חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 
פייסבוק
ניוזלטר

עוצרים את הנהיגה הפרועה בחופים

כבר בשעה הראשונה לפרסומה, הובילה הקריאה הציבורית של החברה להגנת הטבע, למאות מכתבים שנשלחו לח"כ פינס-פז, המעודדים אותו לקדם את תיקון חוק הנהיגה בחופים. אנו מודים לכל השולחים, ולאור פנייה מלשכת ח"כ פינס-פז, החלטנו לעצור את שליחת הדוא"לים ומחכים להתייחסותו בהקדם.

עודכן לאחרונה: 22 ביולי 2008, 19:45

כולנו מכירים את התופעה המרגיזה והמסוכנת של הנהיגה בחופים. בתמיכת החברה להגנת הטבע, אישרה הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק לתיקון חוק הנהיגה לחופים, שעתיד לשים סוף ל'מערב הפרוע' הקיים היום בחופים.

במידה והחוק לא יעבור לקריאה ראשונה בשבוע הקרוב, אישורו עלול להתעכב חודשים ארוכים בשל יציאת הכנסת לפגרת הקיץ, ויש סכנה שלא יאושר כלל.  

כבר בשעה הראשונה לפרסומה, הובילה הקריאה הציבורית של החברה להגנת הטבע - לשליחת מאות מכתבי תמיכה מצד אזרחים מודאגים, המיועדים ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ אופיר פינס-פז.

ממשיכים להידרס בחופים
חופשת הקיץ החלה, והמוני ישראלים ממלאים את חופי הים, בציפייה לחוויה רטובה ומרעננת. אולם גם בילוי תמים זה, בו הסיכונים הגדולים ביותר היו בעבר כדורי מטקות או מדוזות - הפך לסכנת חיים של ממש, בשל הנהיגה הפרועה והבלתי חוקית בחופים. המשך כתבה

 

אנו מודים לכל השולחים, ולאור פנייה מלשכת ח"כ פינס-פז, החלטנו לעצור את שליחת הדוא"לים ומחכים להתייחסותו בהקדם.

מכתבים נוספים ניתן לשלוח אלינו לכתובת s-teva@spni.org.il ואנו נדאג להעבירם הלאה. כמו כן, תוכלו להוסיף את תגובתם לגבי קידום החוק בסוף עמוד זה.                               

 המכתב שנשלח לח"כ אופיר פינס-פז

לכבוד
ח"כ אופיר פינס-פז
יו"ר  ועדת הפנים והגנת הסביבה
כנסת ישראל

חוק איסור נהיגה בחוף הים נחקק כבר למעלה מעשור, בשנת 1997, אך בפועל אינו נאכף ורכבי השטח ממשיכים להשתולל לאורך החופים, לפגוע בחיי אדם ולהרוס את הסביבה וערכי הטבע שבה. החוק נועד למנוע סיכונים לחיי המתרחצים וכן את הרס החופים, הנובעים מתנועת כלי רכב במקומות אלה, על ידי ייעול האכיפה והענישה.

לפני שבועות אחדים אישרה הכנסת בקריאה טרומית, תיקון להצעת החוק של חברי הכנסת דב חנין ומיכאל מלכיאור ולאחרונה ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה בזכות פעולתך המהירה, את העברת החוק לדיון בקריאה ראשונה.

אני מבקש להביע תמיכה בפועלך למען החוק ופונה אליך בבקשה להביא בדחיפות  לקידומו  לדיון בקריאה ראשונה לפני תום מושב הכנסת בסוף החודש, ובכך להבטיח את המשך הליכי אישורו.

בברכה,

(הוסיפו פרטיכם האישיים)

לכתבה הקודמת בנושא

כתבות נוספות בנושא החופים