חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מצילים את הים

 

 

 

 

לראשונה בחדרה, ערכנו היום השתלמות בנושא ים ושמירת הסביבה החופית לצוות מצילי הים של חדרה. מטרת ההשתלמות, שנערכה לקראת פתיחת עונת הרחצה בסוף השבוע הקרוב, הייתה להעשיר את המצילים בידע רלוונטי, להעביר להם מסר לגבי היכולת שלהם, כמי שנמצאים בחזית הראשונה לים, להשפיע ולפעול למען שמירת הסביבה החופית והימית ולמצב את הקהילה והחברה להגנת הטבע בכלל ככתובת עבורם בכל הקשור לסוגיות סביבתיות בתחום החוף והים.

 

ההשתלמות, שאורגנה ע"י הדס, רכזת מעורבות הציבור של קהילת חדרה ושרה אוחיון, שהעבירה אותה בצורה מקצועית ומרתקת, כוללת שני מפגשים: עיוני (כ-4 שעות) ומעשי. במסגרת החלק העיוני שמעו היום המצילים על הים, תכונותיו וחשיבותו למערכות החיים באופן כללי, על בתי הגידול וערכי הטבע הייחודיים לים התיכון בדגש על חוף אולגה, על האיומים הסביבתיים ברמה הארצית והמקומית, על תקנות הדיג החדשות וכן הכירו את אפליקציית Sea Watch לדיווח על מפגעים.

 

במהלך היום גם העלו המצילים סוגיות שנוגעות להם כמו הבניה המתוכננת לגובה בקו החוף של אולגה, הכרישים באזור חדרה, זיהום נחל חדרה, השפעת המרינה המתוכננת ועוד. בנוסף על 15 המצילים של חדרה השתתפו בהשתלמות גם מנהל פארק נחל חדרה האחראי גם על המצילים וכן מנהל אגף ים וחופים בעיריית חדרה. בסיום ההשתלמות הענקנו למצילים תעודות השתתפות. בחלקה המעשי של ההשתלמות שייערך בחודש הבא, נצא לשנירקול מודרך בחוף הסלעי היפהפה של אולגה.

 

ההשתלמות נערכה במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך של הקהילה עם 'נחלים' – חברת התיירות של עיריית חדרה, המנהלת את החופים בעיר, מתוך כוונה להדק את העבודה המשותפת עם אגף ים וחופים למען שמירת הסביבה החופית והימית.