חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ילדים זהב

הגדל

מאות מתלמידי קרית שמונה לא נותנים לקטיושות לעצור אותם: במהלך השנה אימצו את נחל הזהב, והשבוע יצאו להכין אותו לקראת החופש הגדול. התלמידים התמנו השנה להיות "שומרי נחל הזהב", כחלק מפרויקט של החברה להגנת הטבע, בשיתוף אזרחות פעילה, לייף, קק"ל והסוכנות היהודית.

במסגרת הפרוייקט למדו הילדים על בעלי החיים בנחל, על הצומח, הכינו עבודות מחקר, ניקו את האזור ולמדו על תולדות העיר. התלמידים נוכחו לדעת כי למרות חשיבותו של המקום, המהווה מקום נופש ופנאי לילדי העיר, הוא מוזנח ומלוכלך, וכתוצאה מכך מגיעים אליו פחות ופחות אנשים.במהלך השנה יצאו התלמידים למבצעי אימוץ האתר והניקיון של האתר.

בשבוע האחרון הגיעו התלמידים לפעילות מרוכזת בפארק על מנת להכין אותו לימות החופש הגדול, להנאת התלמידים הנופשים. הילדים פילסו שבילים בפארק וטיפחו את השבילים הקיימים על-ידי עישוב ועידור של המקום. כמו כן ניקו את המקום כחלק מפעילות "יופי של ישראל", של החברה להגנת הטבע, וקרנות שוסטרמן ופראט.

גם תלמידות כיתה ז' באולפנית השתתפו בפרוייקט "שומרי הנחל" למדו במהלך השנה על הנחל, הזורם בשולי בית-הספר. אזור הנחל הוא הריאה הירוקה היחידה הנמצאת בסביבת בית הספר. התלמידות הכינו בפארק גינת תבלינים בתוך צמיגים, והתחייבו לפקח על ההשקייה בזמן החופש, עד שיהיו תשתיות מסודרות של צנרת.

לדברי נורית יוסקוביץ, מנהלת מרכז לימודי השדה של החברה להגנת הטבע בקרית שמונה, "פרוייקט שומרי הנחל מקיף מאות ילדים, בגילאים שונים, חילונים ודתיים, שכולם התגייסו למען נחל הזהב ולקחו אחריות עליו, כדי שיוכלו ליהנות מטבע נקי קרוב לבית. שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים ובין התלמידים למען הנחל פשוט מחמם את הלב."