חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

חיות הבר צריכות הגנה! יקודם התיקון לחוק הגנת החיות

30/06/2013

 כמה ימים בלבד לאחר המקרים של גילוי ראשי צבאים כרותים בצפון, וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בסוף יוני 2013 את קידומו של התיקון לחוק הגנת חיות הבר, שיאפשר הגנה טובה יותר על חיות הבר בישראל.
השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ: "חיות הבר לא יהיו יותר הפקר למשחקי ספורט. נעשה היום צעד משמעותי בהגנה על בעלי החיים".
מנכ"ל החברה להגנת הטבע בפנייה לוועדה: "האלימות המזעזעת מוכיחה יותר מכל את בהילות קידום הצעת החוק, המחזק את היכולת לשמור ולהגן על חיות הבר ועל הטבע הייחודי בארצנו"

 
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את קידומו של התיקון לחוק הגנת חיות הבר בישראל, שקודם בשנים האחרונות על ידי המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, תיקון חשוב ונחוץ מעין כמוהו להגנת ושמירת הטבע וחיות הבר בישראל.  מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן, פנה לפני מס' ימים לחברי הוועדה בבקשה לתמוך בתיקון להצעת החוק.

קראו כאן את נוסח התיקון לחוק

 

התיקון לחוק כולל, בין השאר, מעבר לאיסור על צייד ספורטיבי, התייחסות לסוגיית המינים הפולשים, שמהווה את אחד האיומים המשמעותיים על מגוון ביולוגי בעולם, אמצעים להקלה על האכיפה המאתגרת בתחום הזה והתייחסות לצורך לשמירה על בית הגידול ולא רק הגנה על מינים. כל אלו, בהתאם למגמות שמירת הטבע המקובלות בעולם המערבי. 
בפניית החברה להגנת הטבע לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה, נכתב: "בעת האחרונה אנו עדים לאלימות הולכת וגוברת כלפי חיות הבר בישראל – במספר מקרים לאחרונה התגלו ראשי צבאים כרותים, עם רמיזה כלפי עבודת פקחי רשות הטבע והגנים בעבודתם החשובה למען שמירת הטבע והגנה על בעלי החיים. אלימות מזעזעת זו מוכיחה יותר מכל את בהילות קידום הצעת החוק, המחזקת את יכולתה של רשות הטבע והגנים לשמור ולהגן על חיות הבר, באמצעות חיזוק מנגנוני האכיפה והטמעת אמצעים נוספים לשמירה על המערכות האקולוגיות הייחודיות בארצנו. לצערנו, התיקון לחוק עוכב זה זמן רב מדי ויש להשיבו למרכז הבמה. על כן, החברה להגנת הטבע רואה בהחלטת ועדת השרים לענייני חקיקה שלב ראשון חשוב בדרך לאישורו המהיר של החוק, הנחוץ כל כך להגנה על חיות הבר בישראל."

בתמונה: יעלים בערבה. צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע