חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מי מהמר על הטבע?

הקואליציה למען הערבה וים המלח 

חיתמו לעצירת הקומבינה!

על רקע ההכרזה על תחילתו של פרויקט "תעלת הימים", חברו ארגוני הסביבה לקואליציה שמטרתה מאבק ציבורי משותף.

ידידי כדור הארץ המזרח התיכון, אדם טבע ודין, מגמה ירוקה, חיים וסביבה, עמותת צלול והחברה להגנת הטבע -  קוראים לעכב את המיזם של יצחק תשובה עד לאחר שתיבדקנה כל החלופות לשיקום ים המלח ולאחר הבנת כל ההשלכות הסביבתיות של הפרויקט. המשך כתבה

לחצו כאן לצפייה בהדמיה של 'לאס וגאס בערבה'

תעלת בלאומליך, גרסת 2008 I גרשון פלג, מנכ"ל החברה להגנת הטבע

אל תרוצו לחפור I עמיר בן-דוד, 'ידיעות אחרונות'

הפיכת המדבר לשממה I צפריר רינת, 'הארץ' 

תעלת הימים: נייר עמדה של הקואליציה

התעלה, התועלת - ולמי? I אלי רז, מכון ים המלח

 

 

קריאה ציבורית לנשיא המדינה

הצטרפו לקריאה וחיתמו לעצירת הקומבינה!

כבוד הנשיא,

אמת מטרידה מאוד - עוקפים את הבדיקות הסביבתיות  | כנשיא המדינה, אתה מרבה לדבר על כך שהמשבר הסביבתי הינו איום אסטרטגי ועל הצורך של ישראל להיות מובילת דרך ביזמות סביבתית. לאור דברים אלה, ברצוני להביע פליאה על מעורבותך האינטנסיבית בקידום תעלת הימים ורצונך להזדרז ולהניח אבן פינה לפרויקט - בטרם נבדקו ההשפעות הסביבתיות ותוך קידום "חוק תעלת הימים" - שיביא לעקיפת מוסדות התכנון ולצמצום בחינת ההשפעות הסביבתיות של המהלך. מדובר בשני צעדים מסוכנים ביותר לסביבה ולדמוקרטיה. 

מבטיחים חזון – מקיימים אסון | הדרך בה מתנהל כעת קידומה של תעלת הימים מזכירה ימים עברו, בהם בעולם כולו נחנכו פרוייקטים עצומים, לטובת האדם – אשר הביאו עימם בסופו של דבר אסונות אקולוגיים תוך פגיעה בילדיו. לתעלת הימים ולמיזם הנדל"ן העצום המוצע יש השלכות עצומות על הסביבות הטבעיות הרגישות והעשירות ביותר בישראל - ים המלח, איזור הערבה וים סוף. פרוייקט מסוג זה יש לבדוק באופן מעמיק ביותר בטרם קבלת החלטה כלשהי על הנעתו. 

אם דמות הארץ והמורשת הטבעית והתרבותית הטבועה בנופיה באמת חשובים לך, אם "אמת מטרידה" באמת מטרידה אותך  ואם עתיד ילדינו יקר לליבך - אנו קוראים לך:

• למען הדמוקרטיה I לבלום מייד את קידום  חוק "תעלת הימים" העומד בסתירה למהלכים הדמוקרטיים.
• למען הסביבה I לדאוג להשלמת בדיקות סביבתיות מעמיקות של כל היבטי פרויקט הענק בטרם תיפול החלטה לבצעו ולהקפיד על כל ההליכים התכנוניים החוקיים ללא מעקפים וקיצורי דרך.
• למען ניקיון הכפיים I להסיר את ידך מתרבות הדורסת את הסביבה בשם חזונות שווא ובשם כוחות הנדל"ן המלווים אותו.
• למען הדורות הבאים I אנו קוראים לך לא לתת יד לפעילות הרומסת את הסביבה, הטבע והאדם ומתנהלת בחוסר שקיפות המזכיר התנהלות של רפובליקת בננות.
• למען כבודך I לדחות את הנחת אבן הפינה לפרויקט.

החיפזון מן השטן - קודם בודקים. אחר כך עושים. 

עודד קינן, החברה להגנת הטבע

 צילומים: עודד קינן, החברה להגנת הטבע