חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מזעור השפעות צמחים פולשים וזיהום אור בתשתיות חדשות – חברת "מקורות"

 

 

חברת מקורות היא חברת המים הלאומית. לצורך אספקת מים לתושבי ישראל, מניחה מקורות מגוון תשתיות, חלקן חוצה שטחים פתוחים.
בפרויקט הנוכחי, המתקיים במסגרת קול קורא 2014 בשיתוף פעולה של מקורות, החברה להגנת הטבע, ורשות הטבע והגנים, פועל האקולוג ד"ר ז'אן מארק דופור דרור בצוות יחד עם מנהלת התכנון הסטטוטורי במקורות, גב' רקפת טיבי, ועם מנהל הקיימות של מקורות, מר ברק גרבר.

הצוות בוחן כיצד ניתן להטמיע שיקולים אקולוגיים והנחיות תכנון מתאימות על מנת למזער את סיכויי ההתבססות של צמחים פולשים בעת הנחת תשתיות מים, וכיצד ניתן למזער את זיהום האור ממתקני מקורות – בכפוף לאילוצים הנדסיים, סטטוטוריים, בטיחותיים ותקציביים.

 

במסגרת הפרויקט ממופה תהליך התכנון והמכרוז הקיים, נלמדים האילוצים השונים בתוכם פועלים המתכננים במקורות, ומתקיימים סיורי למידה בשטח.
המלצות הפרויקט יתמקדו בהטמעת שיקולים אקולוגיים ופרוטוקולים מתקדמים בתכנון תשתיות במקורות, על מנת לשפר את הממשק של התשתית עם המגוון הביולוגי.
תועלת צפויה נוספת של הפרויקט היא ייעול תהליכי העבודה של החברה עם דרישות הגופים הירוקים (המשרד להג"ס, רשות הטבע והגנים) וועדות התכנון, על מנת להגיע מראש עם תכנון מוסכם ואופטימלי בתחומים הנבדקים בעבודה. הסכמה זו על סטנדרטים מוסכמים יחסוך זמן יקר בהשלמות מסמכים וסקרים בעת קידום הפרויקט בוועדות התכנון.
העבודה נמצאת כרגע בשלבי ביצוע.

 

הנחיות למניעת התבססות וטיפול במינים הפולשים מהצומח במתקנים וקווים

חדשים של חברת מקורות>>

 

נספח נופי סביבתי סופי>>

 

מדריך כיס למניעת צמחים פולשים בעבודות תשתית>>

 

הפרויקט ממומן ע"י החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים

 

 

 


  הנחיות

כתבות נוספות שיעניינו אותך