חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
חיפוש טיול בטקסט חופשי

תחרות צילומי צפרות 2017 על שם עמית גפן

13/11/2017
תחרות צילומי צפרות 2017 על שם עמית גפן (הגדל)

מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע מקיים זו השנה ה-11 תחרות צילומי צפרות, על שם הצפר והצלם עמית גפן. התחרות מתקיימת בשיתוף עם האגודה הישראלית לצילום טבע ומשפחת גפן ומיועדת לצלמים מקצוענים וחובבים כאחד, כולל נוער.  הזוכים יוכרזו במסגרת יום העיון ה-38 לצפרות ב-18 בדצמבר. מועד אחרון למשלוח הצילומים: 1 בדצמבר

 

למשלוח הצילומים היכנסו לאתר התחרות

 

עמית גפן, צפר, צייר וצלם טבע מוכשר, נפטר ב-2007 בגיל 21 בעקבות מחלה גנטית קשה, עמה הוא התמודד באומץ רב. התחרות שנוסדה על ידי מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע בשיתוף עם משפחת גפן, נועדה להנציח את זכרו של עמית ולהגביר את המודעות למצב בעלי הכנף בטבע המקומי.
 
גם השנה התחרות תתקיים בשיתוף עם האגודה הישראלית לצילום טבע והיא  פתוחה לצלמים מקצוענים, חובבים ונוער עד גיל 18. נושא התערוכה הוא ציפורי בר בטבע המקומי. התחרות נושאת פרסים, ביניהם חבילות אירוח שונות לפסטיבל הצפרות הבינלאומי באילת במרץ 2018, חברות  שנתית במועדון הצפרות הישראלי וספרי צפרות. פרסים נוספים יוענקו על ידי משפחת גפן, ובקטגוריית הנוער יינתן פרס של 12 סיורי מרכז הצפרות הישראלי וקורס צילום ציפורים מטעם האגודה הישראלית לצילום טבע.

הזוכים יוכרזו במסגרת יום העיון ה-38 לצפרות של מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון, שיתקיים ב-18.12 באוניברסיטת תל אביב.  
 
אנו מדגישים כי לא יתקבלו צילומים של ציפורים בשבי או במצוקה, ציפורים ממינים המוגדרים כפולשים או צילומים אשר במהלכם נגרמה פגיעה או הפרעה לציפורים ובבתי הגידול שלהן. אין לשלוח תצלומים שזכו בעבר בתחרויות ארציות ובינלאומיות. 

 

למשלוח הצילומים עד ה-1 בדצמבר היכנסו לאתר התחרות

 

קראו עוד על עמית גפן בפורטל הצפרות הישראלי

 

הצילומים הזוכים לשנת 2016:

 

 

נץ מצוי. שחר כהן, מקום 1 בקטגוריית מקצוענים

 

חיוויאי הנחשים. גבי דנצינגר, מקום ראשון בקטגוריית חובבנים

 

 גיבתון שחור ראש. צבי הרץ, מקום ראשון בקטגוריית נוער