חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שביל ישראל בגוגל

 

 

 החברה להגנת הטבע נרגשת לבשר ששביל ישראל עלה היום, 24.1.2016, למפות google ומצטרף למועדון המכובד ברשת המציע צפייה במסלולי הטיול והנופים היפים ביותר על פני כדור הארץ. חוויית השביל זמינה מעתה לצפייה, באמצעות Google street view, מכל מקום בארץ ובעולם ומכל מכשיר. השביל בן 1,100 הקילומטרים הוא הארוך ביותר שעלה למפות אי פעם והראשון החוצה מדינה שלמה, מתחילתה ועד סופה.


שביל ישראל מספר את סיפורה של הארץ הזו, מגוון נופיה, בעלי החיים שבה, הצמחים וההיסטוריה שלה וכמובן האנשים שחיים בה. לאורכו של השביל צועדת ההוויה הישראלית על רגליה: תלמידי בתי הספר, בני תנועות הנוער, חיילים, תיירים מכל העולם, משפחות וכל אוהבי הארץ והטבע.

 

למפות Google של שביל ישראל הקליקו כאן וצאו לדרך

 

 

דרך ארץ
 הכל התחיל באפריל 2015. שביל ישראל חגג 20 שנה וגוגל חגגו 10 שנות פעילות בישראל. לרגל החגיגות נרקם שיתוף פעולה מסקרן ויוצא דופן ויצאנו לדרך במיזם המשותף, שתי הענקיות, כל אחת בתחומה. החברה להגנת הטבע, כארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים בעולם, הביאה לפרויקט את הידע המקצועי, טובי המוחות בתחום, המהירות והאחריות וגוגל העולמית את אמצעי הצילום והטכנולוגיה האדירה.
 


אז מה היה לנו שם?
 אנשי הדור הצעיר של החברה להגנת הטבע, בחורות ובחורים בשנת השירות שלהם, יצאו למסע מרתק בן 3 חודשים ותיעדו את 1,100 הקילומטרים של השביל בעזרת מצלמות ה - Trekker של Street View. מאחורי הקלעים בוצעה עבודת תכנון מדויקת וקפדנית של מומחי החברה להגנת הטבע, המכירים כל צעד ושעל על השביל, כשבשטח פעלו צוותי לוגיסטיקה, עשרות מדריכים, מתנדבים ועובדי גוגל, חדורי מטרה למפות יום, יום כל צעד על השביל.


סדר יום
 עם אור השחר יצאו הצוותים למשימה, מוכנים ומזומנים להתחיל את היום ולגמוע 15-20 ק"מ. מעלים על הגב את המצלמות ומתייצבים בנקודה האחרונה בה סיימו ביום הקודם, יום רודף יום והדרך רצה. בסיום כל יום מגיעים, בהתאם לאזור, לאחד מבתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע, הפזורים מדן ועד אילת בלב הטבע הישראלי. מדי יום הם זכו לליווי מקצועי של אנשי ההדרכה והאירוח בבתי ספר שדה שתרמו מהידע המקצועי במגרש הביתי שלהם, ויחד תכננו את יום המחר, המאתגר.

 

הדור הבא בפעולה. צילום: דב גרינבלט

 

רבות הדרכים
 שביל ישראל נחנך על ידי החברה להגנת הטבע בשנת 1995, במטרה ליצור שביל הליכה רגלי לאורך המדינה. השביל מתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת בדרום והוא עובר בגליל, בכרמל, לאורך חוף הים התיכון, בתל אביב, ראש העין, אלעד, מרחב מודיעין, בשפלת יהודה, בבית גוברין, באזורים נרחבים בנגב ובהרי אילת. שביל ישראל משלב ערכי טבע ונוף, מורשת, מסורת ודת, רב תרבותיות, מפגש עם מגזרים שונים ומגוונים והוא מהווה חוויה בלתי נשכחת של פסיפס ישראלי מרהיב ומרתק של החברה הישראלית.

 

סיפור דרך
 פרויקט Street View של Google, שהושק במאי 2007, זמין כיום ב - 66 מדינות על פני כל שבע היבשות. הכלי מאפשר למשתמשים לנווט באופן וירטואלי ולבקר בשכונות, אתרים היסטוריים, מוזיאונים, מבני ציבור ואחרים באמצעות צילום פנורמי בגובה העיניים. מאז השקת הפרויקט צולמו למעלה מתשעה מיליון קילומטרים של דרכים. הפרויקט, שראשיתו נעשתה באמצעות כטנדרים עמוסי מצלמות, מכשירי לייזר וג'י.פי.אס, שנסעו בכבישים ברחבי העולם, התרחב מאז והוא כולל כיום שימוש במספר רב של מכשירים, המאפשרים תיעוד של 360 מעלות בתנאי שטח שונים. מלבד מהמכונית הייעודית, צוות ה - Street View משתמש גם באופני שלג, תלת אופן, עגלה ותרמיל גב. עוד על אמצעי הצילום והטכנולוגיה שמאחורי Street View כאן.

 

אנחנו על המפה
   ב - Street View ניתן למצוא כמה מהנופים ומסלולי הטיול היפים בעולם. שביל ישראל מצטרף לשורה ארוכה של טרקים ונופים המתועדים במפות Google. בין האתרים ניתן למצוא את עמק הקומבו שלמרגלות הר האוורסט בנפאל, שייט לאורך נהר הקולורדו, שונית המחסום הגדולה שבאוסטרליה, שונית האלמוגים הגדולה בעולם והפירמידות של גיזה. עוד על הטרקים הגדולים שצולמו ל - Street View ניתן למצוא כאן.
 
מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה (משה) פקמן: "מהיום, שביל ישראל יהיה זמין לכל אזרח במדינת ישראל ובעולם כולו וכולם יוכלו ליהנות ולהתרשם מהנוף ומהטבע הישראלי. אין לנו ספק כי חשיפת השביל במפות גוגל סטריט וויו, תעודד מטיילים מהארץ ותיירים מהעולם, לחוות את השביל לא רק באמצעות המסך, אלא ברגליים, על מנת לחוש ולהרגיש באופן בלתי אמצעי את הנופים הטבעיים ואת המגוון התרבותי שהשביל מציע, על ידי ההליכה לאורכו, ועל ידי כך להתאהב בהם ולקחת חלק פעיל בשמירתם".

 

מן התקשורת:

הארץ, "לטייל בלי לצאת מהבית" >>

ynet, "חדש: לטייל בשביל ישראל ב-Google Street View" >>

וואלה, "הארוך בעולם: הסתיים צילום שביל ישראל בגוגל סטריט וויו" >>

 

        

 

 

 

 

 

  רוצים להיות חלק מזה? בואו לעבוד איתנו >>

 

עצות להולכים בשביל ישראל  ♦  חדשות ועדכונים   ♦  מפות סימון שבילים   ♦  רשימת מלאכי השביל  ♦ הצעות ללינה תחת כיפת השמים   ♦  פירוט מסלול שביל ישראל   ♦  תולדות שביל ישראל   ♦  טריוויה שביל ישראל  ♦  תעודות וסמלים לצועדים בשביל ישראל   ♦  חלוקת קטעים בשביל מאת צבי גילת   ♦  חלוקת שביל ישראל להליכה ברצף

תדרוכים ל"שביליסטים"   ♦ מבצע מפות טיולים וסימון שבילים   - 03-6388620

לטיולי שביל ישראל של החברה להגנת הטבע, חייגו טל. 03-6388688

 

 הלוגו של שביל ישראל לפניכם.

לחצו על התמונה וגלו 5 עובדות מרתקות

 

  

למידע נוסף אודות סימון שבילים