חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מפת טיולים וסימון שבילים 20: הרי אילת

 

  מהדורה 2014

מפת הרי אילת הייתה הראשונה שהופקה ויצאה לאור כמפת טיולים וסימון שבילים. ברצף סט המפות שהופקו במהלך השנים דורגה מפה זו כמפה האחרונה, מפה מספר 20, המשלימה וסוגרת את רצף המפות המכסות את מדינת ישראל מצפון לדרום. מפת הרי אילת כוללת בתוכה את בקעות סיירים ועובדה,דרום הערבה וראש מפרץ אילת. בתחומי האזור תופעות מורפולוגיות וגיאולוגיות מעניינות ביותר, שרידי פעילות אדם, נקודות עניין ותצפיות מרהיבות. כל אלה הביאו לסימון מסלולי טיול רבים המותאמים לרכבי שטח רוכבי אופניים ומסלולי  רגל מרתקים.
הרי אילת ומפרציה מושכים אליהם מטיילים ונופשים רבים ושונים, תעשיית תיירות ענפה התפתחה סביב מגוון האפשרויות שיש לאזור להציע.

 

 כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
אנא השתמשו במפה ובמידע שבה והקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון !
לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

 

עדכונים בשטח ושבילים חדשים                          

 

לרכישת מפות טיולים וסימון שבילים