חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ועידת האקלים הישראלית ה-4: 24 בנובמבר בתל אביב

6/11/2019

 

 

 

 

למה זה בוער עכשיו / איריס האן , מנכ"לית החברה להגנת הטבע

 

החברה להגנת הטבע גאה להיות חלק ממארגני ועידת האקלים הישראלית ה-4, שתתקיים ב-24 בנובמבר במטרה להעלות את משבר האקלים על סדר היום של מקבלי ההחלטות בישראל.

 

את ועידת האקלים הישראלית מובילה קואליציית האקלים הישראלית, שחברים בה ארגוני סביבה ובהם החברה להגנת הטבע, גרינפיס, מגמה ירוקה, מרכז השל לקיימות וחיים וסביבה, וארגונים חברתיים כמו איגוד המתכננים בישראל.

 

הוועידה מתקיימת מזה ארבע שנים, מאז הסכם פריז לאקלים שנחתם בשנת 2015 ועליו חתומה גם ישראל. בשנה הבאה - 2020 - יקראו המדינות החתומות לתת דין וחשבון על פעילותן ליישום ההסכם ונחישותן לעצור את התחממות כדור הארץ ב-1.5 מעלות צלזיוס.

 

חקר האקלים מראה שאזור המזרח התיכון מתחמם בקצב כפול מהממוצע העולמי. התחזיות שמבוססות על נתונים אלה מצביעות על כך שעד אמצע המאה הנוכחית יגיעו אזורים בדרום הים התיכון לטמפרטורה ממוצעת של 46 מעלות. כבר היום אנו עדים בישראל לסממנים מובהקים של שינויי אקלים ולתופעות אשר נובעות מכך.

 

כל האינדיקציות מראות שהיישום אינו מספק, שלא הוקצו מספיק משאבים ושאין מספיק מחויבות פוליטית לשינוי. הוועידה היא הזדמנות להשפיע על תודעת הציבור המתרחבת בנושא האקלים בישראל ובעולם, ולדרוש מממשלת ישראל לאמץ יעדים שאפתניים לקראת הוועידה העולמית שתתקיים ב-2020.

 

 

מושבים בועידת האקלים בהשתתפות החברה להגנת הטבע 

 

 

ב-11:45 יתקיימו מושבים מקבילים, שיעסקו בסוגיות השונות שקשורות למשבר האקלים ובפתרונות שאפשר וצריך ליישם. אנחנו מארגנים ומשתתפים ב-3 המושבים הבאים בועידת האקלים


 

 

משק האנרגיה במשבר: פאנל מומחים ודיון על יעדי הממשלה

 


בעידן של משבר אקלים, אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני הכלכלה הישראלית הוא מעבר משק האנרגיה למקורות מתחדשים ללא פליטות פחמן. במושב זה ישתתפו מנהלים במשק האנרגיה הישראלי ומומחים בתחום, כדי לדבר על הצעדים המעשיים שיש לנקוט.   

 

החברה להגנת הטבע חוקרת רבות את תחום האנרגיה הסולארית ופרסמה דוחות בנושא, ויש לנו המלצות איך אפשר להשיג ואף להכפיל את יעדי הממשלה לייצור אנרגיה סולארית. בפאנל ישתתף ג'רמי בן שלום, רכז תשתיות ואנרגיה בחברה להגנת הטבע, וידבר על הפתרונות וההמלצות.

 

קראו כאן על הפעילות והפרסומים שלנו בנושא אנרגיה סולארית 


 

צעירים מובילים מהפיכות: מפגש מחאת נוער למען האקלים

 

 

בני ובנות הנוער הפועלים למען האקלים מכניסים רוח חדשה, מלאה במוטיבציה ובהשראה לתנועת האקלים בישראל.

 

 

המושב, בהובלת נוער חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע ובשיתוף מגמה ירוקה, יכלול שולחנות עגולים לשיח בני נוער, וגם שולחן של הורים ומורים. את המושב ינחו מאיה אשחר והילה נקש - רכזות נוער וצעירים וחינוך סביבתי בחברה להגנת הטבע. 

 

עוד על פעילות החברה להגנת הטבע בתחום נוער וצעירים

 


  

מערכות אקולוגיות: מטבע מאוים לדרך הגנה על האדם

 

 

המושב יעסוק בהגנה על המערכות האקולוגיות והתרומה שלהם למיתון השפעות שליליות של שינוי האקלים. המושב בהנחיית עפרי גבאי, אקולוגית בחברה להגנת הטבע. אלון רוטשילד, מנהל תחום מגוון ביולגי בחברה, יציג בו את עמדתנו והמלצותינו בנושא ייעור. במסגרת מחקרים ובדיקות שערכנו בשנים האחרונות בנושא הייעור מתברר כי ייעור למטרות מיתון שינויי האקלים אינו פיתרון ישים בארץ ובעולם, ובמרבית המקרים הוא אף פוגע במאמץ למיתון שינויים אלה.

 

פירוט עמדתנו בנושא הגנה על המערכות האקולוגיות בעידן של משבר האקלים 

 מפסיקים את השימוש בחד פעמי מינואר 2020!

 

לקראת הועידה פנתה החברה להגנת הטבע ל–50 ארגונים מרכזיים במשק הישראלי מעסקי המזון, המלונאות, ההייטק, הפיננסים, מוסדות ממשל ועסקים, פנאי ותקשורת ועוד, בהצעה להתחייב על הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים החל מינואר 2020. הארגונים שיצטרפו ליוזמה, יוכרזו בוועידה.  


 

נתראה בועידה! לחצו כאן לפרטים המלאים 

 


 

צילומים: דב גרינבלט, אושרה עטייה, אלון רוטשילד

כתבות נוספות שיעניינו אותך