חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הרשמה לסיור פארק מרכז ת"א

סיור בפארק מרכז, תל-אביב

- בחסות המשרד להגנת הסביבה והמועצה הישראלית לבנייה ירוקה
- סיור מטעם קהילת תל אביב יפו והסביבה והחברה להגנת הטבע

בשנים האחרונות מנסה קבוצת תושבים משכונות מרכז ת"א (רובעי לב העיר) לקדם את הקמת "פארק מרכז ת"א", שיהווה שטח פתוח מרכזי לתושבי האזור. לפי נתוני העירייה, יחס השצ"פ/נפש ברובעים 5-6 (לב העיר) הוא מהנמוכים בעיר ומהתקן הקיים, ועומדים על כ-5 מ"ר לנפש. תהליכי בינוי התחדשות עירונית צפויים להגדיל את האוכלוסייה באזורים אלו וכך להכביד עוד על מאזן השטחים הפתוחים באזור.

התושבים הציעו לקחת מס' שטחים פתוחים קיימים, ולעגנם כפארק אחיד, שיתוכנן במודל של שיתוף ציבור ביחד עם העירייה, ויוקם לו מנגנון ניהולי הדומה במתכונתו לגני יהושוע. מכלול השטחים המדובר כולל את גן צ'ארלס קלור, גן הכובשים, מתחם הדולפינריום, כיכר השעות היפות וגן שבזי, והאזור נמצא בסמוך לנווה צדק, מתחם התחנה והים.

הסיור בפארק המוצע מלווה את ת"א על ציר הזמן עבר-הווה-עתיד. הוא מתחיל בנווה צדק, שם קמה העיר, ממשיך דרך הקרבות שהתנהלו באזור במלח' העצמאות ומונחים בגן הכובשים, גן צ'ארלס קלור, החזון של כיכר השעות היפות – מה מצבו כיום והצעות לשיפור בעתיד, מתחם הדולפינריום והסבר על המאבק סביבו וסיום בגן הכובשים. במהלך הסיור יערכו מפגשים עם תושבים ופעילים מהשכונות, וידונו רעיונות שונים לכיצד להפוך את השטח למזמין ומשתף אוכלוסיה מקומית ותיירים.

מועד הסיור: יום שישי, 6.11.15. 10:00-12:00

נקודת מפגש: יציאה ממלון דן אינטרקונטיננטל וסיום בגן הכובשים

בהדרכת עידן עמית (מתכנן סביבתי קהילת ת"א), גלעד גולדמן (מהתושבים הפעילים)

הסיור ללא עלות ומותנה בהרשמה מוקדמת. להרשמה אנא מלאו את פרטיכם:

*
*
*