חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

גבעות הקרב

קוד פעילות: 700
סוג פעילות: טיול מעגלי
מתאים לגיל: לכל הגילאים
אזור: צפון->גולן חרמון ואצבע הגליל
גבעות הקרב

העלייה ברכבל בתשלום. לאחר עונת הסקי הכניסה לחרמון ללא תשלום

איך מגיעים: ניסע על כביש 90 לכיוון קריית שמונה ונחצה אותה, בצומת עם כביש 99 נפנה ימינה, לכיוון מזרח אל קיבוץ הגושרים. נעבור על פני הכניסה לבניאס ונפנה שמאלה בגשר לכיוון נווה אטיב, לכביש מספר 988. נמשיך ישר עד הכניסה למג'דל שמס, נפנה שמאלה לכיוון כביש 98 המוביל לאתר החרמון.

 
להגדלה, לחץ על המפה
 

סיפור דרך: נעלה על הרכבל ונצא מפתחו השמאלי, מצד שלט יציאת החירום. נחצה את הכביש לכיוון האנדרטה וניגש לתצפית המרהיבה על עמק החולה. נחזור לכביש ונעלה עד הפיצול עם הכביש שעולה לאחד המוצבים. נמשיך שמאלה 100 מטרים ופונים ימינה בשביל הולכי הרגל לכיוון הגבעה מצד ימין. אחרי שנעלה אותה נחצה שביל עפר ונמשיך לכיוון דרום לשביל הולכי הרגל. אז נפנה אל נקודת התצפית המרהיבה לכיוון רמת הגולן וסוריה. נחזור לכביש ונמשיך מזרחה עם הכביש, בעיקול של הכביש נפנה שמאלה, עם הסימון השחור לעבר העמק עם הבית מעץ. לאחר שנגיע לבקעה נמשיך בעקבות הסימון העליון החוצה את העמק והולך לכיוון הרכבל העליון.

דרגת הקושי אינה מצביעה על רמת הבטיחות

 

מעניין לדעת: אזור מרומי החרמון עשיר בבולענים. בולען (או בשמו הלועזי דולינה) הוא עמק קטן וסגור. בדרך נפגוש שני בולענים ונתרשם מהם.

עקב פעילות אימונים תכופה של הצבא באזור ייתכנו ביטולים של הרגע האחרון. מומלץ ורצוי לתאם את הטיול מבעוד מועד ויש לקבל אישור סופי מחטמ"ר חרמון ערב הטיול בטלפון: 04-6966207.
אם מעוניינים לטייל בין חג שבועות לסוכות מתקיימת במקום הדרכה מקצועית, יש לוודא שעות באתר האינטרנט של החרמון

גבעות הקרב. צילום: סיוון ארבל

אתר החרמון

 לינה והדרכה באיזור: בית ספר שדה חרמון  

   * * *
המלצת החברה להגנת הטבע (ע"ר) נוגעת לערכי הטבע והנוף במסלולים המומלצים בלבד, ואין בה כדי להטיל עליה אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.