות גדולה לטיולי טבע ואתגרים".

ד"ר יוסי פז

"הטיולים של ד"ר יוסי פז כל כך מיוחדים - מלווים בשירה, נגינה וזמר".

יהונתן מירב

"יהונתן מירב הוא מהמקצוענים שפגשתי בתחום הצפרות. זו זכות גדולה עבורינו לטייל איתו ולספוג את כל הידע שלו".

אילו חוויות תעברו עם המדריכים?

ארץ אהבתי 2023

טיולים המשלבים מפגשים אישיים עם דמויות מרתקות

טיולים המשלבים מוסיקה אינסטרומנטלית

טיולים המשלבים ארוחות ונגיעות קולינריות

טיולים המשלבים אתגר, הרפתקנות ונופים מדהימים

ועוד המון - תוכלו לגלות את כל הטיולים בלחיצת כפתור בתחתית העמוד

הכירו את המדריכים והמדריכות

דודו קצין, ארץ אהבתי

דודו קצין

בוגר אוניברסיטת חיפה בחוגי גיאוגרפיה ולימודי ארץ ישראל. מורה דרך מטעם משרד התיירות. גמלאי החברה להגנת הטבע בתום יותר מ-40 שנה רצופות של עבודה במגוון תפקידי חינוך והדרכה. עם אהבה אמיתית לארץ והרבה מרץ!

שרה רוטנברג

שרה רוטנברג

מדריכה בחברה להגנת הטבע כבר 40 שנה. בוגרת תואר ראשון בהצטיינות במחלקה לגיאוגרפיה עם חטיבה בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת חיפה. גדלה בתנועת הנוער המחנות העולים ומאז לא הפסיקה להדריך ולטייל – אהבתה של שרה לטבע ולאנשים באה לידי ביטוי בכל טיול בהדרכתה.

עדנה אשד

עדנה אשד

מדריכה ומורת דרך ותיקה בכל הארץ בהתמחות בדרום ובמרכז. מדריכה טיולי טבע ומרבה לשלב בטיוליה מפגשים אנושיים וקולינריים בהדרכה אישית, מקצועית ומלאת הומור. אוהבת פרחים, שבילים ואבנים ישנות וחדשות. שמחה לראות ולהראות שינויים והתפתחויות בטבע ולהכיר אנשים וסיפורים. איתה תראו איך הכל מתחבר יחד - בכל מקום שתגלו במהלך הטיולים.

צחי גלובין

צחי גלובין

מורה דרך ומדריך טיולי שטח ותיק. "מדריך הבית" של החברה להגנת הטבע על "שביל ישראל". מתמחה בטיולי שטח, טיולי אתגר וטיולים לחובבי ומיטיבי לכת.

אסנת אייל

אסנת אייל

התחילה את דרכה בחברה להגנת הטבע כמורה חיילת בבית ספר שדה חרמון לפני יותר מ-40 שנה. כיום, היא מורת דרך ומדריכה טיולים בארץ ובעולם, חובבת מדבר וים. מתרגשת ונהנית לחלוק ולשתף את אהבת הארץ - הנוף, הטבע והאדם - עם כל אדם שנותן כבוד לחבריו ולסביבה.

יונתן מירב

יהונתן מירב

מדריך הצפרות המנוסה ביותר בישראל, שהחל להדריך סיורים בתחום בתחילת שנות ה-2000. בין השאר, ריכז את סקרי נדידת העופות הדואים בשיתוף חיל האוויר. לאורך השנים, יהונתן והצוות הדריכו אלפי צפרים מישראל ומחו"ל, ערכו כנסים ואירועים והקימו את פרויקט אלופי הנדידה. יהונתן הוא צפר מילדות שמכיר כל ואדי (ובריכת ביוב) בישראל ומעבר, אבל יש לו משיכה ואהבה מיוחדות למדבר ולציפורים יוצאות הדופן שחיות בו.

גלעד תלם

גלעד תלם

גדל בחברה להגנת הטבע בבתי ספר שדה חרמון ועין גדי. מדריך תלמידים, מבוגרים ומשפחות בארץ ובעולם. מכשיר וחונך מדריכים צעירים. אוהב לנסות להבין מה הוא רואה דרך עתיקות, קו שבר, התנהגות של דורס בשמיים, מבצר באמצע שומקום או כתם פריחה בולט - ולמצוא את הקשר בין כל אלו.

ד

ד"ר יוסי פז

ארכיאולוג העוסק בלימודי דתות. מרצה על במות שונות. מתמחה במקרא ובמיתולגיה יוונית, ומוסיקאי חובב. יוסי מדריך טיולים מוסיקליים בארץ ובעולם.

חן כץ

חן כץ

מדריך טיולים בעל ידע עצום בשלל תחומים. ניהל את בית שדה חצבה ובית ספר שדה באר שבע. כתב מאמרים רבים, תרגם מאנגלית את "לורנס איש ערב", השתתף בהפקות של סרטים דוקומנטריים. בעל ניסיון רב בהדרכת טיולים במדינות אגן הים התיכון, קדמת אסיה, אפריקה ודרום אמריקה. ניהל סקרים סביבתיים הקשורים לאיכות סביבה והיסטוריה. מרצה בנושאים רבים ומגוונים בפני פורומים שונים.

משה הרטמן

משה הרטמן

מדריך מנוסה בגוש שגב בגליל. משה יצר מסלולי טיול חדשים באזור שליד ביתו, ומוביל כל טיול בעקבות נושא אחר. כולם עוברים בנופים המהממים של הגליל התחתון המערבי, ובמהלכם תשמעו סיפורי זכרונות ומסורות שעברו מזקני הפלאחים בכפרים וזקני הבדווים בפזורות, וגם ממייסדי היישובים היהודיים. הסיפורים שאסף ושעדיין ממשיך לאסוף במחקר הנמשך כבר כמה שנים, אינם מוכרים לציבור - הם סיפורים מקומיים אותנטיים ומרתקים כפי שרק הוא יודע לספר.

אחיקם ויסנשטרן

אחיקם ויסנשטרן

מדריך בחברה להגנת הטבע מ-1993. הדריך וריכז הדרכה בבתי ספר שדה ירקון ואיילון. בעל תואר שני כפול - בתולדות ישראל ובמורשת ישראל. מלמד לימודי ארץ ישראל בשני תיכונים.

ישורון פישר

מורה דרך יותר מ-20 שנה. מתגורר בעמק האלה ועוסק בתחומי טבע, סביבה, מורשת קרב והיסטוריה של העת החדשה. מרכז קורסי הכשרת מדריכים ומורי דרך.

עומר שפירא

עומר שפירא

מורה דרך בעל ותק של 25 שנה בהדרכות טיולים. בעשור האחרון, מרכז את התוכן וההדרכה של טיולי המבוגרים באגף תיירות של החברה להגנת הטבע. מכיר ואוהב את כל אזורי הארץ אך נשאר בנשמתו "איש המדבר", ואוהב במיוחד את הדרכות המדבר וספר המדבר. נוגע בכל תחומי ההדרכה, ונהנה במיוחד להדריך נושאי תנ"ך וימי בית שני, בוטניקה וחקלאות. משלב בהדרכות השמעת שירים הקשורים לנושאי הטיול.

סדרות לפי מדריכים

דודו קצין רואים רחוק • קצר וקולע • חלקת האלוהים הקטנה • טבע בלב העיר • נופי מולדת • תרבוטבע • הנבחרת • מפלים בארץ הפלגים • קצרים בגליל ובעמקים

שרה רוטנברג פנים ושמות • אל המעיין • טבע פראי • ללכת שבי אחרייך

עדנה אשד אומרים ישנה ארץ • טעמי הטבע

אסנת אייל ארץ קטנה גדולה

צחי גלובין לוקחים בהליכה

ד"ר יוסי פז קסם הזמר העברי

יהונתן מירב סדנת צפרות

קובי פליישמן פסיפס גלילי

אחיקם ויסנשטרן קרוב לבית

חן כץ קמפוס נגב-מדבר יהודה

ד"ר ירון עובדיה סודות ארץ יהודה

משה הרטמן פסיפס גלילי

ישורון פישר קרוב לבית

גלעד תלם הנבחרים של שביל ישראל

בואו לראות מה מחכה לכם בארץ אהבתי

לחצו על הכפתור לפרטים על כל סדרות הטיולים

מעבר לעמוד הסדרות