חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

הצלחנו: התקבלה ההחלטה להקמת פארק מורד נחל הקישון

29/09/2016

בתום פעילות של כמה שנים, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, אישרה בחודש יוני את הקמתו של פארק מורד נחל הקישון בחיפה. הפארק ישתרע על כ - 600 דונמים, והוא יהווה את המשכו של פארק מעגן הקישון המשתרע על כ - 33 דונם. בכך, מסתיימת המחלוקת בין רשות נחל הקישון לחברת נמלי ישראל, באשר לשטח שיוקצה להקמת הפארק.

בתחילה היה הפארק אמור להשתרע על שטח של 1,200 דונם. בעקבות מאבקים מצד בעלת הקרקע, חברת נמלי ישראל, שטענה כי היא זקוקה לשטחים לטובת הקמת מתקנים לוגיסטיים שישמשו עורף לנמל, צמצמו את השטח המיועד לפחות ממחצית – 586 דונם. ב-2011 התקיים טקס חגיגי להנחת אבן הפינה של הפארק, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר להגנת הסביבה בשעתו, גלעד ארדן. אלא שהשנה הסכים השר דאז, אבי גבאי, לצמצם את השטח המיועד לפארק ל - 160 דונם בלבד.

עם היוודע הכוונה לצמצם בגודל הפארק, החברה להגנת הטבע, שפעלה בשנים האחרונות לקידום הפארק, הפעילה לחץ ציבורי וביקשה להשאיר את גודל הפארק על שטח של לפחות 586 דונם, כפי שנקבע.
לאחר ההחלטה אמרה נציגת החברה להגנת טבע בוועדה, יעל לביא אפרת: "אנו מברכים את חברי הוועדה, שראו מול עיניהם את האינטרס הציבורי ואת טובת תושבי כל המטרופולין ואישרו תכנית שתשמור על ערכי הטבע ועל מרחב הנחל הפתוח וערכיו הייחודיים, למען האזרחים. גם לתושבי מטרופולין חיפה מגיע קצת ירוק בעיניים ושטח איכותי לבילוי, נופש ופנאי".
במסגרת פעילותה של החברה להגנת הטבע, נשלחו בשנה האחרונה כמה פניות לשר להגנת הסביבה ולראש העירייה בבקשה לפעול לקידום הקמת הפארק.

כתבות נוספות