חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 

משדרגים את מפות סימון השבילים שלנו!

11/07/2017
משדרגים את מפות סימון השבילים שלנו! (הגדל)

החברה להגנת הטבע מחדשת את מפות הטיולים וסימון השבילים, המופקות בשיתוף עם המרכז למיפוי ישראל (מפ"י). בשנתיים הקרובות נראה באופן הדרגתי מפות משופרות עם נייר עבה ללא צורך בניילון, קיפול נוח והדפסה דו צדדית בחלקן. גם חלוקת האזורים ומספור המפות ישתנה. מפה 8-9 יהודה וירושלים היא סנונית ראשונה שכבר יצאה וניתנת לרכישה.

משהו טוב עובר על מפות הטיולים של החברה להגנת הטבע: הן עומדות להיות נוחות יותר לקיפול, עמידות יותר וחלק מהן גם דו צדדיות.
לאחר עבודה מאומצת שנעשתה בוועדה לשבילי ישראל וכללה בין היתר סקרי דעת קהל, קבוצות מיקוד והשתלבות בהתקדמות הטכנולוגית ושינוי שיטות ההדפסה, החליטה החברה, בשיתוף מפ"י להוציא מהדורה חדשה אשר תכלול מספר שיפורים, וביניהם:
• המפות יודפסו על נייר יופו - נייר ירוק החוסך ניילון והופך את המפה לקלה יותר ובעלת נפח מצומצם.

• פורמט מוארך שנכנס בקלות לכיס "דגמח" קדמי

• קיפול "אקורדיון" פשוט ונוח

• כיסוי שטח גדול יותר

• חלק מהמפות יהיו דו צדדיות באופן שיוצר רצף בסימון השבילים:

בנוסף ובשונה מהמהדורות הקודמות, גודל הגיליון הוא אחיד בכל המפות (68X98 ס"מ.), מה שחייב תיחום מחדש ויצירת אינדקס מפות חדש. "כתוצאה מהשינויים, נעשית חלוקה חדשה של אזורי הכיסוי כך שתיחום גבולות המפות משתנה ואינדקס המפות ומספריהן מתעדכנים בהתאם", אומר מוטי בן שטרית, יו"ר הוועדה לשבילי ישראל. "עם זאת, השתדלנו לשמור עד כמה שאפשר על חפיפה לגבולות המוכרים מהמפות הישנות".

 

 מפה 8-9 - יהודה וירושלים היא הסנונית הראשונה שכבר יצאה במהדורה זו, ובחודשים הבאים תצאנה שאר המפות. "הוצאת המפות תהיה הדרגתית ותימשך כשנתיים, כך שבמהלך תקופה זו ניאלץ להשתמש במקביל במפות החדשות ובמפות של המהדורה הקודמת", אומר בן שטרית, "אבל בסופו של דבר כשכל המפות יחודשו, זה יהיה שווה את אי הנוחות הזמנית".

 

הוועדה לשבילי ישראל שואפת כל העת לשפר את המפות ועל כן נמצאת בקשר קבוע עם המטיילים. על כן נשמח לשמוע מכם את חוויותיכם מהשימוש במפה והצעות נוספות על מנת להמשיך ולשפר את המוצר לשביעות הרצון המלאה של המשתמשים בו.

 

שלחו לנו משוב על המפה החדשה