חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

והזוכים בתחרות אלופי הנדידה 2018 הם...

27/03/2018

תחרות "אלופי הנדידה" המוערכת שמתקיימת זו השנה החמישית ביוזמת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע, הסתיימה השבוע עם זוכים מאושרים מרחבי העולם שהצליחו לזהות את מספר המינים הגבוה ביותר של ציפורים. במקום השני זכתה קבוצת בני נוער ישראלית ובמקום השלישי קבוצה מעורבת של ישראלים ופלסטינים.

 

משתתפי אלופי הנדידה בפעולה. צילום: דב גרינבלט

 

במשך 24 שעות - מחצות של יום ראשון עד חצות אתמול, יום שני, התחרו באילת, בערבה ובנגב כ-200 צפרים מקצועיים וחובבים מרחבי העולם וישראל - מי מזהה יותר מינים של ציפורים.  כל זה קרה במסגרת תחרות אלופי הנדידה 2018, תחרות הצפרות הגדולה בעולם שיזם מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יחד עם בירדלייף, ארגון הצפרות הגדול בעולם.

במקום הראשון זכתה קבוצת צפרים בינלאומית מאנגליה, זימבבואה ודרום אפריקה, עם זיהוי של 186 מינים, שיא חדש בתחרות. במקום השני סיימה קבוצת בני נוער ישראלים בשם "החובות הקטנות", עם 183 מינים. במקום השלישי זכתה קבוצת ישראלים–פלסטינים בראשות נועם וייס, צפר בכיר בחברה להגנת הטבע, עם 181 מינים.

התחרות היא פרויקט בינלאומי חוצה מדינות המגייס כספים ומעורר מודעות לתופעת הציד הבלתי חוקי של ציפורים נודדות. היא התקיימה לראשונה בשנת 2014 ביוזמת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע. מאז הלכה וצברה תאוצה וכל שנה משתתפים בה יותר ויותר צפרים, ממדינות חדשות. השנה לקחו בה חלק למעלה מ–30 קבוצות מהעולם ומישראל, בין היתר מהמדינות - ארה"ב, דרום אפריקה, אנגליה, גרמניה, סרביה, קרואטיה, שוויץ, ויילס ומלטה. 
בכל שנה מוקדש הסכום שנאסף מהתחרות למאבק בציד בלתי חוקי של הציפורים במקום אחר בעולם. השנה גויסו כמאה אלף דולר, הסכום הגבוה ביותר שנאסף אי פעם, והם יוקדשו למאבק בציד הבלתי חוקי בסרביה וקרואטיה – ציר הנדידה האדריאטי, שם ניצודים באופן בלתי חוקי מדי שנה כמיליון ציפורים.

 

פרטים נוספים על התחרות בפורטל הצפרות הישראלי