חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מוכרחים להמשיך לטייל

25/04/2016

ביום שלישי הבא, 3 במאי, תשבית מועצת התלמידים והנוער הארצית את הלימודים ברחבי הארץ, במחאה על הכוונות של ארגון המורים לבטל את הטיולים השנתיים. החברה להגנת הטבע, בשיתוף המועצה, תוציא באותו היום 3 טיולים ללא תשלום לתלמידים, כאלטרנטיבה לטיולים שמבטל ארגון המורים – לכרמל (רמת הנדיב), לחולות ניצנים ולסטף שבהרי ירושלים. סקר מיוחד שבוצע עבור החברה להגנת הטבע, בקרב בני נוער, מגלה כי 87 אחוז מהם זוכרים את הטיול השנתי כחווייה חיובית, 84 אחוז סבורים כי יש לו חשיבות חברתית רבה ו – 84 אחוז מתנגדים לביטולו. יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית: "מאבקי כוח – לא על חשבון הגב שלנו"

 

הקליקו לרישום לטיולים >>

 

 

צילום: אורלי קפ


סקר מיוחד שבוצע עבור החברה להגנת הטבע, על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה, בקרב בני נוער, מגלה כי 84 אחוז מבני הנוער סבורים כי לטיולים השנתיים יש חשיבות חברתית רבה ורבה מאוד. 55 אחוז חושבים כי לטיול השנתי יש חשיבות רבה ורבה מאוד, מבחינת הכרת הארץ וההיסטוריה של ארץ ישראל. 87 אחוז מבני הנוער זוכרים את הטיול השנתי כחווייה חיובית ומאוד חיובית ו – 84 אחוז מתנגדים ומתנגדים מאוד לכוונות של ארגון המורים לבטל את הטיולים השנתיים. כשנשאלו בני הנוער מה הדבר שהכי אהוב עליהם בטיול, ענו 57 אחוז מהם כי השגרה מימי הלימודים, 13 אחוז בגלל רכישת ידע והכרת הארץ, 11 אחוז השיבו כי ליהנות עם חברים ועוד 4 אחוז ענו כי לימוד ההיסטוריה של עם ישראל.

 

הסקר נועד לבחון את תפיסות בני הנוער כלפי הטיולים השנתיים ואת יחסם ליוזמות של ארגון המורים לבטל את הטיולים, וניתן ללמוד ממנו, באופן חד משמעי, כי התלמידים מעריכים מאוד את הטיול השנתי, אוהבים אותו, סבורים שהוא חשוב ולא מוכנים לוותר עליו.


יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו: "המחאה הינה תוצר ישיר של מדיניות כושלת בה נוקטים משרדי הממשלה וועדי העובדים, אשר מקיימים את מאבקיהם על גבם של תלמידי ישראל. אנחנו לא נסבול מצב שבו תלמידי ישראל משמשים כשק החבטות במאבקי הכוח במשק הישראלי. לנוער נמאס לשתוק, ולכן ביום שלישי נצא ליום מחאה ארצי, במהלכו נשבית את כל בתי הספר התיכונים במדינת ישראל, בקריאה לשינוי המדיניות הפגומה בה מתנהלים סכסוכי העבודה במשק".

 

יעקב שהרבני, סמנכ"ל החינוך בחברה להגנת הטבע: "המאבקים בין הגופים השונים מסכנים את עתיד הטיולים השנתיים ואין לנהל אותם על חשבון התלמידים ועל גבם של עובדים, התלויים בטיולים אלה לפרנסתם. לרבים מהם, אם אין טיול – אין פרנסה בכלל. הפעילויות החד צדדיות של ארגון המורים פוגעות בתלמידים, בחינוך, בכלכלה ובפריפריה. לצערי, הגענו ליום בו הציניות גוברת על הציונות".