חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תעלת הימים

קודם בודקים. אחר כך עושים

על רקע ההכרזה על תחילתו של פרויקט "תעלת הימים", חברו ארגוני הסביבה לקואליציה שמטרתה מאבק ציבורי משותף. ידידי כדור הארץ המזרח התיכון, אדם טבע ודין, מגמה ירוקה, חיים וסביבה, עמותת צלול והחברה להגנת הטבע - קוראים לעכב את המיזם של יצחק תשובה עד לאחר שתיבדקנה כל החלופות לשיקום ים המלח ולאחר הבנת כל ההשלכות הסביבתיות של הפרויקט.

מי מהמר על הטבע?

רעיון "תעלת הימים" הופך לאיום נדל"ני העלול לרמוס את הטבע והסביבה, ולעקוף את הדמוקרטיה. האם החזון "הירוק" עתיד להפוך לסיוט אקולוגי? הצטרפו אלינו למאבק.

תעלת הימים: ארגוני הסביבה פותחים במאבק

קואליציית ארגוני סביבה יפתחו במאבק ציבורי משותף לעכב את הפרויקט עד לאחר שתיבדקנה כל החלופות לשיקום ים המלח והבנת ההשלכות הסביבתיות

תעלת הימים: לעכב את ההכרזה על הפרויקט

החברה להגנת הטבע קוראת לנשיא המדינה להקפיא את ההכרזה על הפרויקט, עד לבחינת ההשלכות הסביבתיות על ערכי הטבע בערבה

תעלת בלאומילך, גירסת 2008

39 שנים אחרי סרטו של אפרים קישון, אנו מקבלים את סרט ההמשך, בדמות קידומה של תעלת הימים, או כפי שמכנים אותה יוזמיה - "לאס וגאס בערבה".

אל תרוצו לחפור

עמיר בן-דוד, 'ידיעות אחרונות': "בחודשים האחרונים גורמים שונים רוצים לגזור קופון - בין אם כלכלי ובין אם יחצני - מהקמת תעלה שתחבר בין ים סוף וים המלח. יש לנו היסטוריה ארוכה של פרויקטים גרנדיוזיים ששינו את הסביבה הטבעית, ובכל פעם שנגענו - הרסנו משהו. אז לפני ש"מתקנים" שוב ובדרך הורסים משהו אחר, בואו ננשום רגע עמוק ונבדוק קודם את ההשלכות."

הפיכת המדבר לשממה

צפריר רינת, 'הארץ': "ההשפעה האקולוגית והנופית על אזור שבו התפתחה מערכת מרתקת של צורות נוף, ומגוון מיני צומח וחי, עשויה להיות הרסנית במיוחד. ומבחינת חלק ממקבלי ההחלטות בישראל, הערבה היא מעין מכרה אחד גדול שניתן לחצוב ולחפור בו."

שימוע ציבורי בנושא תעלת הימים

במהלך השימוע, שהתקיים השבוע, השמיעה קואליציית ארגוני הסביבה את עמדתה: הבנק העולמי מנהל את המחקר באופן לא מקצועי ולא ראוי