חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

דיור בר השגה לציפורים

31/01/2013
תיבת קינון. צילום: מיכאלה צינקין
תיבת קינון. צילום: מיכאלה צינקין

"על ראש הברוש שבחצר שמחה והמולה...."

עד לא מזמן, ערים נטו לתפוס שטח קטן באופן יחסי. ירושלים לפני דורות בודדים תפסה קילומטר מרובע אחד. בשני העשורים האחרונים הוחל בתכנון של הערים כך שישאירו מקום לדיירים הטבעיים לצד הדיירים האנושיים. בתחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע מאמינים שבנוסף לתכנון הערים בצורה כזאת, כדאי גם להזמין את הציפורים לאכול או לקנן בסמוך למגורי האדם.
לכל ציפור צורת קן משלה. יש ציפורים הבונות סלסילות קינון (צופית, פשוש), יש הבונות קן בצורת קערית קטנה (בולבול, שחרור, חוחית), יש הבונות קן מזרדים בודדים כגון הצוצלת או התור, ואחרות חופרות גומות הטלה בקרקע (סיקסק, עפרוני).

מרכז המבקרים ע"ש גוטמן הוא המבנה החי הראשון בישראל: בקירות הוטמנו כ-70 תיבות קינון בגדלים שונים. הקירות מחופים באבנים בלתי אחידות כדי ליצור חריצים, כוכים ומחילות לחיות בר קטנות. על הגג החי הוטמנו מעל 700 פקעות של פרחי ארץ ישראל, המספקים צוף וזרעים לחיות בר קטנות: דבורים, לטאות ופרפרים מגיעים לגג בכל שעות היום.

שבעת עצי הברוש שבתחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע, מזמינים את הציפורים ואת הקהל הרחב לפתיחה החגיגית של שכונת המגורים החדשה – תערוכת תיבות הקינון.

התערוכה ללא תשלום

מתי:
יום ו', 08.02.2013 בשעה 12:00

איפה:
התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע, רחוב רוטשילד, ירושלים.

בתוכנית:
• טקס חנוכת השכונה החדשה
• היכרות עם סוגי הקנים השונים

פרטים והרשמה:
jbo@inter.net.il
02-6537374
052-3869488
052-3689679