חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 

מחר, בוועדה המחוזית חיפה: החלטה היסטורית למען תושבי מטרופולין חיפה

19/06/2016

החברה להגנת הטבע פועלת בשנים האחרונות למען פארק ציבורי גדול ככל האפשר, ובמסגרת פעילות זו, שלחה בשנה האחרונה מספר פניות לשר להגנת הסביבה, ולראש העירייה, בבקשה לפעול לקידום פארק רחב ידיים, עבור תושבי מטרופולין חיפה. אנו קוראים לחברי הוועדה לחזק את ההתחייבויות שניתנו בעבר וליטול אחריות ציבורית ותקציבית, ולשריין את פארק מורד הקישון המובטח - לשמירה על ערכי הטבע, על מרחב הנחל הפתוח, על ערכיו הייחודיים, לטובת הציבור.
מחר, שני, 20 ליוני, עומדת הוועדה המחוזית חיפה, לדון בתכנית פארק מורד נחל הקישון.

 

"נחל הקישון - מהגדולים והאיתנים שבנחלי החוף, סבל בעבר מניצול, זיהום בחומרים רעילים,
הפרות ושפכים תעשייתיים. בהחלטות שונות הוכרע כבר כי יוקם במקום פארק מורד נחל, שלא יפחת מ - 586 דונם. 
 התוכנית המפורטת נועדה להבטיח את קיומו של הפארק. אנו רואים בתוכנית זו הזדמנות לא להסתפק בשטח המינימלי, אלא להקצות שטחים נרחבים לטובת השיקום האקולוגי של הנחל ולטובתו של הציבור העוטף את המפרץ והמשווע לשטחי נופש ולריאה ירוקה. מופעלים לחצים מצד חברת נמלי ישראל לצמצם את שטחי הפארק במקרקעין שהיא חוכרת - אולם אנו קוראים לוועדה המחוזית להפקיד את התוכנית ולייעד שטחים באזורי תעשיה לשימושי הנמל שאינם חייבים להיות סמוכים לו (משרדים, עמילות מכס, מרכזים לוגיסטיים וכו')"

לכל מי שחשוב לו שתישאר 'ריאה ירוקה' משמעותית לשיפור איכות חיינו במקום המתועש של מטרופולין חיפה,
נבקש הצטרפותך לדיון ביום ב', 20.6.16 - למען עתיד ואיכות חיינו באיזור!
 
עוד גם בדף בפייסבוק >> קהילת חיפה והסביבה - החברה להגנת הטבע.
 
הצטרפו לדף! הפיצו! שתפו!

תכנית פארק מורד נחל קישון זוכה לחיזוק נוסף של תושבים רבים וראשי הרשויות במטרופולין חיפה. 14 ראשי רשויות חתמו על מכתב לשר להגנת הסביבה ולשר האוצר, משה כחלון, הממונה גם על רשות מקרקעי ישראל ומנהל התכנון, ובו קוראים לשר לשמור על הריאה הירוקה היחידה שנותרה בלב המרחב העירוני המתועש ומבקשים התערבותו למימוש חזון הפארק, כפי שהתחייבה לו ממשלת ישראל.
במכתבם לשר, מציינים ראשי הרשויות, כי פארק מורד נחל קישון הוא הצפוני מבין שלושת הפארקים עליהם הכריז ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו. בדרום, פארק נחל באר שבע, במרכז, פארק אריאל שרון ובצפון, פארק מורד נחל קישון, העתיד לשרת את תושבי המטרופולין וכי הם תומכים נלהבים בהקמתו.
על מכתב התמיכה בתוכנית פארק מורד נחל קישון חתמו (לפי סדר האלף בית של שמות המשפחה):
דוד אבן צור - ראש עיריית קריית ים, דוד אריאלי - ראש מועצה מקומית קריית טבעון, אבי בינמו - ראש עיריית נשר, אלי דוקוסקי - ראש עיריית קריית ביאליק, מוניר זבידאת - ראש מועצה מקומית בסמת טבעון, רפיק חלבי - ראש מועצה מקומית דלית אל כרמל, אריה טל - ראש עיריית טירת כרמל, יונה יהב - ראש עיריית חיפה, דב ישורון - ראש המועצה האזורית זבולון, וגיה כיוף - ראש מועצה מקומית עוספיה, כרמל סלע - ראש מועצה אזורית חוף הכרמל, אמין ענבתאוי - ראש עיריית שפרעם, חיים צורי - ראש עיריית קריית מוצקין ויצחק רייך - ראש מועצה מקומית רכסים.

 

 פארק מורד נחל הקישון, מרחפן צילום. קרדיט צילום – דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

 

 

כתבות נוספות