חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 
פייסבוק
ניוזלטר

מפת טיולים וסימון שבילים 10: גוש דן וחוף פלשת (מהדורה מעודכנת 2014 )

 מפה זו כוללת את שטחו של מישור החוף הדרומי שבגבולותיו הגיאוגרפיים משתרע, מאגד ערים ת"א-יפו, את הגבול הצפוני נהוג לקבוע בנחל הירקון עד לרצועת עזה בדרום ומחוף הים במערב עד לגבעות השפלה במזרח.

 המאפיין הגיאוגרפי למישור החוף הדרומי הן ארבע רצועות אורכיות ממערב למזרח. הראשונה שבהן – רצועת חולות, לאחריה – רצועת רכסי הכורכר, הבאה – רצועת גבעות החמרה, הרביעית – רצועת קרקעות סחף.

מבט ראשון במפה מגלה לעינינו מעין חלוקה של השטח לשניים. האחד גוש עירוני גדול – זהו גוש דן, או בשמו המקובל מטרופולין ת"א, זהו השטח העירוני ובו ריכוז האוכלוסייה הגדול בישראל. ע"פ המסורת הנחלה שהוקצתה לשבט דן.

 

מדרום לו חוף פלשת – "מפורז ומאוורר" יותר, ועדיין משמר את אותן רצועות אורכיות המאפיינות את מישור החוף הדרומי. לצד הפיתוח המואץ במרחב זה יש מי שרואה את חשיבות הריאות הירוקות והשמירה על שטחים פתוחים וביחד אנו מסמנים מסלולי טיול חדשים. נאמנים להתפתחויות, אנו מביאים בפני המשתמש מפה מעודכנת בה מופיעים פרטים חשובים כגון: שמורות טבע, אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים. בעזרת המפה תוכלו לגלות פינות חמד, וכן, גם בתוככי הגוש הבנוי ובשוליו. במפה המעודכנת שונו מספר מסלולים קיימים והתווספו מסלולים חדשים ביניהם מסלולי אופניים. על גב המפה מודפסים טבלאות מסלולים (ע"פ דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו. לא רק למיטיבי לכת אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר ועניינם גם בטיול עירוני, ורשימה מפורטת של מוזיאונים ונקודות עניין אחרות.

 אנא השתמשו במפה ובמידע שבה, הקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון.

לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה, או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

 

שינויים בסימון השטח שעדיין לא מעודכנים במפת סימון שבילים ויופיעו במהדורה הבא:

 

  •  שביל כחול 9445, משואה – לוזית, עקב סגירת אתר מערות לוזית למבקרים, נמחק משביל כחול 9445 הקטע הרגלי היורד ממצפה משואה וכניסת הרכב מכיוון הכניסה למושב לוזית.
  • משואות יצחק שפיר:
    השבילים הבאים אינם קיימים בשטח: כחול 10640,  ירוק 10645,  אדום 4X4  10670.
    שביל כחול 10680 , הקטע ממרכז שפירא למשלט עיבדיס בוטל. השביל יוצא מערבה ממשלט עיבדיס אל כביש הכניסה לקבוץ נגבה.
    שביל שחור  10675 - בצידו המערבי הקטע מכביש 3 ועד  הצד הדרומי של מרכז שפירא מבוטל. המעבר ממרכז שפירא לשביל חסום ע"י אתר בנייה. בצד המזרחי - בניר בנים חובר השביל אל כביש 40 ,  מול תחנת הדלק, בכניסה לניר בנים.
  • בית גמליאל: דרך 4X4 מסומנת אדום 10435 ממשיכה צפונה עד הפילבוקס ומשם מתחברת אל תחנת הרכבת.

לרכישת מפות טיולים וסימון שבילים

למידע נוסף אודות סימון שבילים