תוצאות חיפוש

ארץ אהבתי מפגשים והרצאות בזום

אנחנו מזמינים אתכם לסדרת הרצאות ומפגשים בזום, עם הזדמנויות לגלות את ישראל (הפעם דרך המסך), ולפגוש את מדריכי ומדריכות סדרות הטיולים של ארץ אהבתי – קבוצות הטיולים למבוגרים של החברה להגנת הטבע. 

בימים מאתגרים אלו, תנו לעצמכם הזדמנות להפוגה, לחוויה מהנה ומרתקת ולהיכרות עם דברים חדשים. 💡

בעמוד תוכלו למצוא מידע מתעדכן על מפגשים חדשים עם מיטב המדריכות והמדריכים של ארץ אהבתי והחברה להגנת הטבע, לצד הקלטות של המפגשים הקודמים. 🎦

מצפים לראות גם אתכם בזום, ומאחלים לכולנו ימים שקטים ורגועים יותר. 🙏

"הכרבולת" במכתש הגדול - אחד המסלולים היפים והקשים שיש לשביל להציע. צילום: סיוון בייניש

🎦 מוזמנים לצפות בהקלטות של המפגשים הקודמים 🎦

🎦 מאחורי הקלעים של שביל ישראל – צחי גלובין, גלעד תלם ואיציק בן-דוב
cמפגש אינטראקטיבי זה דיברנו על הטרק המכובד של ישראל: איך השביל השתנה וממשיך להשתנות לאורך השנים בעקבות השינויים בשטח, המקטעים שהתווספו בשנים האחרונות, התפקיד של הוועדה לסימון שבילים, התכניות לעתיד שביל ישראל ועוד.
לצפייה

🎦 ״והנגב עוד יהיה פורח״ – איך אפשר לצמוח במדבר, עם עדנה אשד, מדריכה ומורת דרך ותיקה
בהרצאה למדנו על פרחים וצמחים ייחודיים, על אסטרטגיות לשרוד ולפרוח במדבר ועל חקלאות מקורית. נגלה איך מעז (או ממלוח) מוציאים מתוק, ונכיר פרח שהשפיע על ההיסטוריה. עדנה אשד, מדריכה בארץ אהבתי, קבוצות הטיולים למבוגרים של החברה להגנת הטבע, היא מורת דרך ותיקה של טיולי טבע שמרבה לשלב בטיוליה מפגשים אנושיים וקולינריים.
לצפייה

🎦 סיור וירטואלי בשביל סובב הר גילון עם דודו קצין
במפגש בזום דיברנו עם דודו קצין, אחד המדריכים המומחים של ארץ אהבתי, על השביל המכובד הסובב את הר גילון, יוזמה קהילתית של תושבי גילון וצורית. השביל מעניק תצפיות מרהיבות על המרחב שבין הרי הגליל העליון לכרמל. אורכו של השביל כ-12.5 ק"מ, עם עליות וירידות, אך הפעם לא חייבים לקום מהכורסא ליהנות מיופיו.
לצפייה

הטבע כמקדם חוסן נפשי, עם רומי צ'ילאג, חוקרת טבע עירוני ומדריכת סיורים בנושאי טבע בעיר
🎦 איך הטבע משפיע על התחושות שאנו חווים? האם אלה תכונות מולדות, או שהן מושפעות מהניסיון שלנו ומהחינוך שקיבלנו? ההרצאה תציג איך פארקים וטבע העירוני תורמים לתחושת השלומות (well being), השייכות והמחויבות בקרב המבקרים בהם. כמו כן, יוצגו תוצאות ממחקר שערכה רומי בשני פארקי טבע עירוני בישראל: עמק הצבאים בירושלים וראש ציפור בתל אביב, על ההשפעה שלהם על התושבים שגרים בסביבה. לסיום, יינתנו כלים פרקטיים ליצירת חוסן נפשי באמצעות החיבור לטבע.
לצפייה

על שלשה פשעי עזה על ארבע לא אשיבם, עם ד"ר יוסי פז
🎦 מוזמנים להרצאה של ד"ר יוסי פז, המדריך המומחה שלנו למקרא ומיתולגיה יוונית. בהרצאה נדבר על מלחמות מצווה בארץ הקודש, מלחמת ישראל חמאס במפתח מקראי, בין אחרית הימים, ארמגדון ומלחמת גוג ומגוג. מה עשה ישו ביום שמחת תורה ועוד.
לצפייה

רוצים לשמור על הטבע 24/7?

בואו להיות חברים של הטבע

הצטרפו עכשיו