חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
פייסבוק
ניוזלטר

כנס ישראל לטבע וסביבה - 21.12.15

 
 
 
ב - 21.12.15 התקיים כנס ישראל ה – 7 לטבע וסביבה של החברה להגנת הטבע, שהוקדש לנושא שיתוף ומעורבות ציבור בשמירה על הטבע והסביבה. את הכנס פתח נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, בברכה מוקלטת, והשתתפו בו מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן, השר להגנת הסביבה אבי גבאי, יו"ר החברה להגנת הטבע, חיים (ג'ומס) אורון, נציג צה"ל, האלוף קובי ברק, חברת הכנסת סתיו שפיר, אנשי אקדמיה, אנשי סביבה, אנשי חינוך, נציגי משרדי ממשלה, אנשי תקשורת ושיווק, מומחים לבעלי חיים, נציגי רשויות, אנשי תכנון ועוד. בכנס התקיימו פאנלים וסדנאות  בנושאים הבאים: מערכת החינוך כזירה למעורבות ציבורית, דיאלוג בין ארגונים והתארגנויות סביבתיים למגזר העסקי, קהילה עושה מדע - ניטור אזרחי, תפקיד החברה האזרחית בקידום מעורבות ציבורית, מעורבות הציבור בתכנון, תקשורת וניו מדיה ככלי במאבקים סביבתיים, ארגז הכלים לפעיל, צומחים מלמטה - קבוצות עושות שינוי, איך נולדים אקטיביסטים, דמוקרטיה השתתפותית בזירה המקומית, קואליציות במאבקים חברתיים וסביבתיים: הכרח ואתגר, על אתגרים והזדמנויות במעורבות ציבור, תעשייה, סביבה קהילה והשיח הציבורי, חכמת הציבור כעוגן לתכנון מושכל. בכנס הוענקו אותות מטעם הארגון, על פעילות למען הטבע והסביבה. 
 
 

 

 

 

למצגות וסיכומי המושבים   לחצו כאן

 

לצפייה בגלריית תמונות מהכנס   לחצו כאן

 

 
מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן: "מטרת הכנס היא קידום שיח רחב בנושא מעורבות הציבור בשמירה על הטבע והסביבה בישראל, ובמסגרת זו הכנס עוסק בהיבטים התיאורטיים והן בהיבטים המעשיים של כלים לפעולה אזרחית שתקדם את הרחבת מעגלי הפעילות הציבורית למען הטבע והסביבה בישראל. החברה להגנת הטבע רואה לעצמה זכות וחובה לחזק את הקשר עם הציבור ולפעול להגברת והעמקת מעורבותו בשמירה על הטבע והסביבה בישראל. הפוטנציאל הטמון ביכולתו של הציבור להוביל מהלכים ולהשפיע על שמירת הטבע והסביבה, הוא רב ואנחנו מאמינים כי השמירה על הטבע והסביבה תתחזק ותשתפר ככל שציבור מעורב ומגוון יותר יהיה מעורב ושותף לפעילות".
 
החברה להגנת הטבע מקיימת מסורת התכנסויות  שנתיות בנושאי טבע וסביבה. בשנת 2013  מטרת הכנס הייתה 60 שנות שמירה על הטבע הישראלי - יוצרים עתיד. מטרת הכנס השנה היא לקדם שיח ציבורי בנושא מעורבות הציבור, כמו גם מתן כלים מעשיים לציבור ולמקבלי החלטות להגברת מעורבות הציבור לשמירה על הטבע והסביבה. הכנס הינו חלק ממהלך רחב של החברה להגנת הטבע להגברת מעורבות הציבור בשמירת טבע וסביבה. אנחנו מאמינים כי השמירה על הטבע והסביבה תתחזק ותשתפר ככל שציבור רב ומגוון יותר יהיה מודע מעורב ושותף לפעילות.  
 

 

נשמח לחוות דעתכם על הכנס למען שימור, שיפור ולמידה. לפניכם משוב קצר, נשמח אם תענו על השאלות, נוכל להפיק מכך תועלת רבה. לחצו כאן לשאלון

 

 
  
הכנס בתקשורת