חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סיור למתנדבי שנת השירות שלנו

3/01/2016
סיור למתנדבי שנת השירות שלנו (הגדל)

כל מתנדבי השינשינים (שנת שירות), יצאו לסיור טבע עירוני בחיפה, תוך הליכה וביקור בוואדיות השונים בעיר. במהלך הביקור, ביקרו המתנדבים בגינות קהילתיות שבעיר, וסיימו את הסיור בטיול בפארק הקישון, הפארק המטרופוליני של האיזור. בסיור השתתפו כ-70 מתנדבי שנת שירות הפועלים בעיר, ממגוון תנועות וארגוני הנוער (צופים, שומר צעיר, נוער עובד ולומד, נוע"ם, החברה להגנת הטבע ועוד).

מתנדבי שנת השירות, שרובם לא הכירו את פינות הטבע המרהיבות בחיפה, יצאו וחוו ברגליהם ובחושיהם את נופיה הטבעיים של העיר. הם נחשפו לפוטנציאל החינוכי-סביבתי הקיים בעיר, לתכנים ולמגוון פעילויות אותן יוכלו להעביר לחניכים שלהם בתנועות. בנוסף, גילו המתנדבים את ערכי הטבע המקומי, את חשיבות השמירה על השטחים הטבעיים הירוקים עליהם הם נדרשים לפקח ולשמור. באופן זה פועלת, ותמשיך לפעול, הקהילה של החברה להגנת הטבע בחיפה והסביבה להרחבת מעגל הקהלים למעורבות בשמירה על הסביבה.

תודה גדולה לאורלי קפ-קדוש, רכזת נוע"צ בקהילה של החברה להגנת הטבע בחיפה והסביבה על היוזמה, ההתנעה והובלת הסיור לכלל המתנדבים. אורלי פעלה בשיתוף פעולה עם תחום הנוער ומתנדבי שנת השירות במנהל רשות הצעירים בעיריית חיפה, על מנת שכל מתנדבי שנת השירות הפועלים בעיר יצאו להכיר מקרוב את הנוף החיפאי.

תודות גם להראל מור, ראש ענף תנועות נוער בעיריית חיפה, לאלכסנדר, רכז טבע עירוני בחלה"ט ולמדריכי החלה"ט היקרים, צור ואודת.