חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הכנת מלון לחרקים

רוצים להכיר חרקים מקרוב? הכינו להם "מלון" והזמינו אותם לבוא להתארח בו!  

 


צילום: הדס ילינק

 

מחלקת החרקים היא הגדולה ביותר בעולם הטבע - יש כמה מיליונים של מיני חרקים! לחרקים יש תפקידים חשובים מאוד בטבע: האבקה, תרומה בייצור מזון ועוד. הדרך שלנו להכיר אותם מקרוב ולהתבונן בהם, היא לארח אותם אצלנו בחצר או ליד הבית. לצורך כך נבנה להם "מלון", שבו הם יוכלו להסתתר ולהציץ מדי פעם ואנחנו נראה איך הם חיים. 


 

אז איך מכינים את המלון?

 

  • אוספים חומרים טבעיים מהבית ובסביבה הקרובה: ענפים יבשים, אצטרובלים, בלוטים, קליפות אגוזים, קליפות עץ, חתיכות עצים, מקלות במבוק, גבעולי פרחים חלולים, תפרחות פרחים יבשות ועוד.
  • מסדרים את החומרים בתוך גלילי נייר טואלט, סלסילות קש ישנות, קופסאות שימורים או קופסאות צבע ריקות. מניחים את הגלילים או הקופסאות אחד על השני, כשהפתחים של כולם פונים כלפי חוץ.
  • עכשיו נחפש להם מסגרת כדי שיישארו יחד: אפשר לבנות מעץ או להכין ממגירה ישנה או ארגז עץ ישן. אפשר גם לסדר בתוך שידה או מדפים שיעמדו בחוץ. אם אין לנו איך לבנות מסגרת, אפשר גם להסתפק רק ב"צימר" של פחית שימורים....
  • את המלון נניח במקום מוגן, חם ולח סמוך לגדר או קיר, מתחת לעץ או צל למחצה אחר. נוודא שהוא קרוב לשיחים, עצים ופרחי בר כדי שלחרקים תהיה גם "מסעדה" שהם יוכלו לצאת אליה מדי פעם לאכול...  

עכשיו נמתין ובעוד כמה שעות נצא לבדוק מי בא להתארח במלון שלנו: מושיות ("פרת משה רבנו"), חיפושיות אחרות, דבורים?

 

צלמו את מלון החרקים שלכם, ספרו לנו מי בא ושלחו לנו למייל: svivati@spni.org.il