חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ב"שביל יער לון

1/06/2018

ביום שישי האחרון (1/6/18) יצאו תלמידי כיתות ג' מ-4 בתי הספר, הנמצאים סביב יער לון, ליום פעילות ועשייה ביער לון.

 

התלמידים והוריהם הכינו שלטים וברכות ליער, אימצו עצים, שיחקו, חקרו ושתלו פקעות וזרעים מקומיים.

ביחד עם התלמידים נמשיך לעקוב אחרי צמיחתם, ונמשיך לקחת חלק פעיל בעיצוב היער למען תושבי השכונה.

הפעילות היוותה אירוע שיא אשר חיבר בין שתי מטרות חשובות:

האחת היא אימוץ שיקום ופיתוח חורשת לון ,חורשה הזכורה לכל מי שגדל בבאר שבע כפינה קסומה ומיוחדת. לצערנו במהלך השנים הוזנחה החורשה ונעזבה ולכן החלטנו בחברה להגנת הטבע לשמר ולטפח אותה כאתר טבע עירוני יפה ומיוחד בו יוכלו התושבים לבלות ולהנות .במסגרת זו עברו תלמידי בתי הספר שסביב החורשה: נאות לון, נתיבי עם, מולדת יובלים והטכני של חיל האוויר  פעילות חינוכית סביבתית מיוחדת שמטרתה העמקת ההכרות והזיקה ויצירת מעורבות  בתכנון עתידי של החורשה. הפעילות שכללה ביקורים בחורשה ושיעורים ממוקדים לוותה גם על ידי  קמפוס ירוק של אוניברסיטת בן גוריון ובמהלכה הילדים אף ביקרו במעבדת הgis  של האוניברסיטה. לקראת סוף שנת הלימודים יגישו התלמידים את הצעותיהם לעירית באר שבע שמצידה החלה לאחרונה בניקוי וארגון השטח .המטרה היא שהפעילות תמשך גם בשנת הלימודים הבאה.

הסיבה השנייה היא שבת UNPLUGGED   שבת ישראלית יוזמה מבורכת של קרן אביחי שמטרתה  לייצר מרחב שבת ישראלי ,שבת של ביחד ,שבת של חברותא ,שבת של רגיעה וחיזוק הקשר לטבע ,למשפחה, לדברים הטובים והיפים המצויים סביבנו תוך כדי התנתקות מהמסכים ומשאר טרדות היומיום. במקביל לאירוע הזה נערכו ברחבי הארץ עוד כ-85 אירועים שונים ומגוונים ברוח זו.

בהפקת וקידום המיזם החשוב הזה לקחו חלק קרן אביחי יוזמת שבתUNPLUGGED , צוות קהילת באר שבע של החברה להגנת הטבע ,קמפוס ירוק של אוניברסיטת בן גוריון , עירית באר שבע ובמיוחד מנהל אגף גינון ונוף, חברת כיוונים ובמיוחד מנהלת מתנ"ס נווה נוי , קהילת בארות , הש"ש של תנועת הצופים, קבוצת נאמני אילנות שומרי טבע באר שבע ,צוותי בתי הספר .

אנו מקווים כי הפעילות בשביל חורשת לון תימשך וכי העיריה תתמיד בשימור וטיפוח החורשה כאתר טבע עירוני וכי התלמידים והתושבים ימשיכו אף הם לשמור על ניקיונה לטפחה  ולהשתמש בה .

אם כך יהיה בקרוב כשתטיילו בין העצים והפרחים ותשמעו את ציוץ הציפורים תדעו שלכולנו היה חלק חשוב  בשיקומה ושימורה של החורשה להנאת כולנו.

 

לתמונות נוספות לחצו כאן