חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

צמרת צה"ל מקבלת שיעור בכנפיים

הרמטכ"ל גבי אשכנזי ואלופי צה"ל ונשותיהם הקדישו את יום שישי האחרון ללימוד נושאי צפרות וטבע ד"ר יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב והחברה להגנת הטבע קרא להם להעמיק את מעורבותם בנושא שימור סביבה וטבע

אוקטובר 2009

בסוף השבוע האחרון יזם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, יחד עם כל אלופי המטה הכללי ונשותיהם, מפגש העשרה כדי להכיר מקרוב נושאים הקשורים לצה"ל ולקהילה.

הרמטכ"ל והמטה הכללי נפגשו עם ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, שהציג להם את פעילותה ועברה של העיר כחלק מאירועי 100 שנים לתל-אביב. האלופים סיירו במוזיאון החדש ולאחר מכן נפגשו עם ד"ר יוסי לשם, מאוניברסיטת תל-אביב ואיש החברה להגנת הטבע, שהציג לאורחים את פרויקט הסיסים המקננים בתריסים במבנה.

לשם הסביר כיצד יזמה החברה להגנת הטבע את פרויקט השבת הסיסים לתל-אביב, כחלק ממורשת העיר הלבנה. האוכלוסייה של "ציפור סביבתית" זו, מחסלת כ-20,000 חרקים ביום, תוך כדי תעופה מעל לשמי העיר תל-אביב.

לשם הציג בפני פורום המטה הכללי את הישגי הפרויקט המשותף לחיל האוויר, לחברה להגנת הטבע ולאוניברסיטת תל-אביב, שמקטין מזה 25 שנים את התאונות מציפורים ב-76% וחסך לתקציב הביטחון 800 מיליון דולר. בנוסף, קרא לפורום המטה הכללי ולרמטכ"ל להרחיב באופן משמעותי ביותר את מעורבותם בנושאי שימור הטבע והסביבה, וכגוף הגדול במדינה, הפוגע בסביבה ובטבע, לקיים מהפך, ולהוות דגם לכלל הגופים במדינה, כגוף הפועל בחינוך לא רק לחיילי צה"ל, אלא לכלל הציבור בישראל, בדגש על "מפקדים מובילים שינוי".

לשם הציג לבכירי צה"ל מספר דוגמאות של סיפורי הצלחה בצה"ל, כמו יוזמתו של מפקד בסיס רמת דוד לשעבר, תא"ל רמי בן-אפרים, שיזם פיתוח שביל "מהשומר הראשון לאסטרונאוט הראשון", תוך שילוב חיילי הבסיס בפעילות ופיתוח הקשר עם קהילת התושבים, בתי הספר בעמק יזרעאל והציבור הרחב בישראל.