חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

עדכונים מהמרחב

15/12/2013

• בשבוע האחרון החלה שוב עונת החפירות בבית הכנסת העתיק בעין גדי. החפירה הארכיאולוגית מתקיימת בחסות המכון לארכיאולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים. ובסיוע תרומות מקרנות ופרטים בחו"ל, מרכז מדע ים המלח והערבה, וגם רשות שמורות הטבע מסייעת. בחפירה משתתפים מתנדבים מחו"ל ומן הארץ, ומתנדבים מבי"ס שדה עין גדי, שמורת עין גדי וחניכי מכינת מלח הארץ בעין גדי. בהצלחה לכל החופרים השנה, נקווה שייפול לידכם דבר מה מוצלח!

 

• בחודש הקרוב מתקיים בבית ספר שדה עין גדי כנס בתי ספר שדה: לכנס מגיעים כל צוותי ההדרכה של בתי ספר שדה ברחבי הארץ, מצפון עד דרום, עוברים הרצאות שונות, לומדים ביחד ומעבירים חוויות על הפעילויות המיוחדת של כל ביס"ש וכמו כן על העבודה השוטפת. לכנס הכנות רבות וצוות המדריכים בבסי"ש עין גדי כבר החל בהתרגשות בעבודה נמרצת לקראת המפגש.

• בתקופת חג החנוכה מדבר יהודה הוצף במטיילים. בשמורת עין גדי ובמצדה ביקרו כל יום כ-2000 מטיילים. היה נדמה שנחלי האזור שוצפים ואל תתבלבלו- זהו לא היה שיטפון אלה גל של משפחות, חבר'ה צעירים וזוגות שהעבירו את החג בחיק הטבע. אורחיו של ביס"ש עין גדי נהנו בכל יום מטיול בוקר, טיול ערב, פעילות יצירה והדלקת נרות חגיגית לרבות סופגניות ושירים. לדאבוננו יחידת החילוץ של עין גדי עבדה שעות נוספות.

יחידת חילוץ עין גדי הוקמה בשנת 1974 ע"י אלי רז, חבר קיבוץ עין גדי. היחידה מורכבת ממתנדבים שבעבודה קשה ובתנאי מזג אוויר קשים לא פעם מצילים חיי אדם. אנו מזכירים - לפני יציאה לטיול יש להכין מראש את הציוד הנדרש בדגש מים ונעלי הליכה מתאימות. בנוסף- "השביל חכם מן ההולכים בו" אמר עזריה אלון וצדק, זכרו ללכת אך ורק על סימוני שבילים, כך תשמרו על עצמכם ועל הסביבה. 

• כחלק מהפרויקטים בנושא שמירת טבע שהביס"ש יוזם, החל החודש פרויקט של ניטור ועקירת מינים פולשים בנחלים הדרומיים של מדבר יהודה. מטרת הפרויקט היא הסרת אחד האיומים המרכזיים על המגוון הביולוגי בארץ - מינים פולשים.
הפרויקט מתבצע בשיתוף עם עדן אוליאל, פקח רמת המדבר ובהמשך עם ד"ר עפרי גבאי, אחראית מינים פולשים בחברה להגנת הטבע. השכם בבוקר, עם תרמיל ומקל, יצאנו לעבר נחל קינה ושם התחלנו לעבוד, ועפ"י מיפוי השטח שעשינו היום - מחכה לנו עוד עבודה רבה... בהצלחה וניצחון למקומיים! 

חפירות ארכיאולוגיות באיזור עין גדי

 

 הדלקת נר של חנוכה בבית ספר שדה עין גדי

 

פעילות עקירת מינים פולשים

 

חפירות ארכיאולוגיות באיזור עין גדי