חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חוגי הסיירות

 
 
חוגי הסיירות הינם חוגים מקצועיים המעניקים לבני הנוער חיבור לטבע ולסביבה לצד ערכים של אהבת הארץ, מורשת, אחריות, רעות ומנהיגות צעירה. הפעילות המרכזית של החוגים הינה הטיולים ברחבי הארץ. אחת לחודש יוצאים החוגים לטיולים באזורים שונים מכירים את הארץ דרך הרגלים, מתנהלים באופן עצמאי ומתרגלים את מה שלמדו במהלך השנה. במהלך הפעילות השנתית נהנים בני הנוער ממסגרת חברתית איכותית ומתוכנית עשירה הכוללת: מגוון טיולים, מחנות ארציים ופעילויות חווייתיות בטבע ועוברים תכנים בנושאי בעלי חיים וצמחים, סדנת הישרדות, בישולי שדה, חקר כוכבים ועוד.
במודיעין פועלים חוגי הסיירות למעלה מעשור ופעילים בה כ-200 ילדים ובני נוער בכיתות ד'-יב'. במסגרת הפעילות בעיר לוקחים החניכים חלק בפריצת שבילים, אימוץ אתרים, הובלת אירועים קהילתיים העלאת נושאים סביבתיים לסדר היום הציבורי והשפעה על מקבלי ההחלטות בעיר.
אנו מאמינים כי לבני הנוער בהיותם דור העתיד יכולת השפעה והובלת שינוי ורואים זאת הלכה למעשה בעיר.

 

 

סקר שטח בגבעות הדרומיות וחוברת למיפוי בורות

סקר שטח בגבעות הדרומיות וחוברת למיפוי בורות

בשנת 2014 יצאו מדריכי השטח של חוגי הסיירות בעיר לסקר שטח בגבעות הדרומיות למיפוי הבורות, המקוואות והבארות שנמצאים בגבעות ייחודיות אלו. את ממצאיהם תיעדו באפליקציה מיוחדת, בשיתוף עם מכון דש"א של החברה להגנת הטבע. התקבלה תמונה מעניינת מאוד על האתרים ואת הממצאים הללו ריכזנו לחוברת אחת בסיוע עיריית מודיעין-מכבים-רעות והרי היא לפניכם!
הם מחבקים גם בריכות!

הם מחבקים גם בריכות!

במרץ 2014, כחלק משנת פעילי סביבה, חניכי שכבת ח' של חוגי הסיירות במודיעין לקחו על עצמם כפרויקט סביבתי את בריכת החורף "ביר-א-שמי" שבבקעת הנזירים.
סיירותניקים בשביל(ים) אחרים

סיירותניקים בשביל(ים) אחרים

חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע במודיעין החליטו השנה לא להסתפק בתחפושות ובחגיגות הרגילות, והובילו מבצע התרמה רחב היקף של משלוחי מנות לנזקקים.

שביל ללב הקהילה

מלבד היותם חובבי טיולים וטבע, החניכים בחוגי הסיירות במודיעין רואים עצמם כחלק מהעיר ומהקהילה, ומאחר ועניין הטבע קרוב מאוד ללבם, הם בוחרים לתרום לקהילה בהיבטים סביבתיים, למשל באמצעות סימון שבילים.

ראש העיר נפגש עם חניכי חוגי הסיור

בני נוער מחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע נפגשו עם ראש העירייה, חיים ביבס, והגישו לו מכתבים של תושבים מודאגים לגבי סלילת כביש 4.
ביבס הודיע לבני הנוער כי הוא לא ישנה את התכנית לחלק הדרומי של כביש 4, אך לדבריו, "יש מקום לחשיבה נוספת לגבי חלקו הצפוני"
אימוץ אתר ביר-א-שמי

אימוץ אתר ביר-א-שמי

חניכי חוגי הסיירות אימצו את האתר העתיק ביר-א-שמי המשמש כבריכת חורף למגוון בע"ח.
צועדים לחטיבת יפתח

צועדים לחטיבת יפתח

פעם בשנה חניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע לוקחים חלק בצעדת הצדעה לחטיבת יפתח.

גם במודיעין סוגרים את האור

מודיעין מצטרפת לשעת כדור הארץ, שתיערך ב22.4.10 – את הפעילות מובילים תלמידי מודיעין, בהנחיית החברה להגנת הטבע ומכון יעדים לחברת החשמל.
חניכי כיתות ח' יוצאים לשמור על החופים

חניכי כיתות ח' יוצאים לשמור על החופים

לקראת הדיון המתוכנן ביום ראשון הקרוב בתיקון לחוק החופים, יצאו היום חניכי כיתות ח' של חוגי הסיירות לאסוף חתימות ולשכנע לתמוך בחוק המאפשר שמירה על סביבה טבעית, ירוקה ונעימה בחופי הארץ.

13/07/2017