חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

אושר: חסכמים במבני ציבור

5 ביולי 2009

חוק אביזרים חוסכי מים במבני ציבור, אותו יזמה החברה להגנת הטבע, קיבל סוף סוף את אישור ועדת השרים לענייני חקיקה, לאחר קבלת נוסח מוסכם בין מקדמי החוק בכנסת ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) וניצן הורוביץ (מר"צ) ובין מנהל רשות המים, פרופ' אורי שני. כעת עובר החוק לקידום בכנסת.

בחברה להגנת הטבע מברכים על ההחלטה: "בימי משבר אלה, חשובה כל יוזמה לקידום חיסכון במים, ומה ראוי יותר ממוסדות המדינה שיהוו דוגמא ויובילו את הדרך לחיסכון.

לצערנו, החוק ייכנס לתוקף רק בעוד שישה חודשים, אולם אנו נפעל לקצר את ההליכים ככל שניתן, מכיוון שאין לנו זמן ומים לבזבז. אנו תקווה כי רשות המים תפרסם בקרוב את המכרז להתקנת אביזרים חוסכי מים בבתים פרטיים בכדי לקדם את החיסכון גם בקרב המגזר הפרטי".

אביזרים חוסכי מים (וסתי ספיקה) ניתנים להרכבה על ברזי הכיורים והמקלחת בקלות רבה, והם מגבילים את כמות המים העוברת בברז, מבלי להקטין את לחץ המים. עלותם היא קטנה יחסית ומחירם עומד על כ-33 שקלים לווסת אחד. התקנת החכסמים היא אמצעי יעיל במאמץ להקטין את הצריכה במשק המים והם מפחיתים את צריכת המים בכ-15%. אולם למרות הפוטנציאל הגדול לחיסכון במים, רק ב-20% מהבתים בארץ מותקנים חסכמים. לדברי היוזמים, החוק יקדם את המודעות הציבורית לבעיית משק המים בישראל.

משבר המים מדאיג גם אתכם? קחו אחריות ובואו לסייע!
החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם להיות "נאמני מים" - לחסוך, להוות דוגמא אישית ולדאוג שגם בסביבה שלכם יחסכו. בואו נציל ביחד את המים שלנו!