חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי

פסטיבל אינטימדבר במצפה רמון

26/02/2017

פסטיבל אינטימדבר מתקיים במצפה רמון מזה ארבע שנים.
השנה, התקיים בפעם הראשונה במתכונת מורחבת.
מדובר בפסטיבל אינטימי, במדבר, אשר בנוי על היצירתיות והמוסיקליות של תושבי המקום.

פסטיבל אינטימדבר הרביעי, כלל השנה 60 הופעות ב 6 ימים. היו הופעות גדולות כמו אלון עדר, דניאלה ספקטור, אביב בכר והדס קליינמן לצד אירועים לכל המשפחה, סדרת הרצאות במרכז המדע, הרצאה לחנוכה, סדנאות שונות לבניית חנוכיות ומנורות לכבוד חנוכה וחץ וקשת.
כמו כן שולבו בפסטיבל פעילויות למבוגרים כמו יוגה ומדיטציות, סדרת סרטי דוקאביב, שירה בציבור, הופעות רבות של מוסיקאים מקומיים, סדנאות להכנת בושם טבעי, מופעי מחול ותיאטרון וועידת ג'אז שנמשכה שלושה ימים וסיכמה את כל הפעילות המוסיקלית של מצפה רמון בשנה החולפת.

 

 

בראיון עם מפיקת האירוע, ימית הגר, חקרנו את אופי הפסטיבל, הרעיון שעומד מאחוריו והקשר שלו לעיירה הייחודית מצפה רמון.

כיצד נולד הרעיון של הפסטיבל ?
"לאורך כל השנה יש אירועים במצפה רמון אך רק אנשים הגרים במצפה רמון או תיירים מזדמנים המגיעים אליה נהנים מכל הטוב שיש בה. הפסטיבל קם מתוך החלטה להביא את הקהל ולחשוף אותו גם לתוצרת מקומית, גם למוסיקאים המקומיים וגם לפעילויות שמתרחשות בו כל השנה."

 

מה הוא אופי הפסטיבל ?
"אופי הפסטיבל הוא כמו אופייה של מצפה – הכל רגוע, נעים ושקט. הקהל מסתובב מהופעה להופעה, מסדנה לסרט. אין כמעט תוכן במקביל בכדי שהאורחים יוכלו להנות משלל האירועים. רוב האירועים מתרחשים באזור שנקרא רובע דרכי הבשמים, בו גם נמצאים בתי הקפה, מאפיה, מסעדות ועוד."

מה הם האתגרים עמם נאלצתם להתמודד בארגון הפסטיבל ?
"הקושי היחיד הוא תמיד הזמן המועט לעומת הרצון למלא את הפסטיבל בשלל אירועים שיתאימו לכולם. יש אתגר לא קטן בליצור אירוע שקולע לקהל יעד מגוון. יחד עם זאת יש רצון גדול להראות ולהציג את כל מה שיש כאן במצפה, את כל הגלריות ומרחבי היצירה של המקום מעבר למוסיקה המקומית.
מועדון הג'אז קיים כבר שנים, חשוב היה לנו להראות כי המועדון שוקק חיים ולהראות שמצפה היא מקום שתענוג לבלות בו סופשבוע, חג או את שניהם יחד כמו בפסטיבל השנה."

 

 

למשך שבוע, הוסיף פסטיבל האינטימדבר אור, מוזיקה וצבעים למצפה רמון המיוחדת וחשף את גווניה לאוכלוסייה מכל הארץ. הורגשה האווירה המצפאית המשפחתית, הצניעות והמציאות האנדמית אשר יכולה להתקיים רק באמצע המדבר.