חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בוחרים ציפור לאומית

60 שנה לישראל. 500,000,000 ציפורים נודדות בשנה. 206 מינים של ציפורים בוחרות לגדל בישראל את הדור הבא שלהן.

איזו ציפור ראויה להיות הציפור הלאומית של ישראל?

תמה ההצבעה. ההכרזה על הזוכה תתקיים ביום חמישי 29.5.2008 בטקס חגיגי בבית הנשיא

 

 

 

» בתי הספר, גני הילדים ומערכת החינוך -להורדת מערכי שיעור ופעילויות חינוכיות

» רקע כללי ומתווה הבחירות

» עשר הציפורים המועמדות - מיהן וכיצד נבחרו?

» פרויקט הציפור הלאומית במגזין 'מסע אחר'

 

» נפתחה ההצבעה בצה"ל

 

» בחירות מדגמיות בבליך

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות, הציפורים והמאמרים

מרימים כוסית לציפור הלאומית

ביוזמת החברה להגנת הטבע, יקבי התשבי מוציאה יין איכותי הקרוי על שם הדוכיפת

ציפור לאומית - עכשיו גם החולצה!

גם לנו יש ציפור לאומית

155,000 ישראלים השתתפו במסע בחירות ססגוני שיזמה והובילה החברה להגנת הטבע. הציפור הלאומית של ישראל, מעצמת הצפרות: הדוכיפת!

הצביעו לציפור הלאומית

מי הפייבוריטית שלכם? הצביעו והכריעו מי תהיה הציפור הלאומית של ישראל. ההצבעה הורחבה, הקרב צמוד, כל קול חשוב וקובע! מי שלא מצביע - עף...

פירוט תוצאות ההצבעה לציפור הלאומית של ישראל

כ-155,000 ישראלים: ילדים, בני נוער, חיילים, חברי כנסת והקהל הרחב בחרו את הציפור הלאומית שלהם, ופה תוכלו למצוא את פירוט התוצאות.

הנשיא פרס הכריז היום על הציפור הלאומית של ישראל

החל מהיום גם לנו יש ציפור לאומית: הדוכיפת! הנשיא פרס הכריז היום על הציפור הלאומית של ישראל. 155,000 ישראלים השתתפו במסע בחירות ססגוני שיזמה החברה להגנת הטבעגם ציפי מצביעה לציפור

מ"מ ראש הממשלה ושרת החוץ ציפי לבני הצביעה השבוע לציפור הלאומית של ישראל, פרויקט שיזמה החברה להגנת הטבע.

ציפור לאומית: בדימונה מתלבטים

תלמידי העיר הצטרפו לפרוייקט בחירת הציפור הלאומית של ישראל, אותו יזמה ומובילה החברה להגנת הטבע. ומי הזוכה? בדימונה התקשו להכריע...

ציפור לאומית לישראל - רקע כללי ומתווה הבחירות

במדינות רבות בעולם נבחרה ציפור לאומית המסמלת את המדינה, ערכיה, ייחודה, אופייה ותושביה. בארה"ב למשל, לכל מדינה ישנה ציפור המייצגת אותה. כיצד מתנהל פרויקט בחירת הציפור הלאומית בישראל?

הציפור הלאומית - ההצבעה תורחב

החברה להגנת הטבע החליטה להאריך את זמן ההצבעה כדי שגם תלמידי ישראל וחיילי צה"ל יוכלו ללמוד ולהשפיע. קלפיות יוצבו גם בטבע, ליד המתמודדות במצבן הטבעי. ההכרזה על הזוכה - בפסח.

עשר הגדולות

בבחירות המקדימות לציפור הלאומית של ישראל שעורכת החברה להגנת הטבע נבחרה רשימת עשר הציפורים המועמדות לתואר הנכסף: בולבול, דוכיפת, שלדג לבן חזה, חוחית, נשר, סיקסק, בז אדום, תנשמת, צופית ופשוש

מערכי פעילות חינוכית בנושא הציפור הלאומית

גם תלמידים ממערכת החינוך ילמדו על הציפורים ותיערך הצבעה גם בקרב הדור הצעיר. מערכי הפעילות מוצעים לגננות/ים מורות/ים ולמחנכות/ים ויכולים להתאים למגוון גופים וקבוצות שונות כגנים, בתי ספר, תנועות נוער, קבוצות א- פורמליות ועוד.

קולות החיילים: בינתיים הבז מנצח

הציפור הלאומית מגיעה לצה"ל: היום הצביעו שר הביטחון, הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר וחיילי הקרייה, שפתחו את ההצבעה לציפור הלאומית בשאר היחידות. הפרחים לצה"ל.

בבליך יש מנצח: הפשוש הוא הציפור הלאומית

תלמידי תיכון בליך הצביעו לציפור הלאומית, בהפנינג שהתקיים השבוע ביוזמת החברה להגנת הטבע, במעמד שרת החינוך והשר להגנת הסביבה.

ילדי גן הדס בוחרים ציפור לאומית

ילדי גן הדס אחווה קיימו בגן בחירות לציפור הלאומית, במסגרת פרויקט שמובילה בחודשים האחרונים החברה להגנת הטבע לרגל חגיגות השישים למדינה.

הבז האדום סוחף את מבועים

במקום רקטות קסאם שנפלו באזורם, מחפשים התלמידים בשמיים אחר המועמדות לתואר הציפור הלאומית.

פרס עם הנשרים

נשיא המדינה מר שמעון פרס, ביקר בשבוע שעבר בבית ספר ביקנעם, שתלמידיו משתתפים בפרויקט "פורשים כנף על הנשרים והדורסים" של חברת החשמל, לו שותפה גם החברה להגנת הטבע. מטרת הפרויקט - להגן על העופות הדורסים בישראל.

בבית ספר שיטים בוחרים בצופית

השבוע בחר בית ספר יסודי ממלכתי שיטים שבערבה התיכונה, את המועמדת שלו לציפור הלאומית. את המקום הראשון לקחה הצופית, במקום השני - התנשמת, ולמקום השלישי והמכובד הגיע הבז האדום.

בּוּלְבּוּל

תרגום השם מערבית הוא 'זמיר'. הבולבול ייחודי לאזור שלנו, משפחה שקיימת בכל העולם אבל בולבול צהוב-שת עם "משקפיים" אפורים יש רק אצלנו. קולני להחריד, חברותי בצורה שלא תיאמן, אמיץ, מתלהק ומתאחד מול סכנה. כשאין סכנה – טריטוריאלי מאוד ולא נותן לאף אחד להתקרב.

בַּז אָדֹם

אחד מדורסי היום הקטנים והצבעוניים בישראל, עוף מקייץ שמבלה יותר מחצי שנה באפריקה. עם הגעתו הוא מקנן במושבות קינון בכפרים, בערים ובמצוקים בספר המדבר. ניזון מחרקים קטנים, זוחלים ומכרסמים קטנים. תכונות: בז קטן, עדין ורגוע ביחס לדורסים האחרים. והזוגיות? נפלאה.
  1. לעמוד הבא