חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ראיתי חזיר

 

ראיתם חזיר ברחובות חיפה?     
תושבי טבעון? לחצו כאן 

העיר חיפה התפשטה במהלך השנים אל המרחבים הטבעיים וכך נוצרו בה ואדיות - מערכות טבעיות כלואות, בהן חיים בין היתר חזירי בר, מהיונקים הגדולים בישראל. בחיפושם אחרי מזון, עולים החזירים מהואדיות אל שכונות העיר, לאחר שנמשכו על ידי זבל שנערם סביב הפחים, גינות לחות ומוקדי האכלת חתולים.

המפגשים בין חזירי הבר לאזורים המיושבים יוצרים פחד הדדי ומפגעים לא רצויים. כדי לעצור את התופעה ההולכת וגוברת, אנחנו רוצים לתעד את מימדיה - לאן מגיעים החזירים, מה הם עושים ועוד...  למידע נוסף על חזיר הבר לחצו כאן  

איך הדיווח שלי יכול לסייע?

דיווחים על פעילות החזירים בעיר יסייעו לנו בבניית תמונת מצב עדכנית ובפרט בהבנה של גורמי המשיכה של החזירים לעיר.   על סמך הממצאים האלה נוכל לגבש המלצות לפעולה, שיחזירו את השקט לעיר ואת החזירים לואדיות.

  איזה מידע יעזור לנו ?

       מיקום התצפית, תאריך ושעה - אנא מלאו את תאריך ושעה שבו צפיתם בחזירים (אם הדיווח מתבצע באיחור)

         מספר החזירים שנצפו  (צעירים ובוגרים) או סימנים כמו נבירות בקרקע, גללים, עקבות, שערות של חזיר או לעוסיות (צמחים עשבוניים שחזיר לעס וירק), בליווי תמונות - לדוגמה:

 

גללי חזיר

לעוסיות

נבירות בקרקע

עקבות

     

 

צילומים: עזרא חדד, אוהד שוורץ

       מידע על גורמים הנמצאים בסביבת החזירים – גינון, תחנות האכלה, פחים ולכלוך

 

בכפתור "דווח/י לנו" תמצאו קישור לטופס הדיווח, בו מופיעות כל השאלות המבוקשות. ככל שתענו על יותר שאלות כך תסייעו יותר למחקר. אנא מלאו גם פרטי התקשרות ליצירת קשר במידת הנדרש ובמידה ותרצו לקבל עדכונים תקופתיים. ניתן ורצוי לדווח בכל פעם שתראו את החזיר, יותר מפעם אחת.

ראיתם חזיר? אתם יכולים לעזור לנו !

 

חשוב לזכור !

החזיר היא חיה גדולה וחזקה, בתרחישים מסויימים היא עלולה להיות מסוכנת. לכן, אסור להתקרב אליה. הימנעו מלהפתיע חזירי בר והשמיעו רעש על מנת להרחיקם.  אם פגשתם חזירים  התרחקו מהם על מנת לשמור על בטיחותכם.
החזיר הוא חיית בר מוגנת ואין לפגוע בו. אם ראיתם חזיר פצוע יש לדווח
למוקד רשות הטבע והגנים –*3639  
 

 

מיזם זה נעשה בשיתוף פעולה של עיריית חיפה, המכון הביולוגי של חיפה, אוניברסיטת חיפה והחברה להגנת הטבע. למידע נוסף צרו קשר: nirita@spni.org.il

 החזירים שכבר דיווחתם לנו עליהם מופיעים כאן במפה  

 

עזרו לנו לשמור על הטבע והסביבה באמצעות דיווחים