חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הקרנת הסרט "פתלתל" ושיחה עם אבי לוי, מיוצרי הסרט

ביום שבת 9.3.19 קיימנו בבית לוי אשכול הקרנה של הסרט "פתלתל", ששמו הוא תרגום שמו הערבי של נחל הירקון – ''אלעוג'ה'', וגם רומז על אופיו של הסיפור ההיסטורי של הנחל שאותו הסרט מגולל. האירוע התקיים במסגרת אירועי שבוע טבע עירוני בקהילת ירושלים של החברה להגנת הטבע, וכן כחלק מתכנית "שבת בטבע שלי", והשתתפו בו כשלושים איש, ביניהם פעילים מקבוצת "סביב הטבע" העוסקת בקולנוע ואקטיביזם סביבתי.

 

לאחר הצפייה בסרט קיימנו שיחה עם אבי לוי, אחד מיוצריו, שסיפר לנו על האופן שבו נולד הרעיון ליצור את הסרט וכן על אופיו כסרט המביא את סיפורו של מקום מנקודת מבטו של המקום עצמו.  שוחחנו יחד על השאלות שהסרט מעלה לגבי הקשר בין אדם וטבע ובין חברה וסביבה- בעבר ובעת הנוכחית, וכן על האופן שבו הטבע שנמצא בתוך העיר, בסמיכות לאזורי מגורים, משקף ומעיד על תהליכים ומאפיינים חברתיים ותרבותיים.  

 

קיום האירוע בסופו של יום שבת, בשלהי מנוחת סוף השבוע וממש רגע לפני ראשיתו של שבוע חדש, סיפק לנו הזדמנות לעצור, להתבונן, לתהות, להעריך ולשוחח על הטבע שסביבנו ועל האופן שבו משפיעים עליו הן תהליכים חברתיים-כלכליים ארוכי טווח והן המעשים היומיומיים שלנו.

 

צילום: נטלי גורל