חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שביל ישראל: מראס עלי ועד לצומת יגור

סוג פעילות: חובבי לכת
מתאים לגיל: לכל הגילאים
אזור: צפון->כרמל ורמות מנשה

את מסלול הטיול נתחיל במקום בו סיימנו את טיולנו האחרון - הספר של הכפר הבדואי ראס עלי. נצעד על הכביש כאשר מתחתנו ימשיך לזרום לו נחל ציפורי עד התחברותו אל נחל הקישון. מולנו בצד מערב נראה את בתיו של הישוב הבדואי חואלד. מעלנו יבצבצו בתיו של הישוב הקהילתי נופית. אנו פוסעים בצדו של יער אלונים, שמתוך חמשת מיניו ילוו אותנו שלושה, הבולט שבהם הוא אלון התבור. בעונה זו של השנה צפויים אנו לראות את פריחתם של מבשרי הגשם. ואולי כבר את פריחתם של ראשוני הפורחים לאחר היורה.
        

גם במסלול זה נראה "מתנחלים" בדואים המתעקשים כי האדמה שייכת להם ואינם מוכנים לעבור ליישובים המסודרים והמוכרים מסיבות שונות.

לאחר שנחצה את כביש 762 העולה לישוב הבדואי בוסמת טבעון, נצעד בתחומי  גן לאומי "גוש אלונים".  אחרי עלייה מתונה נראה במערב את עמק זבולון, מפרץ חיפה והכרמל.

לאחר ירידה אשר לעולם מגיעה לאחר עלייה נעבור את הישובים רכסים וכפר חסידים ונשמע את סיפורם.
על גשר צר נחצה את הקישון ובהליכה קצרה נגיע לשטחו של קבוץ יגור.

מחיר: 185 ש"ח - אורח, 165 ש"ח - חבר.

נקודות איסוף: חניון רכבת סבידור בתל אביב .מרח' כצנלסון פינת כרמל בכ"ס (ע"י קניון ערים). ניתן לאסוף מטיילים בנקודות איסוף מרכזיות בדרך.

ציוד חובה: נעליים גבוהות, מים, כובע, תכשיר להגנה נגד שמש. מומלץ לכל המטיילים לדאוג לביטוח תאונות אישיות.

• יתכנו שינויים במסלולי הטיולים בשל תנאי בטחון/מזג אויר וכו'. במקרים אלה יוצע מסלול חליפי.

 
עץ באובב בקיבוץ יגור. צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע
• הרשמה ותשלום מראש לכל פעילות עד שבוע או בהתאם לתאריך שנקבע לפני מועד הטיול/סיור – תשלום באמצעות כרטיסי אשראי. לאחר מכן רישום ע"ב מקום פנוי בלבד במשרד.
• בכל התוכניות עשויים לחול שינויים, תוספות או ביטולים, גם ביום הטיול עצמו!
• נוהל ביטול טיול - עד שמונה ימים לפני הטיול ניתן לבטל טיול ללא כל חיוב. החל מהיום השביעי והשישי שלפני הטיול יחויב כל ביטול ב 10% ממחיר הטיול לאדם. ביום החמישי שלפני הטיול יחויב ביטול ב 15% , ביום הרביעי והשלישי שלפני הטיול יחויב המבטל בשיעור של 25% מיומיים לפני הטיול וביום הטיול יחויב מבטל ב 100%. – אי הופעה לטיול דינה כבטול ביום הטיול.

פרטים נוספים והרשמה: 09-7675513, 052-6704455 | espni@012.net.il

הטיולים הקרובים באותו אזור