חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
פייסבוק
ניוזלטר

פארק השרון פורח!

החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לסיורי פריחה בפארק השרון
ללא תשלום, מידי סופשבוע

פארק השרון מציע מסלולי טיול בין מרחבים ירוקים, עצים וצמחייה עבותה, ושפע של ציפורים ופריחה. סניף החברה להגנת הטבע בחדרה מציע סיורי פריחה חורפיים ללא תשלום. כבר כעת ניתן ליהנות משפע של פריחה חורפית בלי לנסוע רחוק מדי. פארק השרון מציע מסלולי טיול בין מרחבים ירוקים, עצים וצמחייה עבותה, שפע של ציפורים ופריחה ועוד.

יער חדרה  מורכב משני חלקים עיקריים: יער האקליפטוס, שניטע כאן בשנת 1898 בניסיון לייבש את הביצות, ויער פתוח של עצי אלון תבור, הנמצא מדרום וממערב לו והמהווה שריד ליער הגדול שהשתרע בעבר בכל רחבי השרון. כדי להגיע ללב היער ממשיכים מהחורשה מערבה אל תוך הפארק, ונהנים ממרבדי הדשא, המתפתחים בין העצים אחרי הגשמים והמעוטרים בפריחה ססגונית ויפה של מרבדי כלניות ורקפות.

פארק השרון. צילום: גיתית וייסבלום, החברה להגנת הטבע

בפארק  נמצאות גם דיונות חול רכות, בהן אפשר להתגלגל ולשחק. אפשר לחזור לחניון בדרך בה הגעתם, או דרך השביל הנמצא למרגלות הדיונות, המבצע הקפה סביב בריכת היער עד לחורשה בה מחכה הרכב. המעוניינים לטייל באזור היער הפתוח של אלוני התבור ימשיכו מערבה, ויוכלו ליהנות הן מההליכה, והן מהאחו הפורח המשתרע בינות לאלונים.

לצערנו, גם פנינת טבע זו מאויימת על-ידי בנייה: כביש 9 מתוכנן לחצות את הפארק לשניים, וכביש מס' 20.  החברה להגנת הטבע פועלת בכדי למנוע את הקמת הכבישים ולהביא לקידומן של חלופות סביבתיות יותר.
צילומים: גיתית וייסבלום, החברה להגנת הטבע

פארק השרון. צילום: גיתית וייסבלום, החברה להגנת הטבע

איך מגיעים?
לפארק השרון ניתן להגיע בשתי דרכים עיקריות. לבאים מכביש החוף: פונים מזרחה במחלף אולגה לכיוון חדרה, נוסעים עד לכיכר המרכזית של העיר ופונים ימינה לכביש חיפה-ת"א הישן. מהכיכר נוסעים דרומה בכביש זה כשני ק"מ, עד לתחנת הדלק "דור - אלון". לבאים בכביש חיפה-ת"א הישן מדרום: מגיעים לחדרה, ברמזור הראשון מבצעים פניית פרסה וחוזרים בנתיב לכיוון דרום אל תחנת הדלק "דור – אלון". 

* מומלץ מאוד להצטייד במשקפות לצפייה בציפורים, ובמפת טיולים וסימון שבילים של אזור השרון (מס' 7 באוגדן המפות של הוועדה לשבילי ישראל).

פארק השרון פורח I סיור משפחות מודרך  > ללא תשלום
מידי שבת בשעה 11:00 החל משבת 30.1.10 ועד 13.3.10
ימי שישי בשעה 10:00 בתאריכים 5.2.10 · 19.2.10 · 5.3.10 · 12.3.10

פארק השרון נמצא כעת בעונת הפריחה, ובמהלך הסיור ניתן להבחין בפריחה משגעת של רקפות ובאודם מרהיב של כלניות והכל כאן, קרוב לבית.
הסיור יוצא ממגרש החניה בתחנת הדלק "דור" על כביש 4 (הכביש הישן) דרומית מחדרה מצד מערב. 
למשפחות עם תינוקות - מומלץ להביא מנשאים ולא עגלות. כדאי להביא נעליים נוחות להליכה. משך הסיור כשעה וחצי.

אין צורך בהרשמה מראש.
פרטים בחברה להגנת הטבע בחדרה: 04-6249001
לתאריכי הסיורים המדויקים לחצו כאן

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך


GUI: Grid_1.asp
close