חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

טבע פראי בפארק לכיש

הגדל

החברה להגנת הטבע תקיים ימי טיבוע במרכז הצפרות החדש בפארק לכיש במטרה לשמור על בתי הגידול היחודיים, לחשוף את יופי הטבע לציבור, ולחזק את הקשר בין תושבי העיר לבין סביבתם. הפעילות הקרובה בחול המועד פסח 

 

במהלך פרוייקט משותף של החברה להגנת הטבע ועיריית אשדוד בשנים האחרונות התגלה כי העיר היא בעלת טבע פראי המהווה מוקד משיכה לבעלי-חיים, ציפורים וצמחים מיוחדים. תחומי העיר מכילים מערכות טבעיות חשובות כמו חוף הים החולי ודיונות החוף, חורשות השיטה מלבינה וגולת הכותרת - נחל לכיש, הזורם דרך פארק לכיש עד לשפך לים התיכון.

 

נחל לכיש

 

נחל לכיש מהווה בית גידול חשוב ביותר לבעלי חיים, ועם תהליך הניקוי של מי הנחל בעשור האחרון, מבסס את חשיבותו לקיום אוכלוסיות של בעלי חיים וצמחים מעניינים. בפארק לכיש, שהוקם בשנת 1995, קיימות כמה פנינות טבע מרשימות בהן ניתן לצפות בפעילות בעלי חיים במשך כל השנה, ביניהם זוחלים, יונקים ומיני ציפורים רבים.

בימים אלו מקימה החברה להגנת הטבע מרכז צפרות חדש בפארק לכיש, בשיתוף עיריית אשדוד, שמטרתו לשמור על בתי הגידול היחודיים בנחל לכיש ובעיר אשדוד בכלל, לחשוף את יופיו של הטבע בפני תושבי העיר, ובכך לחזק את הקשר בין תושבי העיר לבין סביבתם.

חשיבותו העצומה של האתר כבעל ערכי טבע ייחודיים, במיוחד כנקודת חנייה ותדלוק לציפורים נודדות. במהלך השנה יתקיימו אחת לחודש במתכונת קבועה פעילות צפרות מרתקת הפתוחה לקהל הרחב, שתכלול טיבוע ציפורים והסבר על הטבע בפארק לכיש. את הפעילויות ידריכו צפרי מרכז הצפרות הישראלי, והן יתקיימו בתאריכים הבאים:

 

- בחנוכה, בימים שישי-שבת 8-7 בדצמבר 2007

- 22 בינואר 2008 (ט"ו בשבט)

- 15 בפברואר 2008    * במידה ויירד גשם, הפעילות לא תתקיים.

- 22 במרץ 2008 (פורים)

- 26-24 באפריל 2008 (פסח). לגבי תאריך זה ייתכנו שינויים בהתאם לשאר הפעילויות בפארק לכיש

- 8 במאי 2008 (יום העצמאות)

 

בכל תאריך יתקיימו שתי הדרכות במשך הבוקר בשעות 7:30 ו-9:30. משך הפעילות כשעה והיא מתאימה לכל המשפחה. אין צורך להירשם מראש. מומלץ להביא משקפות ומגדירי ציפורים. הפעילות תתקיים בפארק לכיש, מאחורי פארק אתגרים וחוות הסוסים, הכניסה משד' הרצל.

 

למידע נוסף על תל לכיש