חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לראשונה בישראל: מלגת מים

סטודנטים מתגייסים למאבק במשבר המים
פרויקט ייחודי של בית הספר לרפואה משלימה "קמפוס ברושים" בתל אביב והחברה להגנת הטבע, יתגמל סטודנטים שירתמו לחיסכון במים במלגת לימודים. המטרה: להפוך את הסטודנטים לשגרירי חיסכון במים.

בית הספר לרפואה משלימה "קמפוס ברושים" בתל אביב בשיתוף החברה להגנת הטבע יוצאים במבצע ייחודי שמטרתו סיוע למאבק בהתייבשות מקורות המים בישראל. במסגרת המבצע תוצע לסטודנטים בבית הספר אפשרות לזכות במלגת מים בתמורה להתנדבות במסגרת החברה להגנת הטבע לעידוד המודעות לחסכון במים.

על פי התכנית, יקבל כל סטודנט שיבחר להשתתף בתוכנית מלגת לימודים בגובה של כ-10% מסך דמי הלימוד (השקולים לעד 2500 ש"ח), תמורת התחייבות להתנדב מספר מסוים של שעות בכל חודש. במסגרת ההתנדבות יופנו הסטודנטים לבתי ספר וגנים כמדריכים, חלקם יסייעו בפיתוח תוכניות הדרכה לחסכון במים או במתן מענה במוקד טלפוני בנושא, שצפויה החברה להגנת הטבע לחנוך בקרוב.

בנוסף לפעילות ההתנדבותית, יעברו הסטודנטים שייקחו חלק בפרויקט הרצאות בנושא חסכון במים על מנת להופכם ל"נאמני מים" ולשגרירים סביבתיים של הנושא. הם כמובן גם יתחייבו לחסוך באופן אישי, בהתאם להמלצות רשות המים. בשלב הראשון של הפרויקט, שיחל בימים הקרובים, צפויים להשתתף בו עשרות סטודנטים. אם הפרויקט ינחל הצלחה, בשנה הבאה כבר צפויים להשתתף בו כמה מאות ואף יותר.

ניר פפאי, ראש אגף שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע, מאמין כי מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה: "אנחנו ניצבים בפני סכנה ממשית לנזק בלתי הפיך למקורות המים שלנו, ולמרות זאת, חלקים נרחבים מהציבור עדיין לא הפנים זאת. אני מקווה ומאמין שבעזרת הסטודנטים ומתנדבים נוספים, נצליח להעביר את המסר לכמה שיותר אנשים בישראל, כי אין לנו ברירה אחרת. אני שמח על שיתוף הפעולה עם 'קמפוס ברושים' ומקווה שמוסדות נוספים ינקטו בדרך דומה".

"אנחנו גאים לסייע למאבק הלאומי לחסכון במים", מסביר מנכ"ל קמפוס ברושים, עופר אפל. "מטרת הפרויקט היא לדרבן את הסטודנטים, את בני משפחותיהם, ודרכם את האוכלוסייה להעביר ולהפנים את המסר שאנחנו מוכרחים לחסוך במים, ולא - נגרום לסביבה נזק בלתי הפיך. אנחנו חושבים שבית ספר שמחנך להוליזם, לא יכול להתעלם מהנזקים שנגרמים מדי יום למי התהום ולכנרת".