חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי

פעם בחודש יוצאים מהשגרה

26/09/2017


לא חייבים לחכות לפנסיה כדי לטייל באמצע השבוע. "ארץ אהבתי", סדרת טיולי האיכות של החברה להגנת הטבע, מאפשרת לכם לקחת יום חופש כל חודש בין אוקטובר למאי, לצאת מהשגרה ולהצטרף בכל פעם לטיול חוייתי, מעשיר ומרתק בחברת אנשים טובים. ההרשמה מתקרבת לסיומה, אז זה הזמן לבחור סדרת טיולים שמתאימה לכם ולהירשם!

 


דמיינו שיום אחד בכל חודש, באמצע השבוע, אתם שוברים את השגרה. לא יוצאים לעבודה או לסידורים, אבל גם לא נשארים בבית. אורזים תיק קטן, נעלי הליכה, בגדים נוחים, אוטובוס מלא באנשים כמוכם מגיע לאסוף אתכם ו... יוצאים לטיול. ללא לחץ, שואפים מלוא אוויר לריאות, רואים מקום חדש ומרהיב, תרבות חדשה, שומעים הסברים מרתקים לאורך היום כולו ובסוף היום חוזרים הביתה עייפים אך מרוצים..


אצל כמה מאות אנשים, שמשתתפים בסדרת הטיולים "ארץ אהבתי" של החברה להגנת הטבע, זה לא חלום, הם אכן מיישמים זאת באופן קבוע, אצל רבים מהם זהו חוג קבוע אליו הם נרשמים שנה אחרי שנה.
מדובר בחובבי טיולים, טבע, תרבויות וידיעות הארץ, חלקם לוקחים פעם בחודש יום חופש מהעבודה, חלקם בתקופת מעבר בחיים של שינוי מקצועי או פרישה מעסק, או שהם גמלאים. חלק מהמשתתפים הם מורים שנרשמו לטיולים במסגרת שנת שבתון.


עומר שפירא, רכז תכנים והדרכה באגף תיירות בחברה להגנת הטבע, מסביר:
" 'ארץ אהבתי' הוא מוצר של החברה להגנת הטבע, שכולל למעלה מ-25 סדרות שונות של טיולים מודרכים, בדגשים שונים בידיעת הארץ - כך שכל אחד יכול לבחור את הסדרה שמתאימה לו. לכל סדרה יש נושא מוביל כמו פריחות, מעיינות, מפגשים תרבותיים, קולינריה, חקלאות ועוד, ויש לה מדריך קבוע שמומחה לנושא או קבוצת מדריכים מומחים בתחומם עם רכז שמוביל את הסדרה ומלווה את כל הטיולים.
"יש כאן שילוב של חוג שמיועד לאנשים אוהבי טבע ותרבות שמחפשים העשרה איכותית עם בילוי בחוץ, יחד עם אנשים טובים לבלות בחברתם, וכמובן שהיתרון הוא המעטפת של החברה להגנת הטבע, שהוא הארגון הסביבתי הוותיק והגדול בישראל.
"יש הרבה משתתפים המטיילים איתנו כבר שנים ארוכות. בזכות ההיצע הגדול של הסדרות, בכל שנה הם בוחרים סדרה אחרת וכך הם גם מגוונים".


מי צוות המדריכים?
"המדריכים הקבועים שלנו הם דודו קצין, שרה רוטנברג, עדנה אשד, צחי גלובין – כולם מדריכים ותיקים ששמם הולך לפניהם. בנוסף מדריכים גם מנהלי ההדרכה של בתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע ומדריכים מומחים נוספים שעמם אנו עובדים".


כמה טיולים יש בכל סדרה?
"כל סדרה כוללת בדרך כלל כ-7 טיולים – טיול אחד בכל חודש מאוקטובר עד מאי, חודשי עונת הטיולים".

 

יש כל כך הרבה סדרות... איך בוחרים סדרה?
"ראשית כדאי לבחור סדרה על פי רמת הקושי – לכל סדרה רשומה דרגת הקושי שלה – מיטיבי לכת, בינונית, קלה עד בינונית או קלה. ב"מיטיבי לכת" הכוונה לטיולים שמיועדים לאנשים עם כושר טוב המנוסים בעליות וירידות שחלקן תלולות ובהליכה למרחקים של 12 ק"מ ויותר, לעתים עם קטעי אתגר.

"דרגת קושי בינונית היא דרגה לחובבי לכת, כלומר מותאמת לכושר הליכה של 5 עד 8 ק"מ עם עליות וירידות ברמה בינונית, לעתים עם קטעי אתגר קצרים . דרגה קלה עד בינונית – הליכה עירונית או הליכה של 3-4 ק"מ.דרגה קלה – הליכה נוחה של עד 2 ק"מ.


"שיקול נוסף הוא נושא הסדרה – כל אחד מתחבר למשהו אחר, מומלץ לקרוא בעיון את תיאור הטיולים בכל סדרה, אם זה הליכות בטבע או נושאים מיוחדים, אתרים או מפגשים תרבותיים שלא הייתם מגיעים אליהם לבד, ועל פי זה להחליט.
"בנוסף, אנשים רבים בוחרים לפי היום בשבוע – לכל סדרה יש יום קבוע משלה. אנשים עובדים יעדיפו את הסדרות של ימי שישי ואחרים יעדיפו דווקא את יום שני. ואם עדיין מתלבטים, תמיד אפשר להתקשר אלינו להתייעץ ואנחנו נעזור ונכוון אתכם!"


כמה זמן נמשך טיול?
"טיול נמשך יום שלם – מ-7:30 בבוקר עם האיסוף, מהשטח עצמו "מתקפלים" בשעות אחר הצהריים. בין 17:30 ל- 19:30 , בהתאם לאורך הנסיעה, מגיעים, עייפים אך מרוצים".


איך מגיעים לטיול?
"לכל סדרת טיולים יש נקודת יציאה מרכזית – מתל אביב, מחיפה או מירושלים. לאחר מכן האוטובוס עוצר במספר נקודות איסוף בדרך, לדוגמה בטיולים שיוצאים מתל אביב צפונה ישנן תחנות איסוף עד לצומת אלונים".


כמה אנשים יש בטיול?
"בין 20 ל-50 , תלוי במספר הנרשמים".


רוב המשתתפים נרשמים לבד או עם חברים?
"חלק נרשמו לבד והכירו ויצרו חברויות במהלך הטיולים, חלק נרשמים כבני זוג, חלק נרשמים מראש כחבורה של שני חברים או יותר".


מה קורה אם מחסירים טיול?
"יש הרבה גמישות, יכולים לבחור טיול מכל סדרה אחרת שמתאימה לכם, על בסיס מקום פנוי, ולהשלים. אפשר גם להשלים מתוך מגוון הטיולים שמתפרסמים במדריך הטיולים "ירוק" שיוצא אחת לחודש ומתפרסם באתר החברה להגנת הטבע". 

   

אז אם אתם רוצים לצאת מהשגרה, אם אתם מגלים עניין בידיעת הארץ ובטיילות, אם אתם כמהים למדבר ולהר וצמאים לחברת אנשים טובה ואיכותית - מקומכם איתנו!

 

 ההרשמה ל"ארץ אהבתי"  - סדרת טיולי האיכות של החברה להגנת הטבע - בעיצומה,

אז בחרו לכם סדרה ובואו לטייל !

 

להרשמה ופרטים נוספים:

 

http://eretz.teva.org.il

 

 03-6388674 shulamit@spni.org.il

 

 


 

הסדרות המומלצות שלנו:

 

פניני ירושלים

בסדרה זו נערוך היכרות מעמיקה עם ירושלים, ממגוון זוויות- היסטוריה וארכיאולוגיה, אמנות חוצות ושירה, דמויות ואגדות, תוך גילוי פינות חמד נסתרות בעיר "בעלת אלף הפנים".

תאריך פתיחה: 25/10/2017
יום טיול קבוע בחודש: רביעי

לפירוט הטיולים בסדרה נתיבי ארץ - יציאה מירושלים

סדרה לחובבי הטבע מירושלים והסביבה. בכל טיול נגיע אל מקומות נסתרים ופחות מוכרים, ניפגש עם אנשים מעניינים, "נצלול" לעומק הסיפורים ההיסטוריים מימי התנ"ך ועד החלוצים המודרניים וניהנה מתצפיות נוף מרהיבות.

תאריך פתיחה: 25/10/2017
יום טיול קבוע באחת לחודש: חמישי

לפירוט הטיולים בסדרה  

 

 

תוצרת הארץ
אלפי חקלאים מגיעים מדי שנה מרחבי העולם לסייר בישראל, מעצמת חקלאות עולמית. נכיר כמה מהיצירות המיוחדות של החקלאות המתוחכמת, בליווי טיולי טבע קלים, סיורי פריחה ונוף. הסדרה מתאימה למטיילי תוצרת הארץ תשע"ז ולנרשמים חדשים.

תאריך פתיחה: 26/10/2017
יום טיול קבוע אחת לחודש: חמישי

לפירוט הטיולים בסדרה
 

שביל ישראל
שביל ישראל, כולם בשביל אחד. סדרת המשך במסלולים חדשים, בכמה מהקטעים היפים של
השביל - בגליל ובכרמל, בהרי יהודה ובנגב, בשילוב מקטע של שביל ירושלים.

תאריך פתיחה: 25/10/2017
יום טיול קבוע אחת לחודש: רביעי

לפירוט הטיולים בסדרה

 

 

חדש! 3 סדרות של טיולי קולינריה 

 

נגיסות מהטבע   
סדרה חווייתית בדגש היכרות עם המקומות, האנשים והטעמים הקשורים אליהם. נשלב הליכות קלות, תצפיות נוף, מפגשים ושיחות עם אנשי האזור וטעימות צמחוניות במגוון סגנונות.

תאריך פתיחה: 2/11/2017
יום טיול קבוע אחת לחודש: חמישי

לפירוט הטיולים בסדרה

 

טעם הטבע

לכל טוב הארץ הצטרפו כל טוב אנשיה, וכל אחד הביא את כל טוב מוצאו. נטייל בין הרים ונחלים, בערים עתיקות וחדשות, ניהנה מפריחה עונתית יפה, נפגוש את האנשים, הסיפורים והטעמים. כל טיול כולל ארוחה מלאה.

תאריך פתיחה: 3/11/2017

יום טיול קבוע אחת לחודש: שישי

לפירוט הטיולים בסדרה  

 

טעמים צפוניים - יציאה מחיפה

לפסיפס האנושי המרתק של צפון הארץ כל אחד הביא את כל טוב מוצאו וטעמיו. נטייל בין הרים ונחלים בצפון, בערים עתיקות וחדשות, ניהנה מפריחה עונתית יפה, נפגוש את האנשים, הסיפורים והטעמים. כל טיול כולל ארוחה מלאה.

תאריך פתיחה: 10/11/2017

יום טיול קבוע אחת לחודש: שישי  

לפירוט הטיולים בסדרה 

 

 

נתראה בטיולים! 

כתבות נוספות שיעניינו אותך